Προς το περιεχόμενο

Nokia 8 199€


xgol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, gnisios είπε

Το έχω 13 μήνες και πρώτη φορά δε νιώθω την ανάγκη να πάρω άλλο... Δεν το έχω βαρεθεί ακόμα γιατί δουλεύει σαν την πρώτη μέρα... Να ναι καλά το stock Android !

Αυτό είναι πολύ σημαντικό!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αν και έχω το Nokia, Galaxy A7 από εμένα. Μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερη μπαταρία και καλύτερη κάμερα.

Επίσης η κάμερα του Nokia είναι επιεικώς μέτρια με το stock app, όπως και ότι άπαξ και ζουμάρεις έστω και ελάχιστα είναι μαύρο χάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

guys μην ξεχνατε οτι το κινητο ειναι περσινη ~ναυαρχιδα και βγηκε στα 500 ευρα.

αυτο αντικατοπτριζεται σε πολλα πραγματα και στην ποιοτητα κατασκευης και υποστηριξης,

οποτε ειναι ατοπο να  συγκρινεται με mid range κινητα στα ~200 ευρω.

το μονο που μπορω να πω οτι μπορει να το συναγωνιζεται ειναι xz1 στα 230 ευρω.

αν και βγηκε out οf stock πλεον. μακαρι να ξαναστοκαρει για οσους το περιμενουν

(για φωτογραφιες δεν μπορω  να πω γιατι δεν με ενδιαφερει κι ολας, αν και απ οτι λενε η gcam στρωνει την κατασταση.

εγω ειναι ζητημα να εχω τραβηξει 20 photo στο 6μηνο που το εχω)

 

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πέσεις σε ελαττωματικό...κλάμα μετά...το ίδιο ισχύει και για το xz1. Καλή τιμή αν δεν πέσεις σε πρόβλημα. Κινητό 2-3 χρόνια στο κουτί, με ότι συνεπάγεται για την μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα ίδια χρήματα μπορείς να πάρεις κάτι καλύτερο; Π.χ. Το Samsung a7; ή xiaomi  mi8 lite κτλ η κάποιο άλλο; γιατί είμαι κι εγώ σε φάση αλλαγής... 

Επεξ/σία από planetman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, driver4 είπε

Αν πέσεις σε ελαττωματικό...κλάμα μετά...το ίδιο ισχύει και για το xz1. Καλή τιμή αν δεν πέσεις σε πρόβλημα. Κινητό 2-3 χρόνια στο κουτί, με ότι συνεπάγεται για την μπαταρία.

εννοεις λογω arvato?

οτι ειναι κινητο για 3 χρονια απο αποψη ισχυος ανετα ειναι.

και κατι που πολλοι παραβλεπουν ειναι οτι ερχεται με γρηγορη μνημη (ufs 2.1) κατι που αμφιβαλλω οτι ισχυει για τα κινητα του 200αρικου.

χοντρα χοντρα απο αποψη ταχυτητων ειναι σαν να λεμε οτι αυτο ερχεται με ssd ενω τα emmc με μηχανικο.

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα πάρει για συγγενικό πρόσωπο στα ίδια χρήματα στην BF.

Γενικά πιστεύω τα αξίζει τα χρήματά του από άποψη χαρακτηριστικών, το μόνο σημείο που υστερεί κατά την άποψή μου είναι στην κάμερα και λόγω της κατασκευής νομίζω επιβάλλεται μια θήκη για προστασία.

P.S παίζει και το Xperia xz1 στα ίδια χρήματα (206Ε) το οποίο πιστεύω υπερτερεί στα σημεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη μέχρι τώρα εμπειρία μου, είναι ένα φοβερό κινητό χωρίς καθόλου πλαστικά, το οποίο σημαίνει θέλει θήκη γιατι άνετα σου φεύγει απο το χέρι. Επίσης ένα  γυαλάκι για προστασία οθόνης τη θέλει (μου έκανε κάτι γρατζουνιές) ασχετα που έχει gorilla glass. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, xgol είπε

Νομίζω ότι πρέπει να γράψεις ένα "τελος". Από το μεσημέρι, όσες φορές έχω πατήσει στο λινκ βγάζει "Προσωρινά μη διαθέσιμο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...