Προς το περιεχόμενο

His Dark Materials (BBC One & HBO)


Mozzie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μου κάνει εντύπωση που έχει το Mandalorian τόσα σχόλια και αυτό εδώ το έπος έφτασε να σχολιάζεται στην δεύτερη σελίδα του τμήματος Τηλεοπτικές Σειρές.

Μήπως δεν το έχετε πάρει χαμπάρι ακόμα όλοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο καλό κι αν είναι σε πάρα πολλούς τομείς, τα ομιλόντα ζωάκια απομακρύνουν πολλούς.

Βάλε και την απουσία hype /σπρωξίματος, εξηγούνται πολλά.

Προσωπικά, το βλέπω πάρα πολύ ευχάριστα, με μόνη ένσταση ότι θα το προτιμούσα λίγο πιο σκοτεινό σε ατμόσφαιρα (αφού όλα τα δύσκολα προσπαθεί να τα έχει μέσα από το βλέμμα της πιτσιρίκας πρωταγωνίστριας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Όσο καλό κι αν είναι σε πάρα πολλούς τομείς, τα ομιλόντα ζωάκια απομακρύνουν πολλούς.

Βάλε και την απουσία hype /σπρωξίματος, εξηγούνται πολλά.

Προσωπικά, το βλέπω πάρα πολύ ευχάριστα, με μόνη ένσταση ότι θα το προτιμούσα λίγο πιο σκοτεινό σε ατμόσφαιρα (αφού όλα τα δύσκολα προσπαθεί να τα έχει μέσα από το βλέμμα της πιτσιρίκας πρωταγωνίστριας).

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες μιας και είμαι ο πρώτος (σαν ενήλικας) που τον ενοχλεί η παιδικότητα σε σειρές ή ταινίες, αλλά εδώ πρώτον τα ζωάκια μιλάνε ελάχιστα και δεύτερον όλες οι αλληλεπιδράσεις με ζώα έχουν δωθεί με αριστοτεχνικό τρόπο και με πολύ καλά εφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, skiabox είπε

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες μιας και είμαι ο πρώτος (σαν ενήλικας) που τον ενοχλεί η παιδικότητα σε σειρές ή ταινίες, αλλά εδώ πρώτον τα ζωάκια μιλάνε ελάχιστα και δεύτερον όλες οι αλληλεπιδράσεις με ζώα έχουν δωθεί με αριστοτεχνικό τρόπο και με πολύ καλά εφέ.

Μην το λες σε εμένα, δεν με ενοχλούν καθόλου.

Τρώω κράξιμο, όμως, από τη γυναίκα μου κάθε φορά που περνάει και με βλέπει να το παρακολουθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
27 minutes ago, xavier said:

harry potter απο τα λιντλ?

Θα στεκόταν αν είχαν βγει τα Harry Potter πριν από τα His Dark Materials. 😛

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σύγκριση με το Harry Potter μου φαίνεται λίγο άκυρη. Αν θέλετε κάτι με μπόλικη μαγεία (σε πιο dark/adult) δείτε Magicians.

Πάντως μέχρι τώρα (στα πρώτα 5 που έχουν βγει) φαίνεται πολύ καλή παραγωγή και αρκετά προσεγμένο, χωρίς βέβαια να έχω διαβάσει τα βιβλία για να κάνω συγκρίσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το υπερπαραγωγη πως δικαιολογειται? απο σκηνικα/κοστουμια/cgi ειναι πολυ low profile....o μακαβοι που ειναι ο σταρ της σειρας, επαιξε κατι λιγο σε ενα επ? Εγω νομιζω οτι κανει μπαμ, πως μιλαμε για σειρα του bbc και οχι του hbo...Δεν λεω οτι ειναι κακη, αλλα μην υπερβαλουμε κιολας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχουν διαβάσει τα βιβλία λένε ότι η ιστορία είναι πολύ καλή και ακόμα η σειρά είναι στον πρόλογο. Μακάρι γιατί προσωπικά μου φαίνεται εξαιρετικά βαρετό. 

ΟΚ, όμορφες εικόνες κλπ. αλλά πόσο να σε κρατήσουν αυτά; Μια μέτρια σειρά είναι για την ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, katergaris79 είπε

Όσοι έχουν διαβάσει τα βιβλία λένε ότι η ιστορία είναι πολύ καλή και ακόμα η σειρά είναι στον πρόλογο

Ισχύει. Ισχυει κατά πολυ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...