Προς το περιεχόμενο

His Dark Materials (BBC One & HBO)


Mozzie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ το απόλαυσα ως θέαμα αλλά η ιστορία δε με "έπιασε" και πολύ. Αν δε γίνει κάτι που να με τραβήξει στα επόμενα 2-3 επεισόδια δε με βλέπω να το βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, xavier είπε

τη ταινια δεν την εχετε δει? (golden compass)

εχει σχεση με την ταινια? Μου ειχε αρεσει πολυ θυμαμαι, αν κ ειχε πολυ αρνητικα σχολια απ οσο θυμαμαι τοτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, najinblue3 είπε

εχει σχεση με την ταινια? Μου ειχε αρεσει πολυ θυμαμαι, αν κ ειχε πολυ αρνητικα σχολια απ οσο θυμαμαι τοτε

η ιδια ιστορια ειναι,  το golden compass ηταν το 1ο βιβλιο της σειρας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, najinblue3 είπε

εχει σχεση με την ταινια? Μου ειχε αρεσει πολυ θυμαμαι, αν κ ειχε πολυ αρνητικα σχολια απ οσο θυμαμαι τοτε

Η ταινία ήταν μια τίμια προσπάθεια αλλά είχε 2 προβλήματα για εμένα. Πρώτον έτρεχε να προλάβει το βιβλίο (το οποίο βέβαια συμβαίνει σε πολλές μεταφορές) και δεύτερων για κάποιο λόγο που ποτέ δεν κατάλαβα τελείωσε λίγο πριν το φινάλε το βιβλίου!! Και δεδομένου ότι το φινάλε του βιβλίου ήταν και η αποκορύφωση του δεν κατάλαβα ποτέ γιατί δεν το δείξανε.

Αν θυμάσαι πως σου άρεσε τότε, άρχισε την σειρά χωρίς σκέψη! Λογικά δεν θα έχει κανένα από τα προηγούμενα προβλήματα της ταινίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ήταν καλό το πρώτο επεισόδιο και δείχνει promising για τη συνέχεια. Με χάλασαν λίγο τα διθυραμβικά σχόλια που είχα διαβάσει από γραφικά fanboys, οπότε περίμενα κάτι πιο εντυπωσιακό. Ειδικά εάν κρίνω από το 8,6 στο imdb.

Την ταινία δεν τη θυμάμαι καλά να πω την αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 6/11/2019 στις 10:28 ΠΜ, katergaris79 είπε

Εγώ το απόλαυσα ως θέαμα αλλά η ιστορία δε με "έπιασε" και πολύ. Αν δε γίνει κάτι που να με τραβήξει στα επόμενα 2-3 επεισόδια δε με βλέπω να το βλέπω.

Mην τη φοβασαι την πλοκη, γινεται γρηγορα (?) επικη και σκοτεινη, τουλαχιστον στα βιβλια :)

Μου αρεσε το πρωτο επεισοδιο, εχω μια μικρη ενσταση για την επιλογη της ηθοποιου για τον ρολο της Coulter οπως αναφερθηκε αλλα it is what it is. H επιλογη των παιδιων που παιζιυν την Λυρα και τον Ροτζερ αντιστοιχα ειναι πολυ καλη.

Πειτε μου λιγο οποιος ξερει, θα το πανε βιβλιο ανα σεζον? Προσωπικα για μενα το καλυτερο ηταν το Subtle Knife και αμεσως μετα το Amber Spyglass και βλεποντας την παραγωγη ειμαι σιγουρος πως θα δουμε παπαδες. Ελπιζω :)

ΕΝΤΙΤ: Διαπιστωσα πως δειχνει να μην εχει αφαιρεθει ο ρολος της θρησκειας που αν θυμαμαι καλα ειχαν παραλειψει στην ταινια (και ηταν μεγα λαθος imo). Thumbs up αν το διατηρησουν οπως στα βιβλια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, stormrain said:

H επιλογη των παιδιων που παιζιυν την Λυρα και τον Ροτζερ αντιστοιχα ειναι πολυ καλη.

Δεν ξέρω, μετά το Logan η Χ-23 μου φαίνεται σπαζοκλαμπάνικο brat...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 ώρες πριν, ThReSh είπε

Δεν ξέρω, μετά το Logan η Χ-23 μου φαίνεται σπαζοκλαμπάνικο brat...

Δλδ ο,τι πρεπει για Λυρα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα διαβάσει την βιβλία όταν ήμουν πιτσιρίκος. Θυμάμαι μόνο ότι το 2ο βιβλίο μου άρεσε καλύτερα από τα άλλα, λογικά η 2η σεζόν δηλαδή αν τα καταφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2ο επεισόδιο ακόμα καλύτερο από το πρώτο!

Για εμένα απλά βάζουν τον πήχυ των σειρών ακόμα πιο ψηλά!

Ουσιαστικά παρακολουθείς πλέον block buster μεγάλης διάρκειας κομματιασμένο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Chrisxxx είπε

Ανησυχητικά τα πράγματα ως τωρα από την ροή των ποστ. Να τη βγάλω από τη watchlist? 

Κοιτα αν σε αρεσουν τα παραμυθακια με ζωα που μιλανε,εξωτικα ομορφα τοπια,και καταστασεις τυπου χαρι ποτερ.τοτε ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...