Προς το περιεχόμενο

Rip Laptop?


splanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, Alexandros7474 είπε

Εννοείτε ότι θα το καταλάβουν 

Δηλαδη εχεις ανοιξει το συγκεκριμενο laptop, και λες οτι θα το καταλαβουν;
Παντα με την υποθεση οτι δεν θα κλωτσήσει κανεις καμια βιδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, alkis13 είπε

Δηλαδη εχεις ανοιξει το συγκεκριμενο laptop, και λες οτι θα το καταλαβουν;
Παντα με την υποθεση οτι δεν θα κλωτσήσει κανεις καμια βιδα.

Ρε φίλε τι ρωτας ; Αν στο service το πρωτο πράγμα που βλέπουν στον μικροσκόπιο είναι αν έχει σημάδι από κατσαβίδι ; 

Εννοείτε ότι από εκεί ξεκινάνε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Alexandros7474 είπε

Ρε φίλε τι ρωτας ; Αν στο service το πρωτο πράγμα που βλέπουν στον μικροσκόπιο είναι αν έχει σημάδι από κατσαβίδι ; 

Εννοείτε ότι από εκεί ξεκινάνε 

Ωραια, TS, εαν θελεις πες μου να σου μετρησω παχος υψος βιδας να παρεις καινουργιες εφοσον αυτες ειναι η "ταινια γνησιότητας της εγγυησης" :P

 

Περα απο τη πλακα και τις γελοιότητες, δεν εχει θεμα η Lenovo για την αντικατασταση του SSD (μπορεις να παρεις ενα τηλεφωνο και να ρωτησεις, αν αλλαξεις τον ssd αν θα εχεις προβλημα για να σιγουρευτεις). Η πιο ευκολη λυση ειναι να βαλεις τον παλιο Hdd και να το αποστειλεις πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, alkis13 είπε

Ωραια, TS, εαν θελεις πες μου να σου μετρησω παχος υψος βιδας να παρεις καινουργιες εφοσον αυτες ειναι η "ταινια γνησιότητας της εγγυησης" :P

Περα απο τη πλακα και τις γελοιότητες, δεν εχει θεμα η Lenovo για την αντικατασταση του SSD (μπορεις να παρεις ενα τηλεφωνο και να ρωτησεις, αν αλλαξεις τον ssd αν θα εχεις προβλημα για να σιγουρευτεις). Η πιο ευκολη λυση ειναι να βαλεις τον παλιο Hdd και να το αποστειλεις πισω.

το εχω στειλει ηδη, εβαλα τον hdd παλι. Η λενοβο στο τηλ οταν το χα παρει μου ειπε ξεκαθρα ομως οτι δεν επιτρεπεται η αλλαγη δισκου αλλα δεν θα περιμενα 2 χρονια να τελειωσει η εγγυηση και να τρεχω σε 5400 hdd (ειπα και γω, ποιες οι πιθανοτητες να χαλασει; λολ). ίδωμεν 

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με την cpi και μ είπαν ότι παρήγγειλαν μητρική οπότε δεν έπαιξε θέμα με τον σκληρό. Η ερώτηση τώρα είναι το κρατάω το λαπτοπ η το δίνω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α. Η εγγυηση ισχυει εκ νεου για 2 ετη για την μητρικη.

Β. Κρατα τα οποια παραστατικα

Γ. Κατεβασε  οταν ερθει με το καλο το hwmonitor, και πες μας θερμοκρασιες.

Δ. Αν ειναι καλες γιατι οχι;

Ε. Αν βραζει αυγα αστο να παει στο καλο.

 

Επισης πες μας ποσο καιρο σου πηρε η εγγυηση, και αν ειχες μεταφορικα και ποιος τα πληρωσε.

Επεξ/σία από alkis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, alkis13 είπε

Α. Η εγγυηση ισχυει εκ νεου για 2 ετη για την μητρικη.

Β. Κρατα τα οποια παραστατικα

Γ. Κατεβασε  οταν ερθει με το καλο το hwmonitor, και πες μας θερμοκρασιες.

Δ. Αν ειναι καλες γιατι οχι;

Ε. Αν βραζει αυγα αστο να παει στο καλο.

Κοίτα όσο το χα δεν έτρεχα παιχνίδια κλπ οπότε δεν είχα παρατηρήσει θέμα με θερμοκρασίες. Το θέμα είναι ότι στο σκρουτζ και στα φόρουμ φαινετια ότι το συγκεκριμένο είναι προβληματικό. Απλά δεν έχω την όρεξη σε κάνα μήνα να το ξαναστέλνω με καμμένη μητρική αλλιώς δεν εχω θεμα

Η εγγύηση της μητρικής είναι 2 χρόνια και του λαπτοπ μένει ως έχει έτσι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα ναι, αφου τη μητρικη σου αλλαξαν και δεν εκαναν αντικατασταση σε ολοκληρο το laptop.

Επισης πες μας ποσο καιρο σου πηρε η εγγυηση, και αν ειχες μεταφορικα και ποιος τα πληρωσε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alkis13 είπε

Λογικα ναι, αφου τη μητρικη σου αλλαξαν και δεν εκαναν αντικατασταση σε ολοκληρο το laptop.

Επισης πες μας ποσο καιρο σου πηρε η εγγυηση, και αν ειχες μεταφορικα και ποιος τα πληρωσε.

Δεν ξέρω πόσο θα κάνει. Το έχω πάει απ την Πέμπτη και τώρα μ είπαν ότι περιμένουν μητρική. Μεταφορικά δεν υπήρχαν καθώς το πήγα εγώ στην cpi και θα πάω να το πάρω πίσω πάλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η lenovo για τα ideapad προιοντα δινει εγγυηση pickup&return.

Τους καλεις στο τηλεφωνο, κλεινεις ραντεβου με την κουριερ. Ερχεται και το παραλαμβανει δωρεαν και μετα την επισκευη, στο επιστρεφει και παλι δωρεαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, papafigos84 είπε

Η lenovo για τα ideapad προιοντα δινει εγγυηση pickup&return.

Τους καλεις στο τηλεφωνο, κλεινεις ραντεβου με την κουριερ. Ερχεται και το παραλαμβανει δωρεαν και μετα την επισκευη, στο επιστρεφει και παλι δωρεαν.

Ναο έχω την εντύπωση πως αυτό ισχύει απλά ήθελα να γλιτώσω χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ‎26‎/‎3‎/‎2019 στις 11:58 ΠΜ, alkis13 είπε

Α. Η εγγυηση ισχυει εκ νεου για 2 ετη για την μητρικη.

αυτό μου ακούγεται πολύ λάθος

υπολόγιζε στην εγγύηση του μηχανήματος ή αν λήγει σύντομα κάνα τρίμηνο εγγύηση μητρικής

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, sil_unique είπε

αυτό μου ακούγεται πολύ λάθος

υπολόγιζε στην εγγύηση του μηχανήματος ή αν λήγει σύντομα κάνα τρίμηνο εγγύηση μητρικής

Όχι το λαπτοπ έχει 2 χρόνια εγγύηση και το αγόρασα πριν 2 μηνες

16 λεπτά πριν, sil_unique είπε

αυτό μου ακούγεται πολύ λάθος

υπολόγιζε στην εγγύηση του μηχανήματος ή αν λήγει σύντομα κάνα τρίμηνο εγγύηση μητρικής

Όχι το λαπτοπ έχει 2 χρόνια εγγύηση και το αγόρασα πριν 2 μηνες

https://www.skroutz.gr/s/15443477/Lenovo-IdeaPad-330S-15ARR-2500U-4GB-1TB-128GB-FHD-W10.html πάντως σύμφωνα με το σκρουτζ και το φόρουμ της λενοβο το λαπτοπ είναι προβληματικό. Αντε και αλλαζουν την μητρική,δεν παίζει να ξαναχαλασει; αυτό με. Προβλήματιζει. 

Επίσης μίλησα με έναν άλλον συμφορουμιτη με το ίδιο θέμα η cpi είχε κράτησει το λαπτοπ του 1 μήνα και περιμένοντας την μητρική η οποία εν τέλη δεν βρέθηκε και του κάναν αντικατάσταση (αυτό τώρα πριν κάτι μέρες). Εφόσον δεν την βρήκαν πως την παρήγγειλαν για μένα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...