Προς το περιεχόμενο

«Ανοίγει» σύντομα η beta του Call of Duty: Mobile


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πέρυσι, οι Tencent και Activision ξεκίνησαν να δοκιμάζουν μία έκδοση του Call of Duty για Android, και πρόσφατα στο συνέδριο GDC ανακοίνωσαν ότι σύντομα θα ξεκινήσει το beta testing του παιχνιδιού, με την "beta" να είναι διαθέσιμη τόσο στην Αμερικάνικη ήπειρο όσο και στην Ευρωπαϊκή.

To Call of Duty: Mobile διατηρεί την εμφάνιση και την αίσθηση του παιχνιδιού από την εποχή που μεσουρανούσε hardware όπως των κονσολών Xbox 360 και PS3 (οι Tencent και Activision κάνουν λόγο για γραφικά και απόδοση επιπέδου κονσόλας) και υπόσχεται οικείες πίστες (π.χ Nuketown, Crash και Hijacked) από προηγούμενες κυκλοφορίες όπως των Black Ops και Modern Warfare και το κλασικό γνώριμο gameplay που έκανε τον τίτλο διάσημο.

Η «Mobile» έκδοση είναι ένας τίτλος free-to-play με έμφαση στα ανταγωνιστικά multiplayer matches επιλέγοντας modes σαν τα Search-and-Destroy, Team Deathmatch και Free-for-All.

Οι δύο εταιρείες δυστυχώς δεν έκαναν γνωστό πότε σκοπεύουν να διαθέσουν την δοκιμαστική έκδοση του τίτλου τόσο στο iOS όσο και στο Android, ωστόσο οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να προ-εγγραφούν για να αποκτήσουν πρόσβαση στην beta στην επίσημη ιστοσελίδα του τίτλου ή στο Google Play .

BGR


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν υπάρχει κάποιος που να παίζει σε κινητό τέτοια παιχνίδια ας μου απαντήσει παρακαλώ:

Πραγματικά σας βολεύει ο χειρισμός και το μέγεθος της οθόνης και μπορείτε να παίζεται με τις ώρες;;

Εμένα μου φαίνεται αδιανόητο, απλά παιχνιδάκια έχω δοκιμάσει να παίξω και στο μισάωρο πάνω τα νεύρα μου είχαν γίνει κρόσια

Επεξ/σία από aggelos87
  • Like 3
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, aggelos87 είπε

Αν υπάρχει κάποιος που να παίζει σε κινητό τέτοια παιχνίδια ας μου απαντήσει παρακαλώ:

Πραγματικά σας βολεύει ο χειρισμός και το μέγεθος της οθόνης και μπορείτε να παίζεται με τις ώρες;;

Εμένα μου φαίνεται αδιανόητο, απλά παιχνιδάκια έχω δοκιμάσει να παίξω και στο μισάωρο πάνω τα νεύρα μου είχαν γίνει κρόσια

Ακριβώς το ίδιο αναρωτιέμαι και εγώ, το mobile gaming είναι να παίξεις κάνα απλό παιχνιδάκι στην τουαλέτα η στον δρόμο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, aggelos87 είπε

Αν υπάρχει κάποιος που να παίζει σε κινητό τέτοια παιχνίδια ας μου απαντήσει παρακαλώ:

Πραγματικά σας βολεύει ο χειρισμός και το μέγεθος της οθόνης και μπορείτε να παίζεται με τις ώρες;;

Εμένα μου φαίνεται αδιανόητο, απλά παιχνιδάκια έχω δοκιμάσει να παίξω και στο μισάωρο πάνω τα νεύρα μου είχαν γίνει κρόσια

Παίζω πολλές ώρες και ο χειρισμός ίσως είναι και ποιο γρήγορος από dualshock έχω 6,2 ιντσες οθόνη και ποιο παλιά έπαιζα pubg σε 5αρα που είχα ψιλό προβλήματα ..ώρες 2 με 3ης 

Όσο για τα νεύρα υπομονή φίλε όλοι χάνουμε και όλοι είμαστε αργοί στην αρχή

Επεξ/σία από κουξκουκ
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Ναι αλλα κανενας δεν υπολογισε το αλλο 50% τις ελλαδας που παιζει παιχνιδια και παιζουν μονο σε κινητο γιατι πολυ απλα δεν ετυχε να παιξουν ποτε, οπως και τους εβαλα ενα mw2 iw4x(σπασμενο που σε αφηνει να το παιξεις και offline lan)και τρελαθηκαν μολις ειδαν τα γραφικα του που περα απο fifa/pes και gta δεν ηξεραν τιποτε αλλο

 

Φυσικα και θα πετυχει αφου υπαρχει κοσμος που δεν μπαινει καν στον κοπο να δωσει τοσα λεφτα για υπολογιστη για gaming

Επεξ/σία από weros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, possiz είπε

Για όσους κλαίγονται ότι το Mobile δεν έχει παιχνίδια. Σε  3-4 χρόνια το 50% θα παίζει σε mobile.

Ντάξει και το 40% ψήφιζε πασοκ κάποτε, για καλό μας το λες;

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και φυσικά θα υπάρχουν άτομα που θα παίζουν με emulator πχ memu, bluestacks σε όσους βγαίνουν τα ματια στις 6 ίντσες ο άλλος θα παίζει στην 24αρα,27αρα χωρίς κολλήματα θα σας σκοτώνει όλη την ομάδα και θα τον λέτε χακερ (το έκανα στο rules of survival άσχετο ότι μετά βγήκαν και τα χακ και είχαν όλοι aimlock 100% να ξέρεις που είναι κλπ κλπ) αλλά όλα είναι συνήθεια τα πρώτα παιχνίδια θα είναι δύσκολα μετά είναι  εύκολα 

Επεξ/σία από LIGHT1NG
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάσου και ένας Ινδός αυτοκτόνησε έφηβος, γιατί του πήραν κινητό με 250€ οι γονείς ενώ αυτός ήθελε 450€ και πάνω με υγροψυξη για PUBG. Και για να τους την σπάσει στους γονείς του αυτοκτόνησε. Πάρτε τα γονείς, νίκησα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...