Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για BearLock αντικλεπτικό


villasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με ενα συναδελφο ψαχνουμε να βρουμε ενα αντικλεπτικό ( μηχανικο συστημα) για την ασφαλιση του αυτοκινητου γιατι τωρα τελευταια εχουν λυσαξει να κλεβουν τα παντα .
Απορρίφθηκαν τα μπαστουνια τιμονιου μετα τα βιντεο που ειδαμε στο youtube που κοβουν τα τιμονια με λαμα σαν βουτηρο καθως και τα αλλα που πιανουν λεβιε και χειροφρενο για τον ιδιο λογο  .
Ψάχνοντας πεσαμε πανω στο συστημα Bear lock   .
Υπαρχει εδω καποιος που το εχει βαλει ή να εχει καποια αποψη περι αυτου ?

Ας μην αρχισουμε να λεμε για συναγερμους ( υπαρχουν ) , διακοπτες καυσιμου ( υπαρχουν) κλπ αλλα .
Ας εστιασουμε στην ερωτηση για το Bearlock.

@mclein μπας και εχεις καποια αποψη

 

Στο νετ βρηκαμε μονο ενα βιντεο που το ανοιγουν σε "εργαστηριακές" συνθηκες

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το είχε βάλει φίλος 

Του κλέψανε το βράδυ το αμάξι λες και δεν έτρεχε τίποτα...

Θυμάμαι ακόμα ότι συζηταγαμε, ότι κλειδώνει ξεκλειδωνει τελικα

Ευτυχώς τον αποζημίωσε η ασφαλιστική

Αυτή η ιστορία είχε γίνει πριν 5 7 χρονια σε ένα audi a4 , δεν ξέρω αν έχει εξελιχθεί η τεχνολογία από τότε 

 

 

Επεξ/σία από zourman1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε και μπαστουνι τιμονιου, βαλε και κλειδαρια λεβιε-χειροφρενου, βαλε και bear lock. Εχεις ηδη συναγερμο κ διακοπτη καυσιμου. Αν καταφερουν κ στο κλεψουν, χαλαλι τους. Οσα πιο πολλα εχεις τοσο πιο πολυ τους αποτρεπεις, δεν θα φανε μιση ωρα να παρουν το δικο σου, θα πανε στο διπλα. Και τελος κανε κ μια ασφαλεια κλοπης, δεν ειναι απαγορευτικο το κοστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Κανένας σε bmw e90,e92 έχει βάλει bearlock???

Στις 17/11/2019 στις 10:15 ΠΜ, zourman1981 είπε

Το είχε βάλει φίλος 

Του κλέψανε το βράδυ το αμάξι λες και δεν έτρεχε τίποτα...

Θυμάμαι ακόμα ότι συζηταγαμε, ότι κλειδώνει ξεκλειδωνει τελικα

Ευτυχώς τον αποζημίωσε η ασφαλιστική

Αυτή η ιστορία είχε γίνει πριν 5 7 χρονια σε ένα audi a4 , δεν ξέρω αν έχει εξελιχθεί η τεχνολογία από τότε 

Μήπως το σήκωσαν ολόκληρο το αυτοκίνητο τελικά???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/11/2019 στις 12:16 ΜΜ, Ioannisto είπε

Βαλε και μπαστουνι τιμονιου, βαλε και κλειδαρια λεβιε-χειροφρενου, βαλε και bear lock. Εχεις ηδη συναγερμο κ διακοπτη καυσιμου. Αν καταφερουν κ στο κλεψουν, χαλαλι τους. Οσα πιο πολλα εχεις τοσο πιο πολυ τους αποτρεπεις, δεν θα φανε μιση ωρα να παρουν το δικο σου, θα πανε στο διπλα. Και τελος κανε κ μια ασφαλεια κλοπης, δεν ειναι απαγορευτικο το κοστος.

Να βαλει και gps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
Στις 16/11/2019 στις 6:22 ΜΜ, villasg είπε

Εγω το εβαλα , θεωρω και εγω οτι ειναι απο τα πιο καλα συστηματα

Εντυπώσεις; Σε λίγο παραλαμβάνω το καινούργιο μου αυτοκίνητο (renault clio) . Ελπίζω να μην γκρινιάξουν από την αντιπροσωπεία και να επηρεάζεται η εγγύηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι είναι τόσο συχνές οι κλοπές τύπου "το πήρε (όλο) κι έφυγε". Πιο πολύ καταλύτες κι εξαρτήματα κλέβουν. Τώρα αν θες να το βάλεις, βάλτο, ό,τι και να βάλεις υπέρ της ασφάλειας καλό είναι και βοηθάει (λίγο ή πολύ). Εννοείται φυσικά ότι πρέπει να 'χεις και ασφάλεια κλοπής (ολική + μερική). Σκέτο ένα αντικλεπτικό, όποιο και να είναι, δε χρησιμεύει και πολύ αφού στο κλέψουν, εδώ δεν εξασφαλίζει 100% ότι δε θα στο κλέψουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι για smart δεν σε σώζει τπτ (με γερανό κανουν φοβερή δουλειά ότι και να βάλεις) αν εχεις οτιδιποτε άλλο ειναι ένα καλό πρόσθετο σύστημα αρκεί να μην βαλει καποιος το αμάξι στο μάτι αν το κανουν και αυτό τρύπα στο νερό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Kingedward είπε

Εντυπώσεις; Σε λίγο παραλαμβάνω το καινούργιο μου αυτοκίνητο (renault clio) . Ελπίζω να μην γκρινιάξουν από την αντιπροσωπεία και να επηρεάζεται η εγγύηση...

Δουλευει μια χαρα απο τοτε που το εβαλα .
κλειδωνει το λεβιε στην οπισθεν .
Δεν ειχα ποτε καποια εππλοκη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, villasg είπε

Δουλευει μια χαρα απο τοτε που το εβαλα .
κλειδωνει το λεβιε στην οπισθεν .
Δεν ειχα ποτε καποια εππλοκη

Σε ευχαριστώ , smart δεν είναι βέβαια. Όπως ανέφερα πιο πάνω (καινούργιο renault clio και keyless). Μόνο τον συναγερμό της αντιπροσωπείας θα έχει έναν med οπότε φαντάζομαι μηδενική ασφάλεια. Για την ώρα έχω ένα μπαστούνι που κλειδώνεις το τιμόνι- της πλάκας- (25 ευρώ). Ψάχνοντας είδα αυτό το bearlock και απλά ήθελα να δω κατά πόσο αξιόπιστο είναι. Ελπίζω να μην επηρεάζεται η εγγύηση αν προβώ σε τέτοια ενέργεια. 

17 ώρες πριν, Black Demis είπε

αν ειναι για smart δεν σε σώζει τπτ (με γερανό κανουν φοβερή δουλειά ότι και να βάλεις) αν εχεις οτιδιποτε άλλο ειναι ένα καλό πρόσθετο σύστημα αρκεί να μην βαλει καποιος το αμάξι στο μάτι αν το κανουν και αυτό τρύπα στο νερό

Σε ευχαριστώ! Καινούργιο renault clio και keyless με συναγερμό αντιπροσωπείας...

 

18 ώρες πριν, Haldol είπε

Δε νομίζω ότι είναι τόσο συχνές οι κλοπές τύπου "το πήρε (όλο) κι έφυγε". Πιο πολύ καταλύτες κι εξαρτήματα κλέβουν. Τώρα αν θες να το βάλεις, βάλτο, ό,τι και να βάλεις υπέρ της ασφάλειας καλό είναι και βοηθάει (λίγο ή πολύ). Εννοείται φυσικά ότι πρέπει να 'χεις και ασφάλεια κλοπής (ολική + μερική). Σκέτο ένα αντικλεπτικό, όποιο και να είναι, δε χρησιμεύει και πολύ αφού στο κλέψουν, εδώ δεν εξασφαλίζει 100% ότι δε θα στο κλέψουν.

Καλά τα λες! Δεν έχω δει καθόλου στατιστικά !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...