Προς το περιεχόμενο

Διαρροή δείχνει την χωρίς εγκοπή οθόνη του OnePlus 7 και την τριπλή κύρια κάμερα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

oneplus 5, 5,5''

oneplus 7, 6,5''

one plus 9, 7,5''??

Το OnePlus 5 όμως έχει το ιδιότυπο μέγεθος με το 6t και φαντάζομαι με το 7 

14 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

 

 

Πρώην κάτοχος OnePlus one , σχεδόν 2 χρόνια τωρα επίσης κάτοχος OnePlus 5 είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την εν λόγο εταίρια. Ειδικά στην αξιοπιστία, ποιότητα, updates, ταχύτητα επεξεργασίας & φόρτισης και πάνω από όλα ΤΙΜΉ ! Επίσης με τα τελευταία μοντέλα πολύ καλά σε κάμερα...

Θα ήθελα αδιοαβροχοποιηση, αλλά αν ψάξετε στο YouTube θα δείτε πως ακόμη και το 5ρι που κατέχω αντέχει πολλά λεπτά μέσα σε νερό χωρίς πρόβλημα.

Με την έλευση του 7 , αν πράγματι είναι όπως λένε οι φήμες πιστεύω θα προχωρήσω σε αναβάθμιση και θα δώσω το "παλιό" στον πατέρα μου. Μου αρέσει πολύ η ιδέα της  pop up κάμερας, το μόνο αρνητικό ίσως είναι το face unlock που λογικά θα γίνει ποιό αργό, από το ακαριαίο ων που είναι τώρα.

Αν μετά από 2-3 μήνες (από την στιγμή της παρουσίασης ) μπορέσω να το τσιμπήσω στα 430€ περίπου από Κινα , πιστεύω θα είναι μια πολύ καλή αγορά!

Εξάλλου Το OnePlus 5 το είχε πάρει 365€ από 500€ που έκανε.

 

Επεξ/σία από ChrisTz1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να κανω εγω την ηλιθια ερωτηση της ημερας και οποιος θελει μου απανταει. Επειδη δεν ετυχε να εχω ποτε κινητο με ασυρματη φορτιση και δεν εχω ιδεα πως δουλευει μπορεις καποιος ανθρωπας να μου εξηγησει στην πραξη γιατι τον βολευει τοσο πολυ; Απο την στιγμη που χρειαζεται να το εχεις ακουμπημενο στο dock του για να φορτισει (εκτος αν δεν εχω καταλαβει καλα πως το χρησιμοποιεις) ποια η διαφορα απο το να του βαλεις ενα καλωδιο και να το φορτισεις απο κει; Ισα ισα που με το καλωδιο μπορεις και να το χρησιμοποιεις ταυτοχρονα ενω στο dock πρεπει να το αφησεις εκει γτ αν το σηκωσεις διακοπτεται η φορτιση. Δλδ τι γλυτωνεις ακριβως; Οτι δεν κανεις την κινηση να του βαλεις το καλωδιο; Κοροιδευομαστε; Εχω καταλαβει κατι λαθος;

  • Like 5
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αυτή η αηδία σχεδιαστικά με pop up κάμερα είναι προτιμότερο από το να είχε ένα λεπτό πλαίσιο πάνω όπως το 1Plus 5T; Μόνο εγώ αναρωτιέμαι;

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, PhoenixV23 είπε

Δηλαδή αυτή η αηδία σχεδιαστικά με pop up κάμερα είναι προτιμότερο από το να είχε ένα λεπτό πλαίσιο πάνω όπως το 1Plus 5T; Μόνο εγώ αναρωτιέμαι;

Πόσες selfie παίρνεις? Αυτό είναι που πρέπει να αναλογιστεί οποιος θέλει το OP7. 
P.x. εγώ παίρνω 1 selfie κάθε τρίμηνο. Και τελείως να την είχε βγάλει την camera, πάλι δεν θα με ένοιαζε. 
Aρα για εμενα, => μεγαλύτερη οθόνη edge-το-edge.

Φυσικά, δεν λέω ότι είναι γενικά καλο κινητό. P.x. πάλι για την δικη μου χρήση, που έχω ενσύρματα IEMs, η θήρα 3.5 είναι πραγματικά μονόδρομος.

Το άλλο που μου αρέσει εμενα με την OP, είναι ότι έχει τεραστια απήχηση στους developers. Βγάζει όλα τα sources τις ταχύτατα, κανεις unlock το bootloader εύκολα, και γενικά είναι τέλειο κινητό για moders.

Aρα, ανάλογα με την χρήση την δικη σου διαλέγεις και παίρνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, forgotten είπε

απο smartphone killer κατηντησε high tech overpriced  gadget ,δεν θα το παρω και ας ημουν κατοχος oneplus απο την πρωτη γενια και απο τα πρωτα μελη του φορουμ τους

Σωστος ολοι καποτε καβαλανε το καναλι. θα πιασει τα 600 , που με 700 παιρνεις κ το  s10 .πια η ουσια να παριες το οπ7 . αν ξεκινηση στα 450 οκ. αλλα ΔΕΝ .εδώ καβαλησε το καλαμι η xiaomi κ νομιζει ότι πουλαει ποιοτηκα κινητα επειδή βαζει τον τελευταιο επεξεργαστη , που είναι αχρηστος στο 99% των χρηστων!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, tsibosp είπε

Να κανω εγω την ηλιθια ερωτηση της ημερας και οποιος θελει μου απανταει. Επειδη δεν ετυχε να εχω ποτε κινητο με ασυρματη φορτιση και δεν εχω ιδεα πως δουλευει μπορεις καποιος ανθρωπας να μου εξηγησει στην πραξη γιατι τον βολευει τοσο πολυ; Απο την στιγμη που χρειαζεται να το εχεις ακουμπημενο στο dock του για να φορτισει (εκτος αν δεν εχω καταλαβει καλα πως το χρησιμοποιεις) ποια η διαφορα απο το να του βαλεις ενα καλωδιο και να το φορτισεις απο κει; Ισα ισα που με το καλωδιο μπορεις και να το χρησιμοποιεις ταυτοχρονα ενω στο dock πρεπει να το αφησεις εκει γτ αν το σηκωσεις διακοπτεται η φορτιση. Δλδ τι γλυτωνεις ακριβως; Οτι δεν κανεις την κινηση να του βαλεις το καλωδιο; Κοροιδευομαστε; Εχω καταλαβει κατι λαθος;

Ωχ.... Τέτοια λέγε να μας την πέσουν οι επαγγελματίες... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, tsibosp είπε

Να κανω εγω την ηλιθια ερωτηση της ημερας και οποιος θελει μου απανταει. Επειδη δεν ετυχε να εχω ποτε κινητο με ασυρματη φορτιση και δεν εχω ιδεα πως δουλευει μπορεις καποιος ανθρωπας να μου εξηγησει στην πραξη γιατι τον βολευει τοσο πολυ; Απο την στιγμη που χρειαζεται να το εχεις ακουμπημενο στο dock του για να φορτισει (εκτος αν δεν εχω καταλαβει καλα πως το χρησιμοποιεις) ποια η διαφορα απο το να του βαλεις ενα καλωδιο και να το φορτισεις απο κει; Ισα ισα που με το καλωδιο μπορεις και να το χρησιμοποιεις ταυτοχρονα ενω στο dock πρεπει να το αφησεις εκει γτ αν το σηκωσεις διακοπτεται η φορτιση. Δλδ τι γλυτωνεις ακριβως; Οτι δεν κανεις την κινηση να του βαλεις το καλωδιο; Κοροιδευομαστε; Εχω καταλαβει κατι λαθος;

 

Καθόλου ηλίθια η ερώτηση σου. Ακριβώς γι αυτό θέλουν την ασύρματη φόρτιση. Γιατί βαριούνται να κουνήσουν το κουλό τους και να βάλουν ένα απλό καλώδιο! Είναι η νέα εποχή της βαρεμάρας και της παρακμής. 

Προσωπικά την ασύρματη φόρτιση θα την έβρισκα ενδιαφέρουσα εάν μπορούσα να φορτίσω από απόσταση κάποιων μέτρων και με την ίδια συχνότητα/ταχύτητα με την ενσύρματη. Με την προυπόθεση φυσικά οτί δεν θα είναι επιβλαβής η ακτινοβολία που θα προκύπτει στην διαδικασία αυτή.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, Stitch19 είπε

Κανένα νόημα η αγορά του OP7 με τα σημερινά δεδομένα. Υπάρχουν 2-3 κινητά στα ίδια λεφτά καλύτερα σε ΌΛΑ σχεδόν όπως και το Mi9 που απλά γελοιοποιεί την OnePlus. Φυσικά οι fanboys το oxygen OS θα αρχίσουν τις κατάρες ενώ δεν έχουν κρατήσει ένα κορυφαίο Samsung/Huawei στα χερια τους για πάνω από 2 λεπτά. 

Συγνώμη σε τί ακριβώς είναι καλύτερο το Mi9? Το OP7 έχει μεγαλύτερη μπαταρία +700mah, γρηγορότερη φόρτιση, κ πολυ καλύτερη βίντεο σταθεροποιήση. Το μόνο μειονέκτημα είναι τα 70-80€ παραπάνω που θα δώσει κάποιος.

Επεξ/σία από DmC10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, tsibosp είπε

Να κανω εγω την ηλιθια ερωτηση της ημερας και οποιος θελει μου απανταει. Επειδη δεν ετυχε να εχω ποτε κινητο με ασυρματη φορτιση και δεν εχω ιδεα πως δουλευει μπορεις καποιος ανθρωπας να μου εξηγησει στην πραξη γιατι τον βολευει τοσο πολυ; Απο την στιγμη που χρειαζεται να το εχεις ακουμπημενο στο dock του για να φορτισει (εκτος αν δεν εχω καταλαβει καλα πως το χρησιμοποιεις) ποια η διαφορα απο το να του βαλεις ενα καλωδιο και να το φορτισεις απο κει; Ισα ισα που με το καλωδιο μπορεις και να το χρησιμοποιεις ταυτοχρονα ενω στο dock πρεπει να το αφησεις εκει γτ αν το σηκωσεις διακοπτεται η φορτιση. Δλδ τι γλυτωνεις ακριβως; Οτι δεν κανεις την κινηση να του βαλεις το καλωδιο; Κοροιδευομαστε; Εχω καταλαβει κατι λαθος;

Το θεμα δεν ειναι μονο η ασυρματη φορτιση που εχεις στο σπιτι σου.Το θεμα ειναι η ασυρματη φορτιση που μπορεις να βρεις αλλου πχ σε καποια καταστηματα/επιχειρησεις για να μην κουβαλας μαζι καλωδια και φορτιστες.

Για παραδειγμα πηγα επισκεψη για 2 μερες σε ενα γνωστο μου(αυτο ανετα μπορει να ισχυει αν παει καποιος διακοπες στο εξωτερικο κιολας) πιο παλια που εχει Iphone X και ξεχασα να παρω μαζι μου το δικο μου καλωδιο/φορτιστη.

Να φορτισω με το καλωδιο του δεν παιζει λογω ασυμβατοτητας.Παρολα αυτα ειχε και ασυρματο φορτιστη σπιτι του και αρα μια χαρα εκανα την δουλεια μου με αυτον.

Το ιδιο ισχυει και για τα ασυρματα ακουστικα οπως και για το smartwatch.

Μην τα βλεπετε ολα μονοδιαστατα επειδη στην Ελλαδα ως γνωστον ειμαστε κατι χρονια πισω σε σχεση με τις αλλες χωρες.

Και το NFC για τους περισσοτερους ηταν αχρηστο μεχρι τον τελευταιο καιρο με τις ηλεκτρονικες πληρωμες στα μεσα μεταφορας που ξαφνικα τους εγινε ολους αναγκαιο......

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μονοδιάστατο και ελληνικό το να πας "επίσκεψη" 2 μέρες και να έχεις πάρει έναν φορτιστή;

Και τόσο δύσκολο είναι να βρεις; Εγώ αν ξεχάσω το φορτιστή του κινητού μου, θα έχω μαζί του λάπτοπ που είναι κι αυτός usb-c. Υπάρχουν powerbanks, φορτιστές αυτοκινήτου, οι μπαταρίες των περισσότερων ναυαρχίδων πιάνουν SOTs που ονειρευόμασταν παλιά. Δεν λέω ότι είναι άχρηστο, αλλά δεν είναι και τίποτα τρομερό.

Και το λέω εγώ που πιθανότατα να είχα ασύρματη φόρτιση πολύ πριν από τους περισσότερους που γράφουν εδώ, στο αθάνατο Palm Pre μου. ΟΚ, πλάκα είχε, είχα γεμίσει με τα docks της Palm σε σπίτι και δουλειά αλλά δεν ήταν ότι άλλαξε κι η ζωή μου, ούτε ότι μου έλειψε στα επόμενα κινητά μου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Το θεμα δεν ειναι μονο η ασυρματη φορτιση που εχεις στο σπιτι σου.Το θεμα ειναι η ασυρματη φορτιση που μπορεις να βρεις αλλου πχ σε καποια καταστηματα/επιχειρησεις για να μην κουβαλας μαζι καλωδια και φορτιστες.

Για παραδειγμα πηγα επισκεψη για 2 μερες σε ενα γνωστο μου(αυτο ανετα μπορει να ισχυει αν παει καποιος διακοπες στο εξωτερικο κιολας) πιο παλια που εχει Iphone X και ξεχασα να παρω μαζι μου το δικο μου καλωδιο/φορτιστη.

Να φορτισω με το καλωδιο του δεν παιζει λογω ασυμβατοτητας.Παρολα αυτα ειχε και ασυρματο φορτιστη σπιτι του και αρα μια χαρα εκανα την δουλεια μου με αυτον.

Το ιδιο ισχυει και για τα ασυρματα ακουστικα οπως και για το smartwatch.

Μην τα βλεπετε ολα μονοδιαστατα επειδη στην Ελλαδα ως γνωστον ειμαστε κατι χρονια πισω σε σχεση με τις αλλες χωρες.

Και το NFC για τους περισσοτερους ηταν αχρηστο μεχρι τον τελευταιο καιρο με τις ηλεκτρονικες πληρωμες στα μεσα μεταφορας που ξαφνικα τους εγινε ολους αναγκαιο......

 

Μάλιστα! Πήγες σε σπίτι στο εξωτερικό και δεν είχαν ούτε ένα καλώδιο, αλλά είχαν ασύρματο φορτιστή. 1 περίπτωση στις 10.000; Και θες να το δεχτούμε αυτό ως σοβαρό επιχείρημα υπέρ της ασύρματης φόρτισης; Υπολογιστή είχε τουλάχιστον ο γνωστός σου να παραγγείλεις ένα καλώδιο από τα αντίστοιχα skroutzομάγαζα της χώρας που ήσουν; H μήπως στο εξωτερικό είναι τόσο πιο μπροστά από εμάς τους πίσω, που δεν υπάρχουν καταστήματα τέτοιων ειδών για να αγόραζες ένα και να έκανες την δουλειά σου;

Και τι πάει να πει είμαστε πίσω; Επειδή θεωρώ εγώ οτί η ασύρματη φόρτιση δεν μου προσφέρει κανένα πλεονέκτημα στην καθημερινότητα μου, τώρα που μιλάμε, αυτή την στιγμή, πάει να πει οτί είμαστε πίσω τεχνολογικά; Πρόκειται για ένα ακόμα gimmick feature, ώστε να σου παίρνουν οι εταιρίες τα παραπάνω λεφτά. Ούτε μεγάλη ταχύτητα φορτισης μου προσφέρει όταν την χρειαστώ, ούτε την συσκευή μπορώ να χρησιμοποιήσω όσο είναι στην βάση του συν οτί δεν ξέρουμε τι επιπτώσεις έχει για την μελλοντική ζωή της μπαταρίας αυτός ο τρόπος. Αν και όποτε εξελιχθεί σε κάτι πιο βολικό, ταχύτερο και εξ' αποστάσεως, τότε ναι, θα πάρω και εγώ smarthone με ασύρματη φόρτιση.

Το ίδιο και με τα foldable smartphones-tablets. Είναι μια αρχική προσπάθεια για να μας δείξουν που θα κατευθυνθούν τα πράγματα. Δεν έχει κανένα νόημα όμως να πας να αγοράσεις foldable smartphone τώρα, αυτή την στιγμή, στις τιμές που πλασάρονται και με την υπάρχουσα τεχνολογία. Τι σημάινει αυτό; Οτί όποιος δεν δώσει 2 χιλιάρικα για foldable σήμερα, είναι τεχνολογικά πίσω στις εξελίξεις;

Και σε τελευταία ανάλυση, εάν έχετε τόσο μεγάλο πρόβλημα με την μπαταρία και ξεμένετε διαρκώς, μην αγοράζετε smartphones με 3000 και 3300 mAh μπαταρίες.

Επεξ/σία από baiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, baiosss είπε

Μάλιστα! Πήγες σε σπίτι στο εξωτερικό και δεν είχαν ούτε ένα καλώδιο, αλλά είχαν ασύρματο φορτιστή. 1 περίπτωση στις 10.000; Και θες να το δεχτούμε αυτό ως σοβαρό επιχείρημα υπέρ της ασύρματης φόρτισης; Υπολογιστή είχε τουλάχιστον ο γνωστός σου να παραγγείλεις ένα καλώδιο από τα αντίστοιχα skroutzομάγαζα της χώρας που ήσουν; H μήπως στο εξωτερικό είναι τόσο πιο μπροστά από εμάς τους πίσω, που δεν υπάρχουν καταστήματα τέτοιων ειδών για να αγόραζες ένα και να έκανες την δουλειά σου;

Και τι πάει να πει είμαστε πίσω; Επειδή θεωρώ εγώ οτί η ασύρματη φόρτιση δεν μου προσφέρει κανένα πλεονέκτημα στην καθημερινότητα μου, τώρα που μιλάμε, αυτή την στιγμή, πάει να πει οτί είμαστε πίσω τεχνολογικά; Πρόκειται για ένα ακόμα gimmick feature, ώστε να σου παίρνουν οι εταιρίες τα παραπάνω λεφτά. Ούτε μεγάλη ταχύτητα φορτισης μου προσφέρει όταν την χρειαστώ, ούτε την συσκευή μπορώ να χρησιμοποιήσω όσο είναι στην βάση του συν οτί δεν ξέρουμε τι επιπτώσεις έχει για την μελλοντική ζωή της μπαταρίας αυτός ο τρόπος. Αν και όποτε εξελιχθεί σε κάτι πιο βολικό, ταχύτερο και εξ' αποστάσεως, τότε ναι, θα πάρω και εγώ smarthone με ασύρματη φόρτιση.

Το ίδιο και με τα foldable smartphones-tablets. Είναι μια αρχική προσπάθεια για να μας δείξουν που θα κατευθυνθούν τα πράγματα. Δεν έχει κανένα νόημα όμως να πας να αγοράσεις foldable smartphone τώρα, αυτή την στιγμή, στις τιμές που πλασάρονται και με την υπάρχουσα τεχνολογία. Τι σημάινει αυτό; Οτί όποιος δεν δώσει 2 χιλιάρικα για foldable σήμερα, είναι τεχνολογικά πίσω στις εξελίξεις;

Και σε τελευταία ανάλυση, εάν έχετε τόσο μεγάλο πρόβλημα με την μπαταρία και ξεμένετε διαρκώς, μην αγοράζετε smartphones με 3000 και 3300 mAh μπαταρίες.

Πες τα ρε φίλε...όλος ο τεχνολογικος κοσμος εχει βγαλει κουβά το OP7 επειδη απλα δεν θα εχει ασυρματη φορτιση, δηλαδή ενα απο τα πιο ηλιθια marketing specs απλα για να τσεπωνουν λεφτα οι εταιριες και να κανουν κοσμο να πιστευει οτι τα χρειαζεται.

Οσο για τους "επαγγελματιες" του forum η γνωμη μου ειναι οτι αν οντως το warp charge ανεβει στα 44w θελω να δω ποσο προβλημα θα ειναι στην καθημερινη χρηση το κινητο που απο την στιγμη που αδειαζει σε 15 λεπτα θα εχεις μπαταρια για μια μερα

Τα 44watt σε ορισμενους οντως θα λυσουν χερια και δεν ειναι αχρηστο feature αλλα το αντιθετο, κατι παρα πολυ χρησιμο

Επεξ/σία από tapitas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/4/2019 στις 5:22 ΜΜ, forgotten είπε

απο smartphone killer κατηντησε high tech overpriced  gadget ,δεν θα το παρω και ας ημουν κατοχος oneplus απο την πρωτη γενια και απο τα πρωτα μελη του φορουμ τους

Η oneplus είναι η Huawei αλλά με snapdragon αξίζει σίγουρα περισσότερο από τα Huawei με τους kirin. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώην κάτοχος oneplus 1 oneplus 5, oneplus 6T και νυν κάτοχος s10+. Τα λατρεύω τα oneplus τα θεωρώ φανταστικά κινητά ταχύτατα χωρίς κολληματα αψογη μπαταρία ικανοποιητικότατη κάμερα το 6Τ συγκεκριμένα. Ο μόνος λόγος που αποφάσισα να αλλάξω και να παω σε s10+ είναι λόγω εμφάνισης. Και για το s10+ έχω να πω μόνο καλά μέχρι τώρα αλλα ειναι μικρό διάστημα. Ωστόσο ήδη έχω διαπιστώσει ένα θέματακι με τα notifications. Αργουν αρκετά μερικές φορες κ κάποιες φορές δεν έρχονται κιόλας. Εμένα προσωπικά όμως δε μου είναι ενοχλητικο. Τώρα πλέον νομίζω έτσι όπως έχουν γίνει όλα τα κινητά πιο πολύ εμφάνιση service μπαταρία πρέπει να κοιτάξεις, στα υπόλοιπα είναι όλα πολύ κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Fulgore είπε

Το θεμα δεν ειναι μονο η ασυρματη φορτιση που εχεις στο σπιτι σου.Το θεμα ειναι η ασυρματη φορτιση που μπορεις να βρεις αλλου πχ σε καποια καταστηματα/επιχειρησεις για να μην κουβαλας μαζι καλωδια και φορτιστες.

Για παραδειγμα πηγα επισκεψη για 2 μερες σε ενα γνωστο μου(αυτο ανετα μπορει να ισχυει αν παει καποιος διακοπες στο εξωτερικο κιολας) πιο παλια που εχει Iphone X και ξεχασα να παρω μαζι μου το δικο μου καλωδιο/φορτιστη.

Να φορτισω με το καλωδιο του δεν παιζει λογω ασυμβατοτητας.Παρολα αυτα ειχε και ασυρματο φορτιστη σπιτι του και αρα μια χαρα εκανα την δουλεια μου με αυτον.

Το ιδιο ισχυει και για τα ασυρματα ακουστικα οπως και για το smartwatch.

Μην τα βλεπετε ολα μονοδιαστατα επειδη στην Ελλαδα ως γνωστον ειμαστε κατι χρονια πισω σε σχεση με τις αλλες χωρες.

Και το NFC για τους περισσοτερους ηταν αχρηστο μεχρι τον τελευταιο καιρο με τις ηλεκτρονικες πληρωμες στα μεσα μεταφορας που ξαφνικα τους εγινε ολους αναγκαιο......

Μαζι σου στο οτι ειναι κατι που ισως να βολευε να το εχεις στη συσκευη σου σαν επιλογη αλλα οχι οτι αν λειπει θα σου λειψει κιολας και ειναι λογος για να μην αγορασεις καποια συσκευη! Αφου δλδ το εχω καταλαβει καλα πως δουλευει, αν ηταν να φορτιζει απο 1-2 μετρα αποσταση θα αλλαζε φυσικα. Οσο γιαυτο που λες με την ασυμβατοτητα γιαυτο πανε να τα κανουν ολα usb -c να τελειωνουμε με αυτο το αστειο, πλεον οντως αν μια συσκευη δεν εχει υποδοχη usb-c ΕΙΝΑΙ λογος να μην την αγορασεις αλλα δεν θα ελεγα το ιδιο για την ασυρματη φορτιση. Οσο για αυτο που λες οτι ειμαστε χρονια πισω ισχυει φυσικα, αλλα και παλι εγκειται στο τη ζωη κανει ο καθεις. Εγω πχ που κατοικω σε μικρη πολη δεν εχω καμμια αναγκη να εχει η συσκευη μου NFC, αν το εχει φυσικα η συσκευη που εχω βαλει στο ματι δεν θα πω και οχι αλλα αν δεν το εχει δεν θα με αποτρεψει απο το να την αγορασω. Αν φυσικα ζουσα Αθηνα κτλ. ισως να ηταν το πρωτο που θα κοιταγα. Επισης οπως ειπε πολυ ευστοχα ο φιλος πιο πανω δεν εχω καταλαβει γτ δεν εχει η καθε εταιρεια 1 μοντελο με mid specs (οχι πολλα απλα 1) με μηδενικα bezels ΧΩΡΙΣ selfie camera. Υπαρχουν παρα πολλοι που ισως να βγαζουμε 1 selfie το χρονο  εγω προσωπικα(και πιστευω αρκετοι σαν και μενα) θα ετρεχα να το αγορασω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...