Προς το περιεχόμενο

Cowboy Bebop (Netflix)


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οπως ειπα και στο αλλο τοπικ, ο νεαρος εβραιος εγινε μεσηλικας ασιατης, η γιαπωνεζα εγινε μεξικανα, ενω ο Ed που ειναι μελαμψο-ασιατικο κοριτσι που μοιαζει με αγορι ειναι αφαντος.  μαλλον δεν θα μπορουν να βρω ηθοποιο που να ικανοποιει ολα τα κριτηρια. οχι μονο αυτο, αλλα ενω ειναι το 4ο βασικο στελεχος τηςομαδας , ανακοινωσανε σαν 4ο κεντρικο χαρακτηρα τον κακο της σειρας. ο οποιος αν θυμαμαι, στα τελευταια επεισοδια εμφανιζεται στο ανιμε. τελειως πολιτικοποιημενο το καστ, για να αποφυγουν οι παραγωγοι το κραξιμο για "whitewashing". η απολυτη ειρωνια.

το μονο καλο casting ηταν για τον Jet Black.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KilliK είπε

οπως ειπα και στο αλλο τοπικ, ο νεαρος εβραιος εγινε μεσηλικας ασιατης, η γιαπωνεζα εγινε μεξικανα, ενω ο Ed που ειναι μελαμψο-ασιατικο κοριτσι που μοιαζει με αγορι ειναι αφαντος.  μαλλον δεν θα μπορουν να βρω ηθοποιο που να ικανοποιει ολα τα κριτηρια. οχι μονο αυτο, αλλα ενω ειναι το 4ο βασικο στελεχος τηςομαδας , ανακοινωσανε σαν 4ο κεντρικο χαρακτηρα τον κακο της σειρας. ο οποιος αν θυμαμαι, στα τελευταια επεισοδια εμφανιζεται στο ανιμε. τελειως πολιτικοποιημενο το καστ, για να αποφυγουν οι παραγωγοι το κραξιμο για "whitewashing". η απολυτη ειρωνια.

το μονο καλο casting ηταν για τον Jet Black.

χαχαχαχαχαχα οποτε συμφωνουμε.Εσκασα στα γελια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παντως εισαι λιγο αδικος, η μεξικανα εχει περιεργα χαρακτηριστικα, δλδ ανετα περνιεται και για ασιατισα που ακομα και στι ανιμε τη φει βαλενταιν, γιαπωνεζα δεν τη λες...Και ο μαυρος ψιλοταιριαστος σαν χαρακτηρας με τον black, για το πρωταγωνιστη εχω και εγω τις αντιρρησεις μου...ο συγκεκριμενος περα απο την εμφανιση, δεν μου βγαζει το νευροτικο χαρακτηρα του σπαικ...

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...

Μια χαρά πέρασε η ώρα με την σειρά. Η αλήθεια είναι ότι το anime δεν το θυμάμαι - πρέπει να το είχα δει περίπου την εποχή που παιζόταν, οπότε.... - αλλά σαν σειρούλα, ξεχνώντας την όποια σύγκριση με το anime,  είναι μια χαρά για να περάσει κάποιος την ώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλη μια χαμένη ευκαιρία, ότι καλή σειρά έχει βγάλει το netflix είναι κατα λαθος ή γιατί δεν είχαν μπορέσει να βαλουν χέρι στο αποτέλεσμα.

Επεξ/σία από Nomedor
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχουν βγει ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ (σχεδον ολα) χειροτερα adaptations απο το cowboy bebop. πρεπει και οι anime talibans να καταλαβουν οτι καποια πραγματα δεν γινεται να μεταφερθουν αυτουσια απο animation σε actual movie/series. Εμενα μου αρεσε ως επι το πλειστον.

Επεξ/σία από omghi2u
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους μαγεψε

10 ώρες πριν, omghi2u είπε

Εχουν βγει ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ (σχεδον ολα) χειροτερα adaptations απο το cowboy bebop. πρεπει και οι anime talibans να καταλαβουν οτι καποια πραγματα δεν γινεται να μεταφερθουν αυτουσια απο animation σε actual movie/series. Εμενα μου αρεσε ως επι το πλειστον.

ε ναι, το να διατηρησεις τους χαρακτηρες και τον τονο ενος cartoon, ειναι απλα αδυνατον σε μια τηλεοπτικη μεταφορα. 🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...