Προς το περιεχόμενο

Το Facebook και τα apps του εγκαταλείπουν την πλατφόρμα Windows Phone στις 30 Απριλίου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Redakos89 είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό! Το πιο αξιόπιστο λειτουργικό με τα πιο δυνατά κινητά τις αγοράς να τρώνε τετειο άκυρο... Μην αρχίσετε να λέτε αρνητικά όσοι δεν είχατε ποτέ windows phone ! Ναι ξέρω το store του ειναι φτωχό! Κάτι ΑΛΛΟ ? 

Κάτοχος NOKIA 735(το πήρα μεταχειρισμένο), 2 χρόνια χωρίς το παραμικρό!

Κάτοχος NOKIA 630, 3 χρόνια χωρίς το παραμικρό! και ακόμα δουλεύει!

 

κάποτε η sony με το beta έχασε από το χειρότερο VHS γιατί απλά δεν υπήρχαν ταινίες στα τότε videoclub για να βλέπει ο κόσμος! η ιστορία απλά επαναλαμβάνεται! 

η απορία σου καλύτερα να είναι άλλη όπως, γιατί ένα μεγαθήριο σαν την microsoft έχασε από την τσιγκουνιά της!

επίσης είχε και το χειρότερο service!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες Εγώ χώρισα  με τη γκόμενά επειδή οι ειδοποιήσεις δεν έρχονταν Πότε κανονικά στο viber και ησύχασα..  με τα Samsung και τα iPhone  πρέπει να βρίσκεις κανονικούς λόγους να χωρίσεις αχαχα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα τσακιδια... Σκουλιδι απο τα λιγα... 2 φορες εκανα το λαθος με 925 και 930 (μιας και δε μου εφτανε η 1η φορα με το 925, επρεπε να δοκιμασω ξανα) 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε δεν έχεις δίκιο. Απλά δεν ήταν για παιχνίδια και social media. Ίσως ήταν κατάλληλα για μεγαλύτερες ηλικίες.

Εγώ τα τελευταία χρόνια χρησιμοποίησα τρία lumia (1520, 950 και 950χλ) και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος. Ίσως ήμουν τυχερός και έπεσα σε καλές συσκευές. Το 950 και το xl τα αγόρασα από εδώ μέσα σε άψογη κατάσταση και πολύ καλή τιμή για την ποιότητά τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, alex1001 είπε
 

κάποτε η sony με το beta έχασε από το χειρότερο VHS γιατί απλά δεν υπήρχαν ταινίες στα τότε videoclub για να βλέπει ο κόσμος! η ιστορία απλά επαναλαμβάνεται! 

η απορία σου καλύτερα να είναι άλλη όπως, γιατί ένα μεγαθήριο σαν την microsoft έχασε από την τσιγκουνιά της!

επίσης είχε και το χειρότερο service!

Μιλάω για το λειτουργικό περισσότερο, Δεν ξέρω απο servise γιατι απλα δεν το χρειάστηκα ποτέ!

Επίσης, νομίζω όλα ήταν φτιαγμένα να οδηγηθούμε στα android η IOS! Ξεκάθαρα!

Κάτοχος samsnung s6 ολο προβλήματα,

κάτοχος lg g4 πρόβλημα !

Κάτοχος 930 τώρα πια ! Κυριλέ! 50 Ευρω και εχεις κινηταρα!

 

 

Επεξ/σία από Redakos89
  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Paris777 είπε

Σοβαρα παντως δεν ξερετε ποσο μου λειπει το lumia 920 σαν συσκευη...και γαμω τις φωτογραφιες και ασυρματη φορτιση και double tap to wake και δεν εσπαγε με τιποτα...Δυστυχως λογω οικονομικων εχω πεσει σε κινεζιες τυπου huawei και xiaomi που ενω κανουν δουλεια μου λειπουν καποια features πολυ...

σαν να τα λέω εγώ αυτά.. ίδια περίπτωση αν και δε μπορώ να πω ότι έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος από το 920, ζεσταινόταν πολύ...

Νομίζω όμως ότι από πρόπερσι τα έχει αφαιρέσει αυτά (πχ το messenger δε δούλευε).

Επεξ/σία από mants118
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Redakos89 είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό! Το πιο αξιόπιστο λειτουργικό με τα πιο δυνατά κινητά τις αγοράς να τρώνε τετειο άκυρο... Μην αρχίσετε να λέτε αρνητικά όσοι δεν είχατε ποτέ windows phone ! Ναι ξέρω το store του ειναι φτωχό! Κάτι ΑΛΛΟ ? 

Κάτοχος NOKIA 735(το πήρα μεταχειρισμένο), 2 χρόνια χωρίς το παραμικρό!

Κάτοχος NOKIA 630, 3 χρόνια χωρίς το παραμικρό! και ακόμα δουλεύει!

πεστα ρε φιλε!

lumia 1020 απο το 2014 ακομα "μαμαει". ασε τη φωτο, απλα απιστευτη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο Windows Phone που αγόρασα ήταν το Samsung ativ s. Ήταν ένα s3 με Windows 8 που αναβαθμίστηκε μέχρι 8.1. Δουλεύει ακόμα όπως όταν το αγόρασα. Δεν νομίζω κανένα s3 να δουλεύει απροβλημάτιστα ακόμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, moollos είπε

Θα μαζευτουν και οι 100 που εχουν ακομα windows phone...😂😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣

μίλησαν τα "παλικαράκια" του android. Αντε σούρωσε καμια μακαρονάδα με το σουρωτήρακι κινητο των 150€

και ασε τα αλλα για εμας του winphonaδες.

 

τι να πω.... παιδακια που αγοραζουν android για παιχνιδακια και για viber. (ουτε και αυτο δεν κανουν καλα)

και μετα απορουν πως τους κλεβουν fb, πιστωτικές κτλ μεσα απο τα smartphone.

1 ώρα πριν, alex1001 είπε
 

κάποτε η sony με το beta έχασε από το χειρότερο VHS γιατί απλά δεν υπήρχαν ταινίες στα τότε videoclub για να βλέπει ο κόσμος! η ιστορία απλά επαναλαμβάνεται! 

η απορία σου καλύτερα να είναι άλλη όπως, γιατί ένα μεγαθήριο σαν την microsoft έχασε από την τσιγκουνιά της!

επίσης είχε και το χειρότερο service!

διαφωνώ, δεν ευθύνεται αποκλειστικά  μονο η MS. μεγάλο μερος ευθύνης εχουν οι αλλες εταιρίες  / υπηρεσίες για το μποϋκοτάζ που εκαναν απέναντι τα app της.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, mader είπε

μίλησαν τα "παλικαράκια" του android. Αντε σούρωσε καμια μακαρονάδα με το σουρωτήρακι κινητο των 150€

και ασε τα αλλα για εμας του winphonaδες.

τι να πω.... παιδακια που αγοραζουν android για παιχνιδακια και για viber. (ουτε και αυτο δεν κανουν καλα)

και μετα απορουν πως τους κλεβουν fb, πιστωτικές κτλ μεσα απο τα smartphone.

Ποια άλλα δηλαδή κάνετε εσείς οι "windonaδες"; 

Σόρυ κιόλας μου άρεσαν πάρα πολύ το wιndows mobile, είχα αλλάξει 3 κινητά (το smoothness μόνο σε iphone το έβλεπες), αλλά η πλατφόρμα είναι νεκρή έχω και μια 5ετια. 

Οκ μη τα κάνουμε όλα ίσιωμα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, stafaf είπε

Ποια άλλα δηλαδή κάνετε εσείς οι "windonaδες"; 

Σόρυ κιόλας μου άρεσαν πάρα πολύ το wιndows mobile, είχα αλλάξει 3 κινητά (το smoothness μόνο σε iphone το έβλεπες), αλλά η πλατφόρμα είναι νεκρή έχω και μια 5ετια. 

Οκ μη τα κάνουμε όλα ίσιωμα. 

οχι οκ, με lumia 950XL υπηρχε αρκετα καλο smoothness, γρηγορα apps και πολυ προστατευόμενο περιβαλον.

φυσικα, λιγο περιορισμένο αλλα καλυτερα "κλειστο" και ασφαλές παρα ξέφραγο αμπέλι (aka open source)

μου αρεσε πολυ το menu τους. ηταν παρα πολυ πρακτηκο. ουτε android ουτε ios έχουν τετοια πρακτικότητα.

οσο για ios... αστα... για να βαλεις ενα απλο mp3 σαν ringtone θα ψάχνεις 15-30 λεπτα...

  • Like 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο φεγγάρι είχα το 640XL όμορφο και οικονομικό, μερικές ημέρες μετά από την αγορά του κατάλαβα ότι δεν υπήρχε εφαρμογή για να βλέπω τις κάμερες του σπιτιού μου (ξενέρωμα 1ο) , μετά από μια εβδομάδα περίπου πρόσεξα ότι η εφαρμογή του viber δεν υποστήριζε video κλήση, δεν θυμάμαι αν υποστήριζε κλήση καν, μόνο με text messages το χρησιμοποιούσα (ξενέρωμα 2ο). Τα υπόλοιπα λειτουργούσαν κανονικότατα, αλλά για τους 2 παραπάνω λόγους το σούταρα! :) Καλή συσκευή με καλή κάμερα και μπαταρία, αλλά μέχρι εκεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το καλύτερο λειτουργικό ήταν σε ταχύτητα. Η κακή υποστήριξη το κατέστρεψε.

Επεξ/σία από stevengreeceGR
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...