Προς το περιεχόμενο

qbittorrent


auron10000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

Το πρόβλημα που μου παρουσιάζεται είναι ότι ενώ κατεβάζω με το συγκεκριμένο πρόγραμμα αρχεία , δεν μπορώ να κάνω περιήγηση στο Internet ούτε εγώ από τον προσωπικό μου υπολογιστή ούτε και κάποιος άλλος στο σπίτι από τον υπολογιστή του. Αυτό να υποθέσω ότι γίνεται επειδή χρησιμοποιεί το πρόγραμμα την μέγιστη ταχύτητα του router για να κατεβάσει τα αρχεία που ζητάω? Αν ναι υπάρχει κάποια ρύθμιση να με βοηθήσει να το περιορίσω ώστε και να κατεβάζω και να κάνω περιήγηση στο Internet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι ότι χρησιμοποιεί τη μέγιστη ταχύτητα upload και γι' αυτό δεν μπορείς να κάνεις browsing. Κάνε κλικ στο upload και βάλε ένα όριο (αναλόγως του μέγιστου upload που έχεις).

qbitup.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Με κλικ πάνω στο upload δεν μου επιτρέπει να βάλω όριο

Μπορεί να γίνει μήπως η αλλαγή από κάποιο πεδίο στις ρυθμίσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εναλλακτικά μου το έχει να το επιλέξω με τον τρόπο που παραθέτω στην εικόνα, το έχω ρυθμίσει να δω αν θα υπάρξει αλλαγή. Ευχαριστώ

Χωρίς τίτλο.jpg

Παρόλο που έχω τις συγκεκριμένες ρυθμίσεις το πρόβλημα συνεχίζεται

image.png.305de1e2e14fdfab2687cd8eb761b94c.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, auron10000 είπε

Εναλλακτικά μου το έχει να το επιλέξω με τον τρόπο που παραθέτω στην εικόνα, το έχω ρυθμίσει να δω αν θα υπάρξει αλλαγή. Ευχαριστώ spacer.pngspacer.pngspacer.png

Χωρίς τίτλο.jpg

Παρόλο που έχω τις συγκεκριμένες ρυθμίσεις το πρόβλημα συνεχίζεται

image.png.305de1e2e14fdfab2687cd8eb761b94c.png

Αν βλέπω σωστα έχεις βάλει kib. Βάλε kb/s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γραμμή έχετε; Αν μπορείς δες σε τι ταχύτητα κλειδώνει το router για up/down και βάλε το upload στο 1/3 του Upload σου. Βέβαια υπάρχει και ένα άλλο ενδεχόμενο, να έχει και κάποιος άλλος υπολογιστής στο δίκτυο ανοιχτό torrent οπότε αυτό θα σου σκίσει σίγουρα το δίκτυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δεν δείχνει την ταχύτητα του δικτύου; επίσης όχι δεν έχει κάποιος άλλος υπολογιστής torrent ανοιχτό και το πρόβλημα παρόλο τους περιορισμούς που έθεσα στο qbittorrent συνεχίζεταιimage.png.6d27709beb88ae328ed45cf172931d00.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βάλε και το global upload στο 30.

Στο Security (στην καρτέλα που δείχνεις στα αριστερά) δες που είναι το firewall και δοκίμασε middle ή low.

Στο Port Forwarding (το tab στο security) αν θέλεις πέρασε του την πόρτα του qbit.

Στο tab Local Network, έλεγξε ότι το uPnP είναι On.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το security του firewall ήταν high και το πήγα medium και στο tab local network το uPnP είναι On στο port forwarding πώς περνάω την πόρτηα του qbit?

image.png.a7c7e2aac0d7d11de8324bf95877d858.png

Σημείωση να πω ότι δοκίμασα να χρησιμοποιήσω το deluge πριν κάνω όλες τις ενέργειες που είπαμε και εκεί δεν υπήρχε πρόβλημα, μήπως οπότε είναι περισσότερο θέμα προγράμματος και όχι παραμετροποίησης του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, auron10000 είπε

Το security του firewall ήταν high και το πήγα medium και στο tab local network το uPnP είναι On στο port forwarding πώς περνάω την πόρτηα του qbit?

image.png.a7c7e2aac0d7d11de8324bf95877d858.png

Σημείωση να πω ότι δοκίμασα να χρησιμοποιήσω το deluge πριν κάνω όλες τις ενέργειες που είπαμε και εκεί δεν υπήρχε πρόβλημα, μήπως οπότε είναι περισσότερο θέμα προγράμματος και όχι παραμετροποίησης του?

Αφού με τον deluge ήσουν εντάξει γιατί δε μένεις με αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...