Προς το περιεχόμενο

qbittorrent


auron10000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό θα έλεγα ότι είναι το καλύτερο. Αν είναι να μπλέξεις με το ρούτερ ή με ρυθμίσεις στο τέλος μπορεί να τα κάνεις μαντάρα και να μη δουλεύει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Χρησιμοποιω την εκδοση mac του qbitorrent, αλλα δεν νομιζω παιζει καποιο ιδιαιτερο ρολο, ειναι cross platform, απλως το αναφερω.

Το τελευταιο διαστημα, δεν ξερω τι φταιει, αλλα ουσιαστικα δεν καταβαζει. Και μου το εκανε και με την αμεσως προηγουμενη εκδοση, και με την πιο προσφατη-τελευταια.

Ξεκινα -ως συνηθως- να κατεβαζει "και καλα" με καποια kb/sec, πχ 80kb/s, και μετα πεφτει, πεφτει, μεχρι που παει 0! Και ουσιαστικα παυει να κατεβαζει. Εχω δοκιμασει παμπολλα torrent, κανει σε ολα το ιδιο! Αν δε, το ιδιο torrent file ή link, δοκιμασω να το κατεβασω με καποιο αλλο παρομοιο προγραμμα (πχ download manager που μπορει να κατεβαζει και torrents), κανονικα κατεβαινουν! (αρα δεν φταινε τα torrents, κατι γινεται ειδικα με το qbitorrent). Ελεγξα δε, και ενα υποτυπωδες firewall app που εχω στον υπολογιστη, του εδω δωσει πληρη προσβαση του qbitorrent.

Δεν μπορει, σε καποιον θα εχει ξανατυχει κατι τετοιο. Τι φταιει ρε παιδια και δεν κατεβαζει;;;;

:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Καλησπερα σας παιδια εχω θεμα και εγω με αυτο το προγραμμα οπου το κατεβασα για να το δοκιμασω επειδη σε ενα ελληνικο ιδιωτικο τρακερ επαψε να κατεβαζει πλεον τορρεντσ με το μTorrent 2.2.1 ετσι ειπα ας το δοκιμασω αυτο αλλα το θεμα ειναι οτι κολλαει ολο το ιντερνετ μου μαζι με το συστημα μου λεει δεν ανταποκρινεται το qbittorrent v4.4.1 τι να κανω καμια λυση εχουμε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thelos257 είπε

Καλησπερα σας παιδια εχω θεμα και εγω με αυτο το προγραμμα οπου το κατεβασα για να το δοκιμασω επειδη σε ενα ελληνικο ιδιωτικο τρακερ επαψε να κατεβαζει πλεον τορρεντσ με το μTorrent 2.2.1 ετσι ειπα ας το δοκιμασω αυτο αλλα το θεμα ειναι οτι κολλαει ολο το ιντερνετ μου μαζι με το συστημα μου λεει δεν ανταποκρινεται το qbittorrent v4.4.1 τι να κανω καμια λυση εχουμε ;

Δύο πράγματα μπορούν να δημιουργήσουν κάτι τέτοιο.

1. Κάποιο firewall που μπλοκάρει την κίνηση

2. Έχεις ορίσεις απεριόριστο το upload.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, micos000 είπε

Δύο πράγματα μπορούν να δημιουργήσουν κάτι τέτοιο.

1. Κάποιο firewall που μπλοκάρει την κίνηση

2. Έχεις ορίσεις απεριόριστο το upload.

Πως ακριβώς μπορεί να έχει θέμα με απεριόριστο το upload; Τρέχω qbit χρόνια με απεριότιστο upload και ποτέ δεν είχα θέμα. Το να έχει αφήσει λάσκα το download και να αργούν να φορτώσουν βίντεο/σελίδες το καταλαβαίνω. Το απεριόριστο upload δεν θα έπρεπε να τον επηρεάζει, εκτός και αν θέλει να κάνει upload κάποιο άλλο αρχείο και το qbit seedαρει με τα χίλια ή εάν υπάρχει κάποιο upload-specific bug που έχω καταφέρει να αποφύγω τόσα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Upload σε συνδυασμό με μπλοκάρισμα από firewall. Ήταν ένα κλασσικό φαινόμενο παλαιότερα και μάλιστα λάγκαρε όλο το σύστημα.

Δεν ξέρω αν ισχύει και σήμερα αλλά αν έχει ο φίλος δικό του firewall ή internet security σουίτα ας ελέγξει μήπως του το μπλοκάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...