Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX 2080 Ti owner's club.


azazil1190

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, birel-motosport είπε

στα παιχνίδια και να υπολείπεται δεν το καταλαβαίνεις στα benchmark για τη συχνότητα και τις μνήμες έπρεπε να είχε καλύτερα αποτελέσματα

το time Spy τρεμοπαίζει ολο:(

 έτσι φαίνεται

λέμε με γεια?????????

με ποιον driver είσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, azazil1190 είπε

80c δεν ειχα ποτε και πουθενά μαλλον δεν θυμάσαι καλα.Για ποσταρε που ειχα 80αρι εγώ? 

Δεν ειπα οτι φταίει αποκλειστικά η noctua ειπα πως οσο να ειναι λογο αεροψυκτρας εχει εστω και ελαχιστα παραπανω θερμοκρασία το κουτι απο οτι θα ειχε με μια aio

Τεσπα δεν το συνεχίζω γιατι θα μας πιάσουν τα ψυχολογικά μας εδω μεσα για εκει παει.Εχεις την αποψη σου και εχω την δικη μου στα των ψυξεων μιας και ασχολιομουν χρόνια με υδροψυξεις(ενας λογος που δεν πολυ γουστάρω τον αερα τα παραπανω)

Σε αυτο που συμφωνώ και το ειπα απο εξαρχής είναι το κουλερ xc evga δεν ειναι με την καμια επαρκεί για ο συγκεκριμένο chip.

Εσυ εχεις στριξ εχει τεραστια διαφορα το κουλερ της απο της εβγα

Τεσπα στα διαταυτα.

Η καρτα θέλει hybrid kit...για να εισαι ήσυχος το κανεις μια και δεν ξανα ασχολείσαι με θερμοκρασιες

Και κατι τελευταίο που εχουμε παραλείψει ειναι οτι ο Δημήτρης εχει 9900 οχι 9700.

Οι 2 cpu μεταξύ τους εχουν μεγαλη διαφορά στις θερμοκρασιες

Ζητώ ταπεινα συγνώμη για το 80 φευγα. Έκατσα κ έψαξα κ βρήκα το screenshot που χες βαλει.ειχα μπερδευτεί από το gpu usage

Επεξ/σία από billeiros
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, billeiros είπε

Ζητώ ταπεινα συγνώμη για το 80 φευγα. Έκατσα κ έψαξα κ βρήκα το screenshot που χες βαλει.ειχα μπερδευτεί από το gpu usage

Ε ρε μ@λακα Βασίλη εαν ειχα δει τέτοια θερμοκρασια θα ειχα πεθάνει😂

Τεσπα παμε παρακάτω. 

Μεταξυ μας μεταξα

Επεξ/σία από azazil1190
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, azazil1190 είπε

Βασίλη δεν παιζει αυτο που λες.

Απωθεί την θερμοκρασία του επεξεργαστή αλλα την στελνει μεσα στο κουτι.

Για αυτο στις αεροψυξεις θελει καλη ροη αερα

Φαντασου το ιδιο κουλερ φοραει η 2070xc που εχω και φτανει τωρα 72c μετα απο κανα 15λεπτο παιχνίδι. Με oc gpu παντα οι παραπάνω θερμοκρασίες

Κριμα για την evga , σε Msi Gaming Z 2070  60-62 το πολυ φιλε. 

1 ώρα πριν, billeiros είπε

Είναι δύο 140αρηδες που σπρώχνουν τη θερμότητα από τις ψυκτρες με συγκεκριμένη ροη προς το outtake fan του κουτιού. Πως να μείνει μέσα ο αέρας. Διαφωνώ. Εκτός αν ο πίσω φαν του δε δουλεύει όπως πρεπει

Εγω με την ίδια ψυκτρα είμαι κομπλε

Δες. Κατευθείαν έξω πετιεται

IMG_20190517_113856.jpg

Και εγω σχεδον ετσι ειμαι. Απλα μπροστα 2χ200mm  και πισω 1χ120mm πανω 1χ120mm

 

1 ώρα πριν, Acmilangr2 είπε

Κσι εγώ κανένα θέμα με noctua 

Ουτε εγω φιλε μου. Φοβερη ψυξη στα 5-5.1 τον 9900κ

1 ώρα πριν, azazil1190 είπε

80c δεν ειχα ποτε και πουθενά μαλλον δεν θυμάσαι καλα.Για ποσταρε που ειχα 80αρι εγώ? 

Δεν ειπα οτι φταίει αποκλειστικά η noctua ειπα πως οσο να ειναι λογο αεροψυκτρας εχει εστω και ελαχιστα παραπανω θερμοκρασία το κουτι απο οτι θα ειχε με μια aio

Τεσπα δεν το συνεχίζω γιατι θα μας πιάσουν τα ψυχολογικά μας εδω μεσα για εκει παει.Εχεις την αποψη σου και εχω την δικη μου στα των ψυξεων μιας και ασχολιομουν χρόνια με υδροψυξεις(ενας λογος που δεν πολυ γουστάρω τον αερα τα παραπανω)

Σε αυτο που συμφωνώ και το ειπα απο εξαρχής είναι το κουλερ xc evga δεν ειναι με την καμια επαρκεί για ο συγκεκριμένο chip.

Εσυ εχεις στριξ εχει τεραστια διαφορα το κουλερ της απο της εβγα

Τεσπα στα διαταυτα.

Η καρτα θέλει hybrid kit...για να εισαι ήσυχος το κανεις μια και δεν ξανα ασχολείσαι με θερμοκρασιες

Και κατι τελευταίο που εχουμε παραλείψει ειναι οτι ο Δημήτρης εχει 9900 οχι 9700.

Οι 2 cpu μεταξύ τους εχουν μεγαλη διαφορά στις θερμοκρασιες

Η καρτα ειναι πολυ καλη Νικο. Its a keeper για μενα ;)

Eχει θεματα σαν υλοποιηση απο την Evga εξαρχης γιαυτο και ολοι σχεδον την κανουν hybrid οσοι την περνουν. Αυτο βλεπω γενικα στο internet,

Ειναι απο τις πιο φθηνες σχετικα 2080ti ομως με hybrid κατασταση οπως βλεπουμε και εδω μπορει να ανεβει πολυ καλα και να πεσουν τα τεμπς 20-25 βαθμους κατω.

Eγω ενα ξερω..I am 2080ti και τα μυαλα  στα bench's :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε μην σας γ@μευσω τι εχασα στις αγγελιες?τι εχετε κανει με τις καρτες ρε κουφαλες? μου φαγατε παλι το διαμάντι μου ?

 

@BabisTs  @mjmtvman @Acmilangr2

 

Επεξ/σία από azazil1190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, BabisTs είπε

σε έφαγε ο Μιλανέζος στην στροφή 🤣 !

Κανεναν δεν έφαγε. 

Ο @mjmtvman την πηρε παρθένα και την έσκισε. 

Ο @Acmilangr2 την πηρε πηγάδι 😂😂

Παντα ενας ειναι ο πρώτος. Τα σκορ εχουν ποσταριστει χαχαχαχα

Ειναι σαν την γκομενα που σου λεει"αυτο να ξερεις δεν το εχω ξανακανει ποτε με αλλον πριν μονο μαζι σου"😂

Επεξ/σία από azazil1190
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Πως εξηγείται 

110/1300 >= 110/1400 ??

Καταγραφή.PNG

Καταγραφή 1 .PNG

Το είχαμε ξανα αναφέρει. Απο ενα σημείο και μετά αρνητικά δουλεύει το OC στις μνήμες

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billeiros είπε

Λοιπόν τελειώνετε. Για να μην κάνουμε τους ντετέκτιβ 🤔. Ο Μιλανέζος σε ποιον έδωσε τη στριξ  και ποιανού πήρε?? 🤓🤣🤐

Έκανε sli....  🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...