Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX 2080 Ti owner's club.


azazil1190

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα κάνουμε κάνα team στο div 2 2080ti users? 

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Πανωλεθρία στο Μιλάνο ! 🤣

AMD Navi RX 3080 & 3070 Leak, RTX 2070 & 2060 Rivals at $499, $399 – Announcement Due May 27

Ψηνόμουν για καλούτσικη navi στα 300 αλλά μάλλον θα φάμε άκυρο.. Μικρότερο μοντέλο δε θα βγάλουν? Και εκείνος ο πίνακας με τα ποσα μοντέλα??? Χεσε τις τιμές οκ

Ερωτησεις:

1)εφοσον κάθε κάρτα έχει συγκεκριμένο power limit όταν αντικαθιστουμε την ψυξη, ακυρώνοντας συνεπώς τα φαν, όπως πχ με την κάρτα του @Acmilangr2 δεν αφήνουμε το ρευμα αυτό διαθέσιμο για την κάρτα με μεγαλύτερες συνεπώς επιδοσεις?

2)Σημερα δοκίμασα τα μαξ οc settings ρολογια μου που έχω με 25% αλλά με σταδιακά μικρότερο pl και ήταν σταθερή σε όλα. Συνεπώς αφήνουμε τα ρολογια (για ένα medium oc) και απλά κατεβάζουμε pl? Και η καρτα θα πάρει το μαξιμουμ αυτών? Δε χρειάζεται δλδ να βάζω πιο κάτω ρολογια? 

Επεξ/σία από billeiros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, mjmtvman είπε

Μπράβο στην Asus για την ψύκτρα της... μακράν με διαφορά από τις αλλες

Πήρες την καλύτερη ενώ πριν είχες την χειρότερη!!! (σε θέμα ψύξης) 

2 ώρες πριν, billeiros είπε

Θα κάνουμε κάνα team στο div 2 2080ti users? 

Ψηνόμουν για καλούτσικη navi στα 300 αλλά μάλλον θα φάμε άκυρο.. Μικρότερο μοντέλο δε θα βγάλουν? Και εκείνος ο πίνακας με τα ποσα μοντέλα??? Χεσε τις τιμές οκ

Ερωτησεις:

1)εφοσον κάθε κάρτα έχει συγκεκριμένο power limit όταν αντικαθιστουμε την ψυξη, ακυρώνοντας συνεπώς τα φαν, όπως πχ με την κάρτα του @Acmilangr2 δεν αφήνουμε το ρευμα αυτό διαθέσιμο για την κάρτα με μεγαλύτερες συνεπώς επιδοσεις?

2)Σημερα δοκίμασα τα μαξ οc settings ρολογια μου που έχω με 25% αλλά με σταδιακά μικρότερο pl και ήταν σταθερή σε όλα. Συνεπώς αφήνουμε τα ρολογια (για ένα medium oc) και απλά κατεβάζουμε pl? Και η καρτα θα πάρει το μαξιμουμ αυτών? Δε χρειάζεται δλδ να βάζω πιο κάτω ρολογια? 

1)μιλας για το ρεύμα των fans; νομίζω είναι αμελητέο το νούμερο της κατανάλωσης τους.

1)Εγώ για normal oc κατεβάζω τα ρολόγια. Το power limit το έχω πάντα τέρμα. 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

Καλησπέρα σε όλους , κατόχους Huawei και μη. :P

Λοιπόν παίζοντας Metro η κάρτα πιάνει 90fps  περίπου με light OC , αλλά πιάνει και 68-70 βαθμούς. 

Σκεφτόμουν να κάνω και αυτό το βήμα για χαμηλότερες θερμοκρασίες   https://eu.evga.com/products/product.aspx?pn=400-HY-1484-B1

Τι λέτε ;   Έχει δυσκολία κατ' αρχάς η εφαρμογή του;  Λογικά εφόσον πωλείται από την επίσημη evga  για τις συγκεκριμένες κάρτες η εγγύηση θα ισχύει κανονικά. 

Μιλάνε για 10 βαθμούς διαφορά ότι έχει η ftw3 (hybrid)

https://eu.evga.com/products/product.aspx?pn=11G-P4-2484-KR

από την ftw3 (air)

https://eu.evga.com/products/product.aspx?pn=11G-P4-2487-KR

φυσικά υπέρ της hybrid η διαφορά.......

πάντως γενικά δεν είναι και τόσο κρύα όσο λένε τα reviews η ftw3 (air) από αυτά που βλέπω......

 

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Κοίτα δεν μπορώ να το πω με απόλυτη σιγουριά αφενός γιατί το στήσιμο του ring δεν είναι όπως πρέπει, αφετέρου δεν έχω δοκιμάσει Asus ti. 

Μου προξενεί κατάπληξη η διαφορά των θερμοκρασιών εν συγκρίσει με τις παρουσιάσεις.

Η ftw ήταν η πιο κρύα υλοποίηση (αν και κάπως θορυβώδης). Ούτε πιστεύω πως δικαιολογείται η διαφορά αυτή από το στήσιμο του pc σου. 

Εκτός κι αν παίζει ρόλο η αύξηση της εξωτερικής θερμοκρασίας. Αλλά στα Γιάννενα βρέχει όλη την ώρα, τι διάολο:P;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, DEADLAZARUS είπε

Μου προξενεί κατάπληξη η διαφορά των θερμοκρασιών εν συγκρίσει με τις παρουσιάσεις.

Η ftw ήταν η πιο κρύα υλοποίηση (αν και κάπως θορυβώδης). Ούτε πιστεύω πως δικαιολογείται η διαφορά αυτή από το στήσιμο του pc σου. 

Εκτός κι αν παίζει ρόλο η αύξηση της εξωτερικής θερμοκρασίας. Αλλά στα Γιάννενα βρέχει όλη την ώρα, τι διάολο:P;

Σωστά, η θερμοκρασία μέσα στο σπίτι είναι περίπου 21 , 22 βαθμοί. 

Όμως και το στήσιμο του ring όπως είπα θέλει αλλαγή. 

Επεξ/σία από HALF EVIL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ftw ειναι λιγο πιο ζεστες απο τις strix σχεδον παντα ηταν έτσι τουλάχιστον στην 10χχσειρα και τωρα. Στα του θορύβου ειναι στα ιδια επίπεδα. 

Φερτος η asus δεν ξερω τι εχει κανει με το κουλερ της αλλα εχει ξεφύγει στον αερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

Σωστά, η θερμοκρασία μέσα στο σπίτι είναι περίπου 21 , 22 βαθμοί. 

Όμως και το στήσιμο του ring όπως είπα θέλει αλλαγή. 

Με 21 βαθμούς δωματίου και να 70ριζεί η ftw3 παίζει να φταίει και το airflow του κουτιού σου......αλλά γενικά η ftw3 και από τον birel (που είχε και 2080ti strix και ftw3 τώρα στο ίδιο κουτί) πριν την κάνει νεράκι ήταν πιο ζεστή από την strix......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

Σωστά, η θερμοκρασία μέσα στο σπίτι είναι περίπου 21 , 22 βαθμοί. 

Όμως και το στήσιμο του ring όπως είπα θέλει αλλαγή. 

Φώτο τη μακαρονάδα, παρακαλώ:P. Για να καταλάβουμε περί τίνος πρόκειται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DEADLAZARUS είπε

Φώτο τη μακαρονάδα, παρακαλώ:P. Για να καταλάβουμε περί τίνος πρόκειται.

άλλαξε υπογραφή στην gpu που έχεις.....B)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, BabisTs είπε

άλλαξε υπογραφή στην gpu που έχεις.....B)

Μια που την έβαλα και μια που τη βλέπω από το τζάμι, bro. Θ' αλλάξω μόλις την "εγκαινιάσω":P (όχι, δεν είμαι προληπτικός:D)......

Α, χθες κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό. Με παίρνει η γυναίκα μου και μου λέει ότι η μικρούλα μου πήγε και πάτησε το κουμπί στον υπολογιστή και αυτός άνοιξε. Ευτυχώς την πρόλαβε πριν κάνει τίποτα χειρότερο.

Όλο τριγυρνάει η κόρη μου εκεί πέρα. Της αρέσει. Μάλιστα, μου λέει (δείχνοντάς μου τα φωτάκια στο εσωτερικό του κουτιού) "μπαμπά, φώτα, σέλω δω. Μόλις μεγαλώσω, παίζω φωτάκια".

 

 

Επεξ/σία από DEADLAZARUS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...