Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX 2080 Ti owner's club.


azazil1190

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Matrix7 είπε

Εντάξει,τύχη είναι αυτό,άντε να κερδίσεις 1 fps στα 2100.Δεν νομίζω να πάνε πολλοί στα 2140+ σαν το Μπάμπη,αλλά είναι κ από τα ακριβότερα μοντέλα.Περιμένεις κάτι παραπάνω από το μέσο όρο.

Κοιτα ειναι αναλογα για τι χρηση αγοραζει ο καθενας την καρτα του. Αν καποιος την αγοραζει για να τρεχει μονο benchmarks,εκει ειναι λογικο να τον ενδιαφερει το overclock/υλοποιηση γιατι θελει να πετυχει οσο πιο ψηλα νουμερα γινεται.

Αν τωρα καποιος την αγοραζει κυριως για παιχνιδι,εκει τα εχει ολα αυτα γραμμενα και μη σου πω οτι αν ειναι να αγορασει ακριβη υλοποιηση,πιο πολυ θα κοιταξει out of the box πως τα παει απο θερμοκρασιες και κυριως θορυβο.

Εμενα πχ αυτο με εντυπωσιασε παρα πολυ στην Strix.Που σου εχει 2 profiles απο μονη της που ειτε εχεις παραπανω θορυβο αλλα θερμοκρασιες τεζα κατω(το καλυτερο ισως συστημα ψυξης σε αεροψυξη στις rtx),ειτε σου εχει ελαχιστο θορυβο αλλα με παραπανω θερμοκρασιες(σε φυσιολογικα παντα ορια).

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Κοιτα ειναι αναλογα για τι χρηση αγοραζει ο καθενας την καρτα του. Αν καποιος την αγοραζει για να τρεχει μονο benchmarks,εκει ειναι λογικο να τον ενδιαφερει το overclock/υλοποιηση γιατι θελει να πετυχει οσο πιο ψηλα νουμερα γινεται.

Αν τωρα καποιος την αγοραζει κυριως για παιχνιδι,εκει τα εχει ολα αυτα γραμμενα και μη σου πω οτι αν ειναι να αγορασει ακριβη υλοποιηση,πιο πολυ θα κοιταξει out of the box πως τα παει απο θερμοκρασιες και κυριως θορυβο.

Εμενα πχ αυτο με εντυπωσιασε παρα πολυ στην Strix.Που σου εχει 2 profiles απο μονη της που ειτε εχεις παραπανω θορυβο αλλα θερμοκρασιες τεζα κατω(το καλυτερο ισως συστημα ψυξης σε αεροψυξη στις rtx),ειτε σου εχει ελαχιστο θορυβο αλλα με παραπανω θερμοκρασιες(σε φυσιολογικα παντα ορια).

Μετά από πολύ σκέψη και ψάξιμο, κατέληξα στην συγκεκριμένη κάρτα, κυρίως γιατί όντως η ψύξη και ο θόρυβος σε κανονική λειτουργία είναι άψογα.

Παίζει ρόλο βέβαια και το ASUS fan club του οποίου είμαι οπαδός, αλλά είχα και την υδρόψυκτη MSI τέσσερα χρόνια σχεδόν και δεν έκανε κιχ η κάρτα. Άψογη επίσης.

Τώρα για τα διάφορα σκορ στα τεστ, ΟΚ ωραία είναι να βγάζεις μεγάλα σκορ, αλλά στην τελική όταν παίζεις τέλεια τα πάντα, αυτό είναι πιο σημαντικό κατά την γνώμη μου.

Τώρα αν καθόσουν να παίξεις σε ένα υπολογιστή που έχει 2080 Ti και δεν ήξερες ποια κάρτα είναι μέσα στο κουτί, δεν νομίζω ότι θα μπορούσες με βεβαιότητα να πεις ποια συγκεκριμένη υλοποίηση κάρτας είναι. Σε ένα κουτί με τζάμια και λαμπάκια, όπου σε ενδιαφέρει η εμφάνιση, εκεί είναι πλέον θέμα γούστου.

Προσωπικά μου αρέσουν τα προϊόντα της ASUS + CORSAIR, όπως φαίνεται και στην υπογραφή μου...

Χαρείτε τις κάρτες σας όλοι, και τα σκορ θα τα κάνουμε έτσι για την πλάκα μας!

7 ώρες πριν, Matrix7 είπε

Εμένα +110,+ 1300 κρασάρει firestrike.Με manual curve φτάνω εκεί μόνο,αλλά νομίζω η ftw έχει μεγαλύτερα stock clocks.Odyssey έβαλα χθες,2040 με 2055 παίζει στους 61 βαθμούς

Αν δεν έχεις παίξει το Odyssey ακόμα, ετοιμάσου να θαυμάσεις τη δουλειά που έχουν κάνει οι άνθρωποι σε αυτό το παιχνίδι, Είναι αριστούργημα κατά την γνώμη μου, και μιλάω και σαν καθηγητής πληροφορικής που διδάσκει προγραμματισμό και μπορεί να καταλάβει τι παίζει πίσω από αυτό που φαίνεται... Έχουν κάνει εκπληκτικά πράγματα στο παιχνίδι αυτό.

Γι' αυτό ίσως και είναι ένα από αυτά που δεν μπορεί να φτάσει σε πολύ υψηλά FPS σε μεγάλες αναλύσεις, αφού στο περιβάλλον του τρέχουν ταυτόχρονα πάρα πολλά διαφορετικά πράγματα.

Enjoy it!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, deltaphi είπε

AC Odyssey με FPS Limit 60, πολύ άνετα...

ACO.jpg.fe43625c1de609f6f8387a531a3903fe.jpg

Τα σπάει το παιχνίδι!

Βάλε και κανα sharpen ή reshade να φύγει η θολούρα να γουστάρεις περισσότερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, mcrae13 είπε

Βάλε και κανα sharpen ή reshade να φύγει η θολούρα να γουστάρεις περισσότερο 

Δεν έχει θολούρα, έκανα resize την εικόνα και άλλαξε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, deltaphi είπε

Δεν έχει θολούρα, έκανα resize την εικόνα και άλλαξε...

καλά ,αν βαλεις sharpen ή από nvidia ή με reshade θα καταλάβεις

Spoiler

Assassin-s-Creed-Odyssey-Screenshot-2019

Assassin-s-Creed-Odyssey-Screenshot-2019

Assassin-s-Creed-Odyssey-Screenshot-2019

 

Επεξ/σία από mcrae13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είπα κι εγώ στην αρχή. Η θολούρα είναι μπόλικη σε αυτό το παιχνίδι. Τα χρώματα είναι περί ορέξεως. 

Βάζεις sharpness και καθάρισες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mcrae13 είπε

Αυτό είπα κι εγώ στην αρχή. Η θολούρα είναι μπόλικη σε αυτό το παιχνίδι. Τα χρώματα είναι περί ορέξεως. 

Βάζεις sharpness και καθάρισες. 

Αυτό ακριβώς. Και εγώ γενικά θέλω έντονα χρώματα 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια πειτε κ σε εμας τι εννοείται με sharpness κτλ απο nvidia panel. Δωστε στο λαο ενα tutorial να παιξουμε με τα χρώματα.

Ποσο sharpness;

Επεξ/σία από Gostros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...