Προς το περιεχόμενο

Star Wars Episode IX


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, GhostRiderLSOV είπε

Καλά εφέ και καλή μουσική, από εκεί και πέρα...

Δεν νομίζω να είναι χειρότερο από το νέο Hellboy. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rise of Skywalker; Μπα; Τώρα να πω ότι με ανησυχεί λίγο ο τίτλος; Νόμιζα ότι τελειώσαμε με την ιστορία των Skywalker και ξεπεράσαμε αυτές τις παλιομοδίτικες ιστορίες με τις οικογένειες και τις κληρονομικότητες και τις πριγκίπισσες.

Νόμιζα ότι πηγαίναμε για κάτι καινούργιο.

Χμ... ίσως βέβαια αναφέρεται στην κληρονομία και τον θρύλο που μένει πίσω, οπότε εκεί θα έχει ενδιαφέρον. Ίσως είναι η ονομασία κάποιας καινούργιας αντίστασης ή κάτι τέτοιο. Άντε, ας δείξω εμπιστοσύνη. Δεν έχω λόγο να αμφισβητώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Manuel είπε

Rise of Skywalker; Μπα; Τώρα να πω ότι με ανησυχεί λίγο ο τίτλος; Νόμιζα ότι τελειώσαμε με την ιστορία των Skywalker και ξεπεράσαμε αυτές τις παλιομοδίτικες ιστορίες με τις οικογένειες και τις κληρονομικότητες και τις πριγκίπισσες.

Νόμιζα ότι πηγαίναμε για κάτι καινούργιο.

Χμ... ίσως βέβαια αναφέρεται στην κληρονομία και τον θρύλο που μένει πίσω, οπότε εκεί θα έχει ενδιαφέρον. Ίσως είναι η ονομασία κάποιας καινούργιας αντίστασης ή κάτι τέτοιο. Άντε, ας δείξω εμπιστοσύνη. Δεν έχω λόγο να αμφισβητώ.

ξαφνιαστηκες ε Manuel? βεβαια οταν εγω και μερικοι αλλοι εξηγουσαμε στο τοπικ του TLJ τοσο καιρο οτι θα κανει κωλοτουμπα η Disney μετα το φιασκο του Rian Johnson, εσυ επεμενες οτι ειμασταν λαθος, οτι μονο μια μικρη μειοψηφια δεν γουσταρε την ταινια, οτι η Disney ηταν ικανοποιημενη με το χαμηλοτερο BO της ταινιας διοτι αυτο ειναι το pattern που ακολουθουσαν οι παλιοτερες ταινιες.

ξερω οτι με εχεις μπλοκαρει, αλλα θα το γραψω για να το δουν οι υπολοιποι:

db3d6834e27efcde122ce20502805c4888544ad9

υγ. μαλλον για redemption του Kylo Ren παμε. οχι αποκαλυψη οτι η Rey ειναι συγγενης του Luke/Leia, οπως πολλοι νομιζουν.

 

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από που να έχει "αντλήσει" αυτή τη φορά ο Jar Jar Abrams;..

Πάλι νοσταλγία πουλάει (Lando-Palpa) όπως στο trailer του FA.

Στο τελευταίο πλάνο που αγναντεύουν ( η Rey με το τρομερό ύφος που δε μας έχει συνηθίσει...) υπάρχει ένα mini-me BB8 δίπλα στον BB8;  :P

p.s. Που είναι ο R2 οεο, κοιμήθηκε πάλι Jar Jar;

3 ώρες πριν, KilliK είπε

υγ. μαλλον για redemption του Kylo Ren παμε

Αυτό νομίζω είναι στανταράκι από τη πρώτη στιγμή της τριλογίας!

Επεξ/σία από Diinekis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τίτλος είναι αρκετά περιεργος και μπορεί να σημαίνει κάτι άλλο. Να συμβολίζει την πίστη στην δύναμη και την επανάσταση. Ή να ονομασουν έτσι όλη την περίοδο που έφεραν αντίσταση σαν οικογένεια στους μονάρχες. Idk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 hours ago, KilliK said:

ξαφνιαστηκες ε Manuel? βεβαια οταν εγω και μερικοι αλλοι εξηγουσαμε στο τοπικ του TLJ τοσο καιρο οτι θα κανει κωλοτουμπα η Disney μετα το φιασκο του Rian Johnson, εσυ επεμενες οτι ειμασταν λαθος, οτι μονο μια μικρη μειοψηφια δεν γουσταρε την ταινια, οτι η Disney ηταν ικανοποιημενη με το χαμηλοτερο BO της ταινιας διοτι αυτο ειναι το pattern που ακολουθουσαν οι παλιοτερες ταινιες.

ξερω οτι με εχεις μπλοκαρει, αλλα θα το γραψω για να το δουν οι υπολοιποι:

db3d6834e27efcde122ce20502805c4888544ad9

υγ. μαλλον για redemption του Kylo Ren παμε. οχι αποκαλυψη οτι η Rey ειναι συγγενης του Luke/Leia, οπως πολλοι νομιζουν.

Redemption + Death θα έλεγα. Δεν το κόβω να τον αφήνουν ζωντανό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί έχω έντονα την εντύπωση ότι θα μας παίξουν πουστια και ο θείος Παλπ θα είναι τίποτα όνειρο/εφιάλτης κάποιου χαρακτήρα ή ανάμνηση ή force ghost;

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gavros10 είπε

Ο τίτλος είναι αρκετά περιεργος και μπορεί να σημαίνει κάτι άλλο. Να συμβολίζει την πίστη στην δύναμη και την επανάσταση. Ή να ονομασουν έτσι όλη την περίοδο που έφεραν αντίσταση σαν οικογένεια στους μονάρχες. Idk

Κι εγώ αυτό φαντάζομαι όσο το σκέφτομαι. Δεν βγάζει κανένα νόημα να κάνουν κάτι διαφορετικό. Το τέλος της τριλογίας πρέπει να απευθύνεται στους φαν των 2 πρώτων ταινιών, όχι σε αυτούς που ούτως ή άλλως δεν γυρνάνε πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...