Προς το περιεχόμενο

Star Wars Episode IX


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Πάντως σοβαρά τώρα ο Palp θα έπρεπε να έχει ένα Origin story, εδώ κάνανε την αποτυχία με τον Solo.

Νομίζω ότι το βιβλίο Star Wars: Darth Plagueis είναι ότι πιο κοντά σε origin story για τον emperor. 

Έχετε υπόψη βέβαια ότι θεωρείται ΕU και όχι cannon

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, mike299 είπε

Νομίζω ότι το βιβλίο Star Wars: Darth Plagueis είναι ότι πιο κοντά σε origin story για τον emperor. 

Έχετε υπόψη βέβαια ότι θεωρείται ΕU και όχι cannon

Το ξέρω, και έχω διαβάσει κάποια αποσπάσματα και το θεωρώ πολύ καλό! Ορίστε υλικό μαρη Disney άιντε !

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
21 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Το ξέρω, και έχω διαβάσει κάποια αποσπάσματα και το θεωρώ πολύ καλό! Ορίστε υλικό μαρη Disney άιντε !

Nonono! Αυτά είναι του διαβόλου πράγματα! /s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Το φαντάζεστε; Τέλος sequel trilogy με origin story για χαρακτήρα από Old Trilogy / Prequel Trilogy. Εντάξει, αυτό θα είναι από τα άγραφα. :D

νομιζω ο κακος της νεα ταινιας θα ναι ο Kylo , αλλα στην τριτη πραξη θα εχουμε την αποκαλυψη του μεγαλου κακου που κινει τα νηματα, ειτε Palpie, ειτε Snoke. και οπως στο ROTJ, o Kylo θα εξιλεωθει με το να  σωσει τους ηρωες, αλλα ο Palpie/Snoke δεν θα σκοτωθει. θα τελειωσει η ταινια με αυτον ναναι ακομη ζωντανος και καποιο hint για επιστροφη του Vader. δεν υπαρχει περιπτωση να μην κλεισουν την ταινια με καποιο ειδος cliffhanger, για να ξεκινησει το speculation των φανς και να ασχολουνται μεχρι την επομενη τριλογια.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, KilliK είπε

νομιζω ο κακος της νεα ταινιας θα ναι ο Kylo , αλλα στην τριτη πραξη θα εχουμε την αποκαλυψη του μεγαλου κακου που κινει τα νηματα, ειτε Palpie, ειτε Snoke. και οπως στο ROTJ, o Kylo θα εξιλεωθει με το να  σωσει τους ηρωες, αλλα ο Palpie/Snoke δεν θα σκοτωθει. θα τελειωσει η ταινια με αυτον ναναι ακομη ζωντανος και καποιο hint για επιστροφη του Vader. δεν υπαρχει περιπτωση να μην κλεισουν την ταινια με καποιο ειδος cliffhanger, για να ξεκινησει το speculation των φανς και να ασχολουνται μεχρι την επομενη τριλογια.

Για να ξεκινήσει το speculation των φανς θα πρέπει πρώτα οι να φανς να πάνε να δουν την ταινία κάτι που αμφιβάλλω ότι θα κάνουν.Μπορεί να επανάφεραν τους palpatine και lando και να έβαλαν  fan bait τίτλο για το 9 αλλά αυτό δεν αρκεί γιατί οι πρωταγωνιστές είναι και πάλι το ζευγάρι της συμφοράς και οι υπόλοιποι αδιάφοροι χαρακτήρες του 7&8.Και το vader να φέρουνε δεν νομίζω ότι θα αλλάξει κάτι γιατί τον έχουν ήδη κάψει για να σπρώξουν το rogue one.Δεν νομίζω να τους βγει το ίδιο κόλπο δυο φορές.Ο κυριότερος λόγος βέβαια  για εμένα  είναι ότι 9 δεν πρόκειται να είναι καλή ταινία για τον απλό λόγο ότι δεν θα έχει σενάριο της προκοπής.Ο ίδιος o jar jar έχει παραδεχθεί ότι όταν ανέλαβε το 9 δεν είχε ιδέα τι να κάνει.

“To have no script and to have a release date and have it be essentially a two-year window when you’re saying (to yourself), you’ve got two years from the decision to do it to release, and you have literally nothing . . . . You don’t have the story, you don’t have the cast, you don’t have the designers, the sets. There was a crew, and there were things that will be worked on for the version that preceded ours, but this was starting over.” 

Πιστεύω ότι ο βασικότερος στόχος της disney δεν είναι να είναι μεγάλη επιτυχία στο box office το 9 αλλά να αντιστρέψει το πολύ αρνητικό κλίμα στους φανς έτσι ώστε οι μελλοντικές τριλογίες να μην έχουν αρνητικό hype.Δεν νομίζω ότι θα υπάρχει κάποιου είδους cliffhanger στο 9,το πιο πιθανό για εμένα ότι η disney θα κλείσει όπως όπως τη τριλογία και έπειτα θα τη ξεχάσει σαν να μην έγινε ποτέ.

 

Επεξ/σία από Raptorex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Raptorex είπε

Για να ξεκινήσει το speculation των φανς θα πρέπει πρώτα οι να φανς να πάνε να δουν την ταινία κάτι που αμφιβάλλω ότι θα κάνουν.

Ωραία θα ήταν, αλλά πολύ αμφιβάλλω ότι δεν θα πάνε... Από Δεκέμβρη θα συζητάμε πάλι για το πόσες ώρες εκπαίδευση χρειάζεται ένα Jedi (ουφ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chrisde είπε

Φαντάζεστε ο τίτλος The return of Skywalker να πηγαίνει στον Vader και να έχουμε "μονομαχία" με Palpie;😅

Το λέω για πλάκα, αλλά μεταξύ μας, τους έχω ικανούς...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9 hours ago, Raptorex said:

το πιο πιθανό για εμένα ότι η disney θα κλείσει όπως όπως τη τριλογία και έπειτα θα τη ξεχάσει σαν να μην έγινε ποτέ.

Το λέει και στο teaser πάντως, "the saga comes to an end". 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/4/2019 στις 12:48 ΠΜ, GhostRiderLSOV είπε

Το φαντάζεστε; Τέλος sequel trilogy με origin story για χαρακτήρα από Old Trilogy / Prequel Trilogy. Εντάξει, αυτό θα είναι από τα άγραφα. :D

Αυτό δείχνει πόσο δυνατό ήταν το σύμπαν του Lucas, το οποίο δεν μπορεί κοτζάμ Disney να βγάλει κάτι που θα ξεπεράσει σε βάθος τους παλιούς χαρακτήρες. 

Συγκρίνετε για παράδειγμα, παρεμφερείς χαρακτήρες, 

Luke VS Ray , Han VS Po , Vader vs Kylo , Palpatine VS Snoke και θα καταλάβετε πόσο ρηχοί και επιτηδευμένοι, είναι οι νέοι χαρακτήρες.

Η Disney έχει σαν πρώτο στόχο να βγάλει χρήμα, ενώ ο Lucas είχε σαν βασικό στόχο-όραμα να πει μια ιστορία με μοναδικό τρόπο, που θα μας μείνει.

Για αυτό και αυτά τα αποτελέσματα 

Επεξ/σία από blanka
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, blanka είπε

Αυτό δείχνει πόσο δυνατό ήταν το σύμπαν του Lucas, το οποίο δεν μπορεί κοτζάμ Disney να βγάλει κάτι που θα ξεπεράσει σε βάθος τους παλιούς χαρακτήρες. 

Συγκρίνετε για παράδειγμα, παρεμφερείς χαρακτήρες, 

Luke VS Ray , Han VS Po , Vader vs Kylo , Palpatine VS Snoke και θα καταλάβετε πόσο ρηχοί και επιτηδευμένοι, είναι οι νέοι χαρακτήρες.

Η Disney έχει σαν πρώτο στόχο να βγάλει χρήμα, ενώ ο Lucas είχε σαν βασικό στόχο-όραμα να πει μια ιστορία με μοναδικό τρόπο, που θα μας μείνει.

Για αυτό και αυτά τα αποτελέσματα 

Ο snoke μόνο είχε κάποιο ενδιαφέρων, αλλά φρόντισαν να τον "κόψουν";) πολύ γρήγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ε οκ, ούτε κάνα hint για το παρελθόν του Snoke δεν έδωσαν που να σε κάνει να λες ''χμ, τι παίζει εδώ'', μόνο speculations από τους φανς μετά την ταινία χωρίς κανένα στοιχείο... κακέκτυπο αυτοκράτορα ήταν κ δεν θα έπρεπε να είχε υπάρξει ποτέ

 

 

 

Επεξ/σία από snake_plissken2112
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, snake_plissken2112 είπε

ε οκ, ούτε κάνα hint για το παρελθόν του Snoke δεν έδωσαν που να σε κάνει να λες ''χμ, τι παίζει εδώ'', μόνο speculations από τους φανς μετά την ταινία χωρίς κανένα στοιχείο... κακέκτυπο αυτοκράτορα ήταν κ δεν θα έπρεπε να είχε υπάρξει ποτέ

Ακριβώς, ήταν το μεγάλο μυστήριο! Ποιος είναι? Που κρυβόταν τόσα χρόνια και πως δημιούργησε τo first order? Ποιος τον εκπαίδευσε? Είναι ο emperor? Ο master του? 

Το TFA τελειώνει με το μεγάλο cliffhanger της παρουσίας του. Μετά βέβαια, τα κάνανε τόσο σκατά στο TLJ που χάσαμε κάθε ενδιαφέρων για αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι οκ, υποθέτω έτσι θέλαν να το δούμε και εμείς ναι...

αλλά εγώ πχ πήρα απλά κάτι που δεν μου κίνησε το ενδιαφέρον για το background του ούτε στο ελάχιστο, πιο πολύ σκεφτόμουν ''πααααααλι κάτι που έχω ξαναδεί?''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...