Προς το περιεχόμενο

[Soundbar] LG SK8, Mediamarkt, 229 ευρώ


achilles_g_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η πιο χαμηλή τιμή που έχει παίξει.

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_lg-sk8-sound-bar-1215178.html?ga_query=lg+sk8

Επόμενη τιμή skroutz 292 ευρώ.

https://www.skroutz.gr/s/15536294/LG-SK8.html?keyphrase=lg+sk8

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλή τιμή φαίνεται για dolby atmos , ας μας πει κάποιος ειδικός ή ιδιοκτήτης τι λέει σαν soundbar αν είναι να το χτυπήσω!

ευχαριστούμε TS!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Dolby atmos είναι virtual. Αν θέλεις κανονικό 5.1.2 ή 7.1.2 θα πρέπει να δώσεις τα διπλάσια χρήματα. (lg sk9y, lg sk10y). Eπίσης σε προσφορά είναι η samsung hw-n550 (3.1) στα 199 ευρώ από Κωτσόβολο.

https://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/home-cinema/set-home-cinema/191155-samsung-hw-n550

 

Επεξ/σία από achilles_g_
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, achilles_g_ είπε

Dolby atmos είναι virtual. Αν θέλεις κανονικό 5.1.2 ή 7.1.2 θα πρέπει να δώσεις τα διπλάσια χρήματα. (lg sk9y, lg sk10y). Eπίσης σε προσφορά είναι η samsung hw-n550 (3.1) στα 199 ευρώ από Κωτσόβολο.

https://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/home-cinema/set-home-cinema/191155-samsung-hw-n550

Χωρίς τα πίσω ηχεία virtual είναι όλες. 

Βέβαια ένα πόντο τον έχεις. Αυτή είναι πιο virtual από τις άλλες καθώς δεν έχει ηχεία στην πάνω πλευρά της που δημιουργούν καλύτερη ψευδαίσθηση του atmos ουσιαστικά αντανακλωντας τους ήχους που χρειάζεται στο ταβάνι. 

3 ώρες πριν, MontzOlee είπε

καλή τιμή φαίνεται για dolby atmos , ας μας πει κάποιος ειδικός ή ιδιοκτήτης τι λέει σαν soundbar αν είναι να το χτυπήσω!

ευχαριστούμε TS!

https://www.techradar.com/reviews/lg-sk8-soundbar

Επεξ/σία από DsLmAnIaC
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσαμπα λεφτα.

Αν θελέτε ATMOS sony 9000

meta lg sk10y αλλα χωρις DTS με πλεονεκτημα τα πισω ηχεια ασυρματα που κοστιζουν 180 ευρω. (s8 νομιζω)

 Η μπαρα του θεματος ειναι παλια δεν αξιζει για atmos και δεν συνδεται ασυρματα με παραπανω ασυρματα  πισω ηχεία

Αν δεν θελετε να δωσετε 450 ευρώ δωστε 150 και παρτε Sony Ht-3  τιμιο και ομορφο για το σαλονι.

αλλιως για atmos δωστε κατι παραπανω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, avacan23 είπε

τσαμπα λεφτα.

Αν θελέτε ATMOS sony 9000

meta lg sk10y αλλα χωρις DTS με πλεονεκτημα τα πισω ηχεια ασυρματα που κοστιζουν 180 ευρω. (s8 νομιζω)

 Η μπαρα του θεματος ειναι παλια δεν αξιζει για atmos και δεν συνδεται ασυρματα με παραπανω ασυρματα  πισω ηχεία

Αν δεν θελετε να δωσετε 450 ευρώ δωστε 150 και παρτε Sony Ht-3  τιμιο και ομορφο για το σαλονι.

αλλιως για atmos δωστε κατι παραπανω..

Αλλιως sj9 όταν παίζει σε προσφορά γύρω στα 450.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

sj9 όχι γιατί αν δεν παίρνει πίσω ηχεία, δεν αξίζει μία για μένα. Έχω πάρει την SK9Y μαζί με τα πίσω ασύρματα ηχεία και με τα πίσω ηχεία είναι απόλαυση.... χωρίς αυτά ... απλά... οκ. Το DTS-X για εμένα δεν έχει καμία σημασία για να τα σκάσει κάποιος καθώς όποια ταινία υπάρχει με το ένα φορματ, υπάρχει με και με το άλλο (και με dolby atmos η συντριπτική πλειοψηφία όπως θα έχετε δει οι περισσότεροι) και η sony 9000 δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ νόημα εφόσον δεν παίρνει πίσω ηχεία για να την προτείνει κάποιος σε τέτοια τιμή σε σχέση με τις αντίστοιχες LG ή Samsung που παίρνουν.

Αν κάποιον δεν τον νοιάζει το Atmos, η samsung που προτείνει ο φίλος για μικρό burget ίσως είναι καλύτερη προσφορά μόνο και μόνο για την δυνατότητα προσθήκης πίσω ηχείων. 

Άλλωστε αν δεν έχει ηχεία που να ρίχνουν προς το ταβάνι για το Atmos (και να το επιτρέπει ο χώρος και το ύψος του ταβανιού επιπλέον) δεν αξίζει καθώς είτε δήθεν atmos είτε απλό δεν θα έχει μεγάλες διαφορές.

Ht-3 δεν έχει κανένα νόημα σαν πρόταση.. αν είναι να έχεις καλώδια για τα πίσω ηχεία και για το sub, ποιο είναι το νόημα της ηχομπάρας μετά.

Επεξ/σία από Craven
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Craven είπε

sj9 όχι γιατί αν δεν παίρνει πίσω ηχεία, δεν αξίζει μία για μένα. Έχω πάρει την SK9Y μαζί με τα πίσω ασύρματα ηχεία και με τα πίσω ηχεία είναι απόλαυση.... χωρίς αυτά ... απλά... οκ. Το DTS-X για εμένα δεν έχει καμία σημασία για να τα σκάσει κάποιος καθώς όποια ταινία υπάρχει με το ένα φορματ, υπάρχει με και με το άλλο (και με dolby atmos η συντριπτική πλειοψηφία όπως θα έχετε δει οι περισσότεροι) και η sony 9000 δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ νόημα εφόσον δεν παίρνει πίσω ηχεία για να την προτείνει κάποιος σε σχέση με τις αντίστοιχες LG ή Samsung που παίρνουν.

Αν κάποιον δεν τον νοιάζει το Atmos, η samsung που προτείνει ο φίλος για μικρό burget ίσως είναι καλύτερη προσφορά μόνο και μόνο για την δυνατότητα προσθήκης πίσω ηχείων. 

Άλλωστε αν δεν έχει ηχεία που να ρίχνουν προς το ταβάνι για το Atmos (και να το επιτρέπει ο χώρος και το ύψος του ταβανιού επιπλέον) δεν αξίζει καθώς είτε δήθεν atmos είτε απλό δεν θα έχει μεγάλες διαφορές.

Ht-3 δεν έχει κανένα νόημα σαν πρόταση.. αν είναι να έχεις καλώδια για τα πίσω ηχεία και για το sub, ποιο είναι το νόημα της ηχομπάρας μετά.

Κι όμως στo review λένε καλά λόγια για την αίσθηση του Atmos από μπάρα που δεν έχει πάνω ή περιφερειακά ηχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ στην SK9Y ΜΕ τα πάνω ηχεία αν δεν βάλεις τα πίσω, δεν υπάρχει τόσο απίστευτη διαφορά στην αίσθηση σε τέτοια φορματ, (με τα πίσω εννοείται απίστευτος ήχος, αντάξιος ενός πλήρους καλού ηχοσυστήματος), λες να έχουν σημασία τα reviews απο άτομα που πιθανόν πριν είχαν ηχεία υπολογιστή στην tv? σε αυτούς όλα απίστευτα θα ακουστούν. Φυσικά ο ήχος θα είναι πολύ ανώτερος απο μια φτηνή ηχομπάρα αλλά atmos έτσι με την έννοια του atmos, σε καμία περίπτωση χωρίς πάνω ηχεία... με τα πάνω ηχεία χωρίς τα πίσω, για να μην είμαι υπερβολικός, σίγουρα υπάρχει η αίσθηση ότι ακούς απο μπροστά ψηλά επιπλέον αλλά χωρίς τα πίσω χάνεται η μισή μαγεία και έτσι όμως σε σχέση με μια που δεν έχει πάνω ηχεία είναι μέρα με νύχτα.

Επεξ/σία από Craven
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την sj4 κ είμαι ικανοποιημένος καθώς δεν ειχα μεγάλη εμπειρία.. 

Εγώ την oled 55 b7  ποια ηχομπαρα λέτε κάνει την διαφορά;; θα ήθελα φυσικά  να έχει του τύπου πίσω ηχεία  κτλ που γράφετε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Tresorikos είπε

Έχω την sj4 κ είμαι ικανοποιημένος καθώς δεν ειχα μεγάλη εμπειρία.. 

Εγώ την oled 55 b7  ποια ηχομπαρα λέτε κάνει την διαφορά;; θα ήθελα φυσικά  να έχει του τύπου πίσω ηχεία  κτλ που γράφετε.. 

https://www.polkaudio.com/products/magnifimaxsr

Με ασύρματα surround και μεγάλο subwoofer

Πήγαινε να την ακούσεις. Θα πάθεις σοκ...

Επεξ/σία από T. Jefferson
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται δυνατή και μόνο που πας τα ηχεία ασύρματα όπου θες θα τα σπάει... Ίσως σε καμία δυνατή προσφορά να τα χτυπούσα.. Αν κ νομίζω δεν έχει atmos κτλ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε να την ακούσεις σου λέω. Θα πάθεις σοκ. Άσε το Atmos για κανένα πραγματικό set-up με ηχεία οροφής. Atmos με ανάκλαση είναι σαν να λες πατίνι χωρίς ρόδες... .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, avacan23 είπε

750 euro???

Με 500 παιρνεις SK10Υ και 170 πισω ασυρματα LG

Η οποία έχει subwoofer της πλάκας και παίζει λες και είναι τρανζιστοράκι.

Βάλτε τις προτεραιότητες σε σειρά πρώτα.

Τα link που έβαλες είναι για άσχετες ηχομπάρες. Μιλάμε για άλλο μοντέλο εδώ. Την MagniFi Max SR.

https://www.skroutz.gr/s/14382637/Polk-Audio-MagniFi-MAX-SR.html

Εγώ πήγα και την άκουσα συγκριτικά με άλλες ηχομπάρες και η διαφορά είναι τεράστια.

Επεξ/σία από T. Jefferson
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...