Προς το περιεχόμενο

Sony Xperia XZ2 299 € @kotsovolos {TΕΛΟΣ}


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στον τρόπο πληρωμής με κάρτα στο τελευταίο βήμα εμφανζίει διαθέσιμους πόντους προς εξαργύρωση ALPHA BONUS με προτικαρισμενες επιλογές (6000/9000/12000) αλλά παρόλο που εμφανζίει ακριβώς πόσους διαθέσιμους πόντους έχω δεν εξαργυρώνει κατά την πληρωμή; έχει τύχει σε κανέναν; Το site της alpha λέει από τη μία ότι εξαργυρώνεις κανονικά στο kotosvolos.gr και ακριβώς από κάτω ότι η εξαργύρωση γίνεται μόνο σε φυσικά καταστήματα.https://www.alpha.gr/el/idiotes/bonus/megaloi-sunergates/kotsovolos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον δεν του αρέσουν τα μεγάλα bezels αλλά θέλει συσκευή με παρόμοια χαρακτηριστικά, με +20 ευρώ, στα 320 δηλαδή LG G7 ThinQ.

Σύγκριση: https://www.kimovil.com/el/sygkrish/lg-g7-thinq,sony-xperia-xz2

Βέβαια έχει notch αλλά κανείς δεν είναι τέλειος στα ~ 300 ευρώ. 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Τι άσχημο θεέ μου 

Bezel  παντόφλες.

(Καλά έκανες και το έβαλες σαν προσφορά βέβαια ορατιε)

Πραγματικα τωρα θελουμε μηδενικα bezels ή ακολουθουμε τυφλα τα τρεντς που μας πουλανε!?

Προσωπικα πιστευω οτι ουτε οι τεραστιες οθονες ειναι πρακτικες (θυμαστε καποτε που κραζαμε τα phablet?!), ουτε τα μικρα μπεζελ!

Και τα δυο κανουν πιο δυσκολη την χρηση μιας οθονης αφης με unwanted ενεργοποιησεις και αβολο κρατημα.

Προς το παρον μονο η sony και η apple φτιαχνουν "μικρες" (που ειναι ηδη στο πανω οριο χρηστικοτητας) εκδοσεις με flagship χαρ/κα... και καλα κανουν!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, billgeo είπε

Πραγματικα τωρα θελουμε μηδενικα bezels ή ακολουθουμε τυφλα τα τρεντς που μας πουλανε!?

Προσωπικα πιστευω οτι ουτε οι τεραστιες οθονες ειναι πρακτικες (θυμαστε καποτε που κραζαμε τα phablet?!), ουτε τα μικρα μπεζελ!

Και τα δυο κανουν πιο δυσκολη την χρηση μιας οθονης αφης με unwanted ενεργοποιησεις και αβολο κρατημα.

Προς το παρον μονο η sony και η apple φτιαχνουν "μικρες" (που ειναι ηδη στο πανω οριο χρηστικοτητας) εκδοσεις με flagship χαρ/κα... και καλα κανουν!

Εφόσον έχει προχωρήσει η τεχνολογία και υπάρχει η δυνατότητα να μην υπάρχουν bezel τις προτιμώ χωρίς περιθώρια τις οθόνες.

Δεν ακολουθώ τις "μόδες" απλά εμένα προσωπικά μου αρέσει. ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το XZ2 έχει το χαμηλότερο touch lag (ή touch latency) από όσα android κινητά έχω δοκιμάσει το 2018-2019. Συμπεριλαμβάνονται σχεδόν όλες οι ναυαρχίδες.

Είναι επιπέδου iPhone (παραδοσιακά οι συσκευές της Apple έχουν χαμηλό touch lag) και πολύ καλύτερα από Galaxy S10(+), Huawei P20/P30(Pro)/Mate 20, LG G7, διάφορα Xiaomi, κτλ κτλ.

Εξαιτίας αυτού και σε συνδυασμό με το καλό SoC και το ελαφρύ android shell είναι ιδιαίτερα responsive.

Επίσης το theme engine της Sony είναι κορυφαίο, τα καλύτερα θέματα ever.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stelios18120 είπε

Εφόσον έχει προχωρήσει η τεχνολογία και υπάρχει η δυνατότητα να μην υπάρχουν bezel τις προτιμώ χωρίς περιθώρια τις οθόνες.

Δεν ακολουθώ τις "μόδες" απλά εμένα προσωπικά μου αρέσει. ;)

Εισαι σιγουρος? 

ΕΠιθυμουσες ποτε μικροτερα (η μαλλον, μηδενικα) πλαισια πριν το πραουσιασουν σαν απολυτο στοχο οι εταιριες στα προμο τους?

Δεν εχεις κανει ποτε αθελα σου touch με την ακρη του αντιχειρα σε φαμπλετοφονο με τραγικα μικρα μπεζελ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, billgeo είπε

Εισαι σιγουρος? 

ΕΠιθυμουσες ποτε μικροτερα (η μαλλον, μηδενικα) πλαισια πριν το πραουσιασουν σαν απολυτο στοχο οι εταιριες στα προμο τους?

Δεν εχεις κανει ποτε αθελα σου touch με την ακρη του αντιχειρα σε φαμπλετοφονο με τραγικα μικρα μπεζελ?

Πάντα  ήθελα μηδενικά bezel

Σε ότι οθόνη,συσκευή,και γενικά ότι είχα. Με εκνευρίζουν μεγάλα περιθώρια γύρω από οθόνες και συσκευές.

 

Αλλά ας μην βγούμε άλλο off topic

;)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

edit τωρα ειδα οτι τελος η προσφορα.

οσοι γιορταζουν κυριακη δευτερα πασχα ( θα ναι 3-4 ονοματα at least)

και εχουν ψωνισει απο κωτσοβολο.

τωρα μολις ελαβα μηνυμα  για δωρο 30 ευρω για αγορες πανω απο τρακοσια. οποτε ισως να περιμενουν για καποιο προωθητικο sms.

φανταζομαι οτι το δωρο ειναι εκπτωση και οχι καμια δωροεπιταγη η καμια φοντανιερα (φανταζομαι)

 

 

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις ήρθε sms από Κωτσό, ξεκίνησε η παραγγελία.

btw μίλησα και με εξυπηρέτηση πελατών, το κινητό έρχεται από Κέρκυρα 

Κέρκυρα Κέρκυρα με το ποντικονήσι... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...