Προς το περιεχόμενο

Μετανάστευση Εξωτερικό


EmoGuy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 minutes ago, spyroskonst said:

Εξαιρετική ερώτηση για να ανοιχτεί νέο θέμα, να πει ο καθένας τον γολγοθά του.

Αυτός ήταν ο σκοπός μου. Τι γίνεται σε περιπτώσεις που δεν υπάρχουν "άκρες".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Voyaller είπε

Αυτός ήταν ο σκοπός μου. Τι γίνεται σε περιπτώσεις που δεν υπάρχουν "άκρες".

Κοίτα, η ιστορία του καθενός είναι διαφορετική. Άρα μην περιμένεις κάποιο hint απο εκεί.

Ξέρω άτομα που έφυγαν με εξαιρετικές γνώσεις σε προγραμματισμό, και τώρα δεν ξέρουν τι βγάζουν έξω. Χωρίς καμία βοήθεια απο πουθενά.

Άλλα άτομα έφυγαν με μηδενικές γνώσεις σε κανένα επάγγελμα, χωρίς να γνωρίζουν καν την γλώσσα στην χώρα που πήγαν και τώρα ζουν με αξιοπρέπεια. Απλά στέλνοντας βιογραφικό σε μια αγγελία για άτομα σε εστιατόρια.

 

Βασικά θέλει τρελλά balls να το κάνεις, και πολύ τύχη. Ναι, χρειάζεται και αυτή όσο και αν δεν αναφέρεται ποτέ και πουθενά.

Αν έχεις το μαξιλαράκι απο τους γονείς, πως ότι κι αν γίνει θα σε βοηθήσουν να επιστρέψεις, τότε σκέψου πολύ καλά τι θα θυσιάσεις & τι θα αφήσεις πίσω φεύγοντας.  Σκέψου το ξανά, και μετά κάνε την κίνηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Voyaller είπε

Αυτός ήταν ο σκοπός μου. Τι γίνεται σε περιπτώσεις που δεν υπάρχουν "άκρες".

Οι περισσότεροι δεν έχουν άκρες. 

Κοιτάς τις ευκαιρίες και κρίνεις. Το ρίσκο είναι πάντα εκεί για τους περισσότερους, λίγοι έχουν την πολυτέλεια των "άκρων" για να τους στρώσουν τον δρόμο.

Επίσης όπως λέει ο φίλος από πάνω είναι και θέμα τύχης και προσωπικά θα έλεγα τοποθεσίας της πρώτης αναζήτησης.

Δυστυχώς πρέπει να δεις σε πόλεις που δεν είναι τοπ προτεραιότητα για τους ντόπιους ή τα άτομα με πολύ στιβαρά skills/εμπειρία. Εκεί θα έχεις περισσότερες πιθανότητες να ξεκινήσεις κάτι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...