Προς το περιεχόμενο

Κόντρα Beat και ΠΟΕΙΑΤΑ για τροπολογία που καταργεί τις πληρωμές μέσω εφαρμογών Ταξί


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Θα έχουν POS οι οδηγοί, απλά κατά σύμπτωση δεν θα δουλεύουν...

Οπως λεει κι ενας γνωστος μου με ανθοπωλειο ΄΄Εχει υγρασια εδω μεσα δεν δουλευει΄΄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, koutport είπε

Διαφωνω καθετα φιλε μου στην Ελλαδα παντα κερδιζουν οι λεγομενοι ''μικροι'' δλαδη γιατροι ,δικηγοροι ,μηχανικοι, ταξιτζιδες,μπακαληδες ,μαναβηδες,ψιλικατζηδες, και πολλοι αλλοι δηλαδη ανθρωποι που δεν εχουν πληρωσει ποτε φορο που τους αναλογει ,οπως πληρωνουν οι παντος ειδους υπαλληλοι και ορισμενες μεγαλες εταιριες.Την Ελλαδα τοσα χρονια (50 και) την διελυσαν οι μικροι ελευθεροι επαγγελματιες που ανεφερα πιο πανω.Ειναι καιρος απο την στιγμη που δεν μπορει να ελεχθει η φοροδιαφυγη να πληρωνονται ολα με καρτες (πχ απο 5 ευρω και πανω) και θα ληξει ευκολα το παραμυθι σου θυμιζω οτι η χωρα μας παγκοσμιως εχει το μεγαλυτερο ποσοστο σε ελευθερους επαγγελματιες(65%-70%) που προφανεσττα δεν μπορουν να ελεχθουν....

Έχει δίκιο ο φίλος!

Έτσι είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 minutes ago, skoros said:

Και γω αυτό δεν μπορώ να καταλάβω...

Αφού η Beat συνεργάζεται μόνο με επαγγελματίες οδηγούς ταξί (και όχι με τον κάθε τυχαίο) γιατί η ομοσπονδία είναι σε πόλεμο μαζί της; Εγώ που είμαι άσχετος με τον χώρο μου φαίνεται ότι η Beat είναι απλά ένα next-gen ραδιοταξί.

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας μας εξηγήσει.

H αξιολόγηση πονάει...

  • Like 23
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, skoros είπε

Και γω αυτό δεν μπορώ να καταλάβω...

Αφού η Beat συνεργάζεται μόνο με επαγγελματίες οδηγούς ταξί (και όχι με τον κάθε τυχαίο) γιατί η ομοσπονδία είναι σε πόλεμο μαζί της; Εγώ που είμαι άσχετος με τον χώρο μου φαίνεται ότι η Beat είναι απλά ένα next-gen ραδιοταξί.

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας μας εξηγήσει.

Ακριβώς έτσι είναι αλλά οι ταξιτζήδες συνδικαλιστές θέλουν όλη την πίτα δικιά τους με μηδενικό ανταγωνισμό και εξέλιξη.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ThReSh είπε

H αξιολόγηση πονάει...

Ε και στην τελική τι είναι οι ταξιτζήδες; Πόρνες για να τις αξιολογήσουμε; όπως είχαν πει και πιο παλιά οι ίδιοι 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sezebo είπε

ευχομαι απο τα βαθυ της ψυχης μου ολα τα ταξι να πεθανουν και να υπαρχει μονο uber

Και εγώ εύχομαι να μην υπάρχει ούτε μια Ελληνική επιχείρηση και να δουλεύεις για τους μεγάλους με 250€ 

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Confused 4
  • Sad 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ελλαδα εχει το φτηνοτερο ταξι στον πλανήτη.Μακαρι και τα αλλα συνδικαλο-κοματοσκυλα να υπερασπιζόντανε τα συμφεροντα του κλαδου τους οπως οι ταχιτζηζες.Δυστιχως η νοοτροπια του ελληνα δεν αλλαζει,αντι να κοιταει πρωτα τα δικα του χαλια κοιταει να ψοφήσει την κατσικα του γειτονα.Εξω οι νταβαντζηδες.................

Επεξ/σία από spyros007
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, koutport είπε

Διαφωνω καθετα φιλε μου στην Ελλαδα παντα κερδιζουν οι λεγομενοι ''μικροι'' δλαδη γιατροι ,δικηγοροι ,μηχανικοι, ταξιτζιδες,μπακαληδες ,μαναβηδες,ψιλικατζηδες, και πολλοι αλλοι δηλαδη ανθρωποι που δεν εχουν πληρωσει ποτε φορο που τους αναλογει ,οπως πληρωνουν οι παντος ειδους υπαλληλοι και ορισμενες μεγαλες εταιριες.Την Ελλαδα τοσα χρονια (50 και) την διελυσαν οι μικροι ελευθεροι επαγγελματιες που ανεφερα πιο πανω.Ειναι καιρος απο την στιγμη που δεν μπορει να ελεχθει η φοροδιαφυγη να πληρωνονται ολα με καρτες (πχ απο 5 ευρω και πανω) και θα ληξει ευκολα το παραμυθι σου θυμιζω οτι η χωρα μας παγκοσμιως εχει το μεγαλυτερο ποσοστο σε ελευθερους επαγγελματιες(65%-70%) που προφανεσττα δεν μπορουν να ελεχθουν....

😂😂😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, jimmy213 said:

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μπλέκουν την Beat με την Uber. Είναι διαφορετικός ο τρόπος λειτουργίας τους. Η Uber δεν θα έπρεπε να είναι ο «εχθρός» τους;

Γιατί δεν είναι σε θέση να κάνουν ούτε αυτόν τον απλό διαχωρισμό... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sezebo είπε

δε θα συγκρινεσε με γερμανια. θα συγκρινεσε με ρουμανια , βουλγαρια, πολωνια τσεχια και πορτογαλια. γερμανια δε θα γινουμε ουτε σε 1000 χρονια.

Κατα συμπτωση οσες δεν εχουν ευρω. Για κανε και μια συγκριση με αυτες που εχουν να δουμε????????

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, spyros007 είπε

Η ελλαδα εχει το φτηνοτερο ταξι στον πλανήτη.Μακαρι και τα αλλα συνδικαλο-κοματοσκυλα να υπερασπιζόντανε τα συμφεροντα του κλαδου τους οπως οι ταχιτζηζες.Δυστιχως η νοοτροπια του ελληνα δεν αλλαζει,αντι να κοιταει πρωτα τα δικα του χαλια κοιταει να ψοφήσει την κατσικα του γειτονα.Εξω οι νταβαντζηδες.................

Και που ακριβως χαλαει τον κλαδο το Beat κι οι πληρωμες με καρτα? Για πε μας. Γιατι ακομα κλειστο επαγγελμα ειναι...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πληρωμες με καρτα κανενα ...μαζι σου.Για τα υπολοιπα εξω οι νταβατξηδες...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, spyros007 said:

Κατα συμπτωση οσες δεν εχουν ευρω. Για κανε και μια συγκριση με αυτες που εχουν να δουμε????????

Τι νόμισμα έχει η Πορτογαλία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tι νομισμα εχουν ολες οι αλλες που αναφερθηκαν εκτός τησ Πορτογαλιας.You miss the point

Επεξ/σία από spyros007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...