Προς το περιεχόμενο

Apple Watch 4 LTE - Cosmote e-sim


themis_81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα , σκεφτομαι να παρω το 4ρι και θα ηθελα να μου πει αν εχει κανεις ηδη κανει το πειραμα ...

Μιλαμε για αγορα απο Ελλαδα ( το πιο πιθανο γερμανικης συσκευης ... ) και πρωτη ενεργοποιηση Ελλαδα με Cosmote

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
12 λεπτά πριν, j_kariotis είπε

Δεν υπάρχει πακέτο από κανένα παροχο στην Ελλάδα για να δουλέψει το LTE. Άδικα θα πληρώσεις το lte. 

Ουτως ή αλλως στην τιμη που το πηρα ηταν πιο φθηνα κ απο το απλο . Απλα θα βολευε να το λειτουργουσα χωρις να εχω μαζι το κινητο σε καποιες στιγμες ... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Super Moderators

Όταν με το καλό βγουν τα Series 5, αξίζει να επενδύσουμε σε LTE έκδοση; Το λέω επ'αφορμή της e-SIM που φαίνεται να υποστηρίζεται από την Cosmote στο iPhone... 

(ή θα μείνω με την... ελπίδα στο χέρι; 😛 )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 28/07/2019 at 10:38, paredwse said:

Όταν με το καλό βγουν τα Series 5, αξίζει να επενδύσουμε σε LTE έκδοση; Το λέω επ'αφορμή της e-SIM που φαίνεται να υποστηρίζεται από την Cosmote στο iPhone... 

(ή θα μείνω με την... ελπίδα στο χέρι; 😛 )

Καταρχάς υπάρχουν φήμες που λένε πως δεν θα δούμε φέτος series 5 αλλά θα κάνει απλά προσθήκες στα υλικά κατασκευής κλπ (stainless, ceramic, etc).

Το άλλο μας πρόβλημα στην Ελλάδα είναι πως για την ώρα οι e-sim της cosmote υποστηρίζουν απλά νέους αριθμούς και δεν προσφέρει την υπηρεσία που χρειάζεται ένα apple watch LTE ώστε πρακτικά να μοιράζεται τη σύνδεση που έχεις στο κινητό σου με το ίδιο νούμερο. Αυτό που χρειάζεται δηλαδή είναι μια e-sim που θα είναι "προέκταση" της sim που έχεις ήδη στο κινητό σου και όχι απλά μια νέα e-sim με νέο αριθμό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
10 minutes ago, billdanos said:

Καταρχάς υπάρχουν φήμες που λένε πως δεν θα δούμε φέτος series 5 αλλά θα κάνει απλά προσθήκες στα υλικά κατασκευής κλπ (stainless, ceramic, etc).

Το άλλο μας πρόβλημα στην Ελλάδα είναι πως για την ώρα οι e-sim της cosmote υποστηρίζουν απλά νέους αριθμούς και δεν προσφέρει την υπηρεσία που χρειάζεται ένα apple watch LTE ώστε πρακτικά να μοιράζεται τη σύνδεση που έχεις στο κινητό σου με το ίδιο νούμερο. Αυτό που χρειάζεται δηλαδή είναι μια e-sim που θα είναι "προέκταση" της sim που έχεις ήδη στο κινητό σου και όχι απλά μια νέα e-sim με νέο αριθμό. 

1. Αυτό με την e-sim προέκταση ψιλογίνεται ήδη με τις 'κανονικές' SIM - μπορείς να έχεις τον ίδιο αριθμό (και ουσιαστικά duplicate sim) σε δύο συσκευές. Αρκεί να μην είναι και οι δύο ανοιχτές. 

2. Δεν θα δούμε Series 5; Και εγώ θα μείνω με το Series 3; 😢 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 hours ago, paredwse said:

1. Αυτό με την e-sim προέκταση ψιλογίνεται ήδη με τις 'κανονικές' SIM - μπορείς να έχεις τον ίδιο αριθμό (και ουσιαστικά duplicate sim) σε δύο συσκευές. Αρκεί να μην είναι και οι δύο ανοιχτές. 

2. Δεν θα δούμε Series 5; Και εγώ θα μείνω με το Series 3; 😢 

1. Με την esim στο apple watch όμως πρέπει να μπορούν να δέχονται κλήσεις και data και τα 2 ταυτόχρονα. Αν δηλαδή έχεις απομακρυνθεί από το τηλέφωνο και δεχτείς κάποια κλήση, θα πρέπει να χτυπάνε ταυτόχρονα και το κινητό και το ρολόι σου!

2. Πάρε series 4! :p 

Και γω με το 3 είμαι ακόμη και περιμένω να δω τι θα γίνει τον Σεπτέμβρη! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με την Cosmote που μίλησα μου είπαν ότι μετά τον Σεπτέμβριο θα έχουν τέτοια υποστήριξη στα Aplewatch 4 και δεν θα υποστηρίζει κλώνο Sim δηλαδή το ίδιο νούμερο στο κινητό και στο ρολόι, αλλά διαφορετικά νούμερα και αυτό θα είναι ένας κωδικός που θα δίνουν για να συνδέετε το ρολόι με το δίκτυο τους.

Επεξ/σία από Billi the Kid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...