Προς το περιεχόμενο

Η Intel θα ξεκινήσει τη μαζική παραγωγή επεξεργαστών στα 10nm τoν Ιούνιο, με τα πρώτα προϊόντα 7nm να έρχονται το 2021


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, nero62 είπε

οπότε το 90% του πλανήτη έχουν κάνει λάθος επιλογή... ωραίος

Ρε παιδιά μιας και δεν είμαι επιστήμονας να γνωρίζω αρχιτεκτονικές και την τεχνολογία κατασκευής τόσο προχωρημένων Microchip καθώς και απεχθάνομαι να διαβάζω θεωρίες και απόψεις ονλαιν του κάθε ξερόλα που λιώνει στο διάβασμα στα reviews Και στα benchmark. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει το παρακάτω φαινόμενο?

ΤΟ φαινόμενο έχει ως εξής. (ένα από τα πολλά σενάρια καθημερινής χρήσης θα αναφερθώ).

Windows 10 profesional με όλες τις αναβαθμίσεις σε γραμμή 100άρα. Τα έχουμε σε 3 υπολογιστές διαφορετικούς. Όλοι με 8Gb ddr4 και ένας με 16gb ddr3. Ένας με 4790s ένας με i7 8700 Και τέλος ένας με ryzen 7. Καμία διεργασία και στους 3 εκτός από chrome με το Youtube να παίζει 8k 60 fps hdr αρχείο.. Όλοι συνδεδεμένοι πάνω σε APC pro ups 1200άρι με την οθόνη που σου δείχνει κατανάλωση που τραβάει από την πρίζα.

ο 4790s 23watt με cpu usage ανάμεσα σε 30-40% στον chrome και 10-20% στον edge (smooth video 1-3 πεταμένα καρέ σε πολύ έμπειρο μάτι στον chrome κανένα στον edge)

0 8700 20 watt με cpu usage ανάμεσα σε 20-30% στον chrome και 5-10 στον edge ( λάδι τρεχούμενο και στον chrome και στον edge)

o ryzen 7 74 watt με cpu usage 50-60% στον chrome και 10-20 στον edge. (200-300 καρέ πεταμένα για πλάκα στον chrome και 10+ στον edge)

Υπολογίστε με τον edge το ίδιο βίντεο με ενεργοποιημένο το hdr στις ρυθμίσεις +10% και απενεργοποιημένο το hdr -10%.... Και στα τρια μηχανήματα. 

Θερμοκρασίες τις αγνοώ μιας και δεν έχουν νόημα στην πράξη εκτός και αν θέλει κάποιος να υπερχρονίσει (άλλη τρύπα στον εγκέφαλο)...

Κάποιος να μου εξηγήσει το φαινόμενο? Γιατί όλα τα άλλα η προσωπική μου άποψη είναι για χαζούς.

Ο Ryzen 7 ποιο ακριβώς μοντέλο  είναι?

 

Οι ΙΝΤΕΛ αν βάλεις μια CPU στην απολύτως φθηνότερη μνήμη , απολύτως φθηνότερη μητρική θα πέσεις 2-3-4% κάτω από τον σουπερ ψαγμένο που θα βάλει πανάκριβα υποσυστήματα. (η cpu να τρέχει στα ίδια MHZ)

Στον RYZEN αν το κάνεις αυτό είναι προτιμότερο να τον χαρίσεις και να αγοράσεις CELERON. Θέλει να βάλεις ποιοτικά-ακριβότερα υποσυστήματα αλλιώς δεν αποδίδει.

Αυτή το κρυφό κόστος βέβαια στους AMD δεν το διαφημίζουν , πρώτα σου λένε θεωρίες περι cores & νανομετρα & πόσο καλός είναι όταν παίζεις παιχνίδι , βλέπεις ταινία , γράφεις και την παρουσίαση στον powerpoint και κάνεις και ρεντερινγκ  ταυτόχρονα και μετά όταν τους ακολουθήσεις σου λένε μα δεν βάζουμε φθηνά υποσύστηματα γιατί δεν μπορεί να τσουλήσει ο AMD.

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, nero62 είπε

οπότε το 90% του πλανήτη έχουν κάνει λάθος επιλογή... ωραίος

Ρε παιδιά μιας και δεν είμαι επιστήμονας να γνωρίζω αρχιτεκτονικές και την τεχνολογία κατασκευής τόσο προχωρημένων Microchip καθώς και απεχθάνομαι να διαβάζω θεωρίες και απόψεις ονλαιν του κάθε ξερόλα που λιώνει στο διάβασμα στα reviews Και στα benchmark. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει το παρακάτω φαινόμενο?

ΤΟ φαινόμενο έχει ως εξής. (ένα από τα πολλά σενάρια καθημερινής χρήσης θα αναφερθώ).

Windows 10 profesional με όλες τις αναβαθμίσεις σε γραμμή 100άρα. Τα έχουμε σε 3 υπολογιστές διαφορετικούς. Όλοι με 8Gb ddr4 και ένας με 16gb ddr3. Ένας με 4790s ένας με i7 8700 Και τέλος ένας με ryzen 7. Καμία διεργασία και στους 3 εκτός από chrome με το Youtube να παίζει 8k 60 fps hdr αρχείο.. Όλοι συνδεδεμένοι πάνω σε APC pro ups 1200άρι με την οθόνη που σου δείχνει κατανάλωση που τραβάει από την πρίζα.

ο 4790s 23watt με cpu usage ανάμεσα σε 30-40% στον chrome και 10-20% στον edge (smooth video 1-3 πεταμένα καρέ σε πολύ έμπειρο μάτι στον chrome κανένα στον edge)

0 8700 20 watt με cpu usage ανάμεσα σε 20-30% στον chrome και 5-10 στον edge ( λάδι τρεχούμενο και στον chrome και στον edge)

o ryzen 7 74 watt με cpu usage 50-60% στον chrome και 10-20 στον edge. (200-300 καρέ πεταμένα για πλάκα στον chrome και 10+ στον edge)

Υπολογίστε με τον edge το ίδιο βίντεο με ενεργοποιημένο το hdr στις ρυθμίσεις +10% και απενεργοποιημένο το hdr -10%.... Και στα τρια μηχανήματα. 

Θερμοκρασίες τις αγνοώ μιας και δεν έχουν νόημα στην πράξη εκτός και αν θέλει κάποιος να υπερχρονίσει (άλλη τρύπα στον εγκέφαλο)...

Κάποιος να μου εξηγήσει το φαινόμενο? Γιατί όλα τα άλλα η προσωπική μου άποψη είναι για χαζούς.

Τη μνήμες είναι αυτές ακριβώς αν μπορείς να μας πεις και τι κάρτες γραφικών  έχει κάθε συστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ouranium είπε

Τη μνήμες είναι αυτές ακριβώς αν μπορείς να μας πεις και τι κάρτες γραφικών  έχει κάθε συστημα

Αφου το εξηγει ο ανθρωπος...ενας  I7 8700 επεξεργαστης (300 ευρωπουλακια στην καλυτερη 😋) και ενας Ryzen 7 (πιθανοτερο για να μην το αναφερει ειναι ενας R7 1600...)   και επειδη δεν τον συμπαθει εχει βαλει ενα single  dimm και πιθανοτερο στα 2400 mhz που το ειχε απο τον Intel).  Καρτες γραφικων δεν αναφερει αλλα ειναι σιγουρος🤣  οτι το βιντεο δεν κανει χρηση της GPU.

Τα απεχθανεται τα benchmark και τα reviews αλλα οταν εχει ορεξη  κανει ενα μονος του με οτι ανταλλακτικα εχει στο συρταρι... και πιθανοτερο ακομα με τον ιδιο δισκο/εγκατασταση/drivers 🤪

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, busellatos είπε

Αφου το εξηγει ο ανθρωπος...ενας  I7 8700 επεξεργαστης (300 ευρωπουλακια στην καλυτερη 😋) και ενας Ryzen 7 (πιθανοτερο για να μην το αναφερει ειναι ενας R7 1600...)   και επειδη δεν τον συμπαθει εχει βαλει ενα single  dimm και πιθανοτερο στα 2400 mhz που το ειχε απο τον Intel).  Καρτες γραφικων δεν αναφερει αλλα ειναι σιγουρος🤣  οτι το βιντεο δεν κανει χρηση της GPU.

Τα απεχθανεται τα benchmark και τα reviews αλλα οταν εχει ορεξη  κανει ενα μονος του με οτι ανταλλακτικα εχει στο συρταρι... και πιθανοτερο ακομα με τον ιδιο δισκο/εγκατασταση/drivers 🤪

Θα μπορούσα να τον πάω και παραπέρα με σκληρούς δίσκους,χωρητικότητα στους δίσκους,virtual memory,μήκος καλωδίου ίντερνετ.Αλλα είπα να μην το χεσω.το έμπειρο ματι που είδε τα 3 καρέ ήταν ο Γυλος?

Επεξ/σία από Ouranium
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nero62 είπε

οπότε το 90% του πλανήτη έχουν κάνει λάθος επιλογή... ωραίος

Ρε παιδιά μιας και δεν είμαι επιστήμονας να γνωρίζω αρχιτεκτονικές και την τεχνολογία κατασκευής τόσο προχωρημένων Microchip καθώς και απεχθάνομαι να διαβάζω θεωρίες και απόψεις ονλαιν του κάθε ξερόλα που λιώνει στο διάβασμα στα reviews Και στα benchmark. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει το παρακάτω φαινόμενο?

ΤΟ φαινόμενο έχει ως εξής. (ένα από τα πολλά σενάρια καθημερινής χρήσης θα αναφερθώ).

Windows 10 profesional με όλες τις αναβαθμίσεις σε γραμμή 100άρα. Τα έχουμε σε 3 υπολογιστές διαφορετικούς. Όλοι με 8Gb ddr4 και ένας με 16gb ddr3. Ένας με 4790s ένας με i7 8700 Και τέλος ένας με ryzen 7. Καμία διεργασία και στους 3 εκτός από chrome με το Youtube να παίζει 8k 60 fps hdr αρχείο.. Όλοι συνδεδεμένοι πάνω σε APC pro ups 1200άρι με την οθόνη που σου δείχνει κατανάλωση που τραβάει από την πρίζα.

ο 4790s 23watt με cpu usage ανάμεσα σε 30-40% στον chrome και 10-20% στον edge (smooth video 1-3 πεταμένα καρέ σε πολύ έμπειρο μάτι στον chrome κανένα στον edge)

0 8700 20 watt με cpu usage ανάμεσα σε 20-30% στον chrome και 5-10 στον edge ( λάδι τρεχούμενο και στον chrome και στον edge)

o ryzen 7 74 watt με cpu usage 50-60% στον chrome και 10-20 στον edge. (200-300 καρέ πεταμένα για πλάκα στον chrome και 10+ στον edge)

Υπολογίστε με τον edge το ίδιο βίντεο με ενεργοποιημένο το hdr στις ρυθμίσεις +10% και απενεργοποιημένο το hdr -10%.... Και στα τρια μηχανήματα. 

Θερμοκρασίες τις αγνοώ μιας και δεν έχουν νόημα στην πράξη εκτός και αν θέλει κάποιος να υπερχρονίσει (άλλη τρύπα στον εγκέφαλο)...

Κάποιος να μου εξηγήσει το φαινόμενο? Γιατί όλα τα άλλα η προσωπική μου άποψη είναι για χαζούς.

Άντε να πούμε και καμιά αλήθεια έτσι για αλλαγή...

Για τους υπόλοιπους, είναι φανερό ότι χρειάζονται 32 πυρήνες για να μπαίνεις στο FB (όσοι ακόμη μπαίνουν από κάτι μεγαλύτερο από 6΄΄)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, jgeorgiou said:

Ο Ryzen 7 ποιο ακριβώς μοντέλο  είναι?

Οι ΙΝΤΕΛ αν βάλεις μια CPU στην απολύτως φθηνότερη μνήμη , απολύτως φθηνότερη μητρική θα πέσεις 2-3-4% κάτω από τον σουπερ ψαγμένο που θα βάλει πανάκριβα υποσυστήματα. (η cpu να τρέχει στα ίδια MHZ)

Έχεις δίκιο.

Θα βαλω εγώ τον φθηνοτερο ρυζεν στη φθηνοτερη μητρικη ,και μαλιστα ,επειδη είμαι στις καλές μου,με προηγουμενο τσιπσετ κιολας.

Βαλε και εσυ τον ακριβοτερο αι σαραντα στην ακριβοτερη μητρικη,με προηγουμενο τσιπσετ,και ελα να δουμε ποιος μπουταρει,πριν τις μετρήσουμε..

Που μιλάει ο παπαστρουμφ για κοστος hw..ήμαρτον που λέει και ο Γεωργίου.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, nero62 είπε

Ρε παιδιά μιας και δεν είμαι επιστήμονας να γνωρίζω αρχιτεκτονικές και την τεχνολογία κατασκευής τόσο προχωρημένων Microchip καθώς και απεχθάνομαι να διαβάζω θεωρίες και απόψεις ονλαιν του κάθε ξερόλα που λιώνει στο διάβασμα στα reviews Και στα benchmark. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει το παρακάτω φαινόμενο?

ΤΟ φαινόμενο έχει ως εξής. (ένα από τα πολλά σενάρια καθημερινής χρήσης θα αναφερθώ).

Windows 10 profesional με όλες τις αναβαθμίσεις σε γραμμή 100άρα. Τα έχουμε σε 3 υπολογιστές διαφορετικούς. Όλοι με 8Gb ddr4 και ένας με 16gb ddr3. Ένας με 4790s ένας με i7 8700 Και τέλος ένας με ryzen 7. Καμία διεργασία και στους 3 εκτός από chrome με το Youtube να παίζει 8k 60 fps hdr αρχείο.. Όλοι συνδεδεμένοι πάνω σε APC pro ups 1200άρι με την οθόνη που σου δείχνει κατανάλωση που τραβάει από την πρίζα.

ο 4790s 23watt με cpu usage ανάμεσα σε 30-40% στον chrome και 10-20% στον edge (smooth video 1-3 πεταμένα καρέ σε πολύ έμπειρο μάτι στον chrome κανένα στον edge)

0 8700 20 watt με cpu usage ανάμεσα σε 20-30% στον chrome και 5-10 στον edge ( λάδι τρεχούμενο και στον chrome και στον edge)

o ryzen 7 74 watt με cpu usage 50-60% στον chrome και 10-20 στον edge. (200-300 καρέ πεταμένα για πλάκα στον chrome και 10+ στον edge)

Υπολογίστε με τον edge το ίδιο βίντεο με ενεργοποιημένο το hdr στις ρυθμίσεις +10% και απενεργοποιημένο το hdr -10%.... Και στα τρια μηχανήματα. 

Θερμοκρασίες τις αγνοώ μιας και δεν έχουν νόημα στην πράξη εκτός και αν θέλει κάποιος να υπερχρονίσει (άλλη τρύπα στον εγκέφαλο)...

Κάποιος να μου εξηγήσει το φαινόμενο? Γιατί όλα τα άλλα η προσωπική μου άποψη είναι για χαζούς.

Αυτό είναι φανταστικό σενάριο? 

Θέλω να μου δείξεις σε βίντεο σταθερό υπολογιστή που έχει κατανάλωση μαζί με την κάρτα γραφικών 20 watt και αναφέρεσαι και σε i7 CPU!! 

Έχεις 8k monitor και βλέπεις 8k περιεχόμενο / βίντεο? 

Έχεις τρεις υπολογιστές και τρία 8k οθόνες και ο ryzen έχει το πιο αυξημένο CPU usage μόνο με τον chrome? 

 

Συγνώμη φίλε μου δεν μπορώ να τα πιστέψω όλα αυτά, δεν κολλάνε καθόλου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/5/2019 στις 3:06 ΠΜ, obijuan1983 είπε

Έτσι ειναι...45nm rules

p125u9.png

 

:o


Πως και δεν έχεις βάλει XEON;


Στα του θέματος τώρα:

Τελικά τι είναι πιο VFM, οι Ryzen ή οι γιωτάδες;

Επεξ/σία από Aurumnus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Aurumnus είπε

:o


Πως και δεν έχεις βάλει XEON;


Στα του θέματος τώρα:

Τελικά τι είναι πιο VFM, οι Ryzen ή οι γιωτάδες;

 ...δοκίμασα και ΧΕΟΝ Χ5460 πετάει στα 4.75GHz

 

7xk7y0.png

 

Για 24/7 έχω έναν Ryzen 7 1700 @3.9GHz

21 ώρες πριν, jgeorgiou είπε

Ο Ryzen 7 ποιο ακριβώς μοντέλο  είναι?

Οι ΙΝΤΕΛ αν βάλεις μια CPU στην απολύτως φθηνότερη μνήμη , απολύτως φθηνότερη μητρική θα πέσεις 2-3-4% κάτω από τον σουπερ ψαγμένο που θα βάλει πανάκριβα υποσυστήματα. (η cpu να τρέχει στα ίδια MHZ)

Στον RYZEN αν το κάνεις αυτό είναι προτιμότερο να τον χαρίσεις και να αγοράσεις CELERON. Θέλει να βάλεις ποιοτικά-ακριβότερα υποσυστήματα αλλιώς δεν αποδίδει.

Αυτή το κρυφό κόστος βέβαια στους AMD δεν το διαφημίζουν , πρώτα σου λένε θεωρίες περι cores & νανομετρα & πόσο καλός είναι όταν παίζεις παιχνίδι , βλέπεις ταινία , γράφεις και την παρουσίαση στον powerpoint και κάνεις και ρεντερινγκ  ταυτόχρονα και μετά όταν τους ακολουθήσεις σου λένε μα δεν βάζουμε φθηνά υποσύστηματα γιατί δεν μπορεί να τσουλήσει ο AMD.

Ότι να ναι απλά...δεν μιλάς με κανένα στοιχείο

Βάλε έναν Ryzen 3-5-7 στην απολύτως φτηνότερη μητρική με την απολύτως φτηνότερη RAM που υποστηρίζει (DDR4 2666 και ανω )για την σωστή του λειτουργία βάση specs και δεν θα έχει σχεδόν καμια διαφορά με την ακριβότερη μητρική και την ακριβότερη DDR4 2666 μνημη.

Μια χαρά τσουλαει ο κάθε Ryzen 3-5-7  με μητρική B450 του 60αρικου και μνήμες 8GB DDR4 3200 του 50αρικου...για ποια ακριβά υποσυστήματα μιλας?

Επεξ/σία από obijuan1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, obijuan1983 είπε

 ...δοκίμασα και ΧΕΟΝ Χ5460 πετάει στα 4.75GHz

7xk7y0.png

Για 24/7 έχω έναν Ryzen 7 1700 @3.9GHz

Ότι να ναι απλά...δεν μιλάς με κανένα στοιχείο

Βάλε έναν Ryzen 3-5-7 στην απολύτως φτηνότερη μητρική με την απολύτως φτηνότερη RAM που υποστηρίζει (DDR4 2666 και ανω )για την σωστή του λειτουργία βάση specs και δεν θα έχει σχεδόν καμια διαφορά με την ακριβότερη μητρική και την ακριβότερη DDR4 2666 μνημη.

Μια χαρά τσουλαει ο κάθε Ryzen 3-5-7  με μητρική B450 του 60αρικου και μνήμες 8GB DDR4 3200 του 50αρικου...για ποια ακριβά υποσυστήματα μιλας?

το είπες και μόνος σου , ίδια ΜΗΖ (αν και πάλι κάνεις λάθος και δεν ισχύει γιατί παίζει σπουδαίο ρόλο και το cl)

στον ΙΝΤΕL αν βάλεις την φθηνότερη 2666 με την καλύτερη 3333 ή 3666 μνήμη η διαφορά απόδοσης του μηχανήματος είναι μικρή.

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μιλάμε για αρχαιολογικές φίλε...DDR4 2933-3000-3200 είναι το φτηνό του σήμερα...όσο για το Cas Latency υπερβάλλεις...

Πάρε και ένα συγκριτικό με μνημες 2133-3200 σε Ryzen 7

7% από 2133 σε 3000

3.5% από 2400σε 300

2.5% από 2666 σε 3000

Screenshot_2019-05-12-10-38-00-971_com.google.android.youtube.png

Το ότι ο Ryzen αυξάνει επιδόσεις αν του βάλεις καλύτερες μνήμες εγώ μόνο για θετικό το βλέπω...με μνήμες στα 3000 αποδίδει γρήγορα όπως θα περίμενε η ΑMD αφού αυτές τις προδιαγραφές έχει στα specs (2933).Τώρα αν εσύ έχεις χρήματα και πάρεις 3600 cl 14 θα δεις μια σημαντική αύξηση αλλά είναι επειδή η τεχνολογία του Ryzen σου επιτρέπει βάζοντας κάτι καλύτερο να αποδώσει καλύτερα...η Intel σαν να μην υπάρχει νόημα η ύπαρξη γρήγορης μνήμης...τραγικο

Είναι σαν να μου λες  ότι η Intel σου δίνει το cpu και σου λέει αυτός είναι ο επεξεργαστης και ότι μνήμη και να βάλεις το ίδιο θα είναι...πολύ καλό...συγχαρητηρια

Επεξ/σία από obijuan1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, obijuan1983 είπε

Δεν μιλάμε για αρχαιολογικές φίλε...DDR4 2933-3000-3200 είναι το φτηνό του σήμερα...όσο για το Cas Latency υπερβάλλεις...

Πάρε και ένα συγκριτικό με μνημες 2133-3200 σε Ryzen 7

7% από 2133 σε 3000

3.5% από 2400σε 300

2.5% από 2666 σε 3000

Screenshot_2019-05-12-10-38-00-971_com.google.android.youtube.png

Το ότι ο Ryzen αυξάνει επιδόσεις αν του βάλεις καλύτερες μνήμες εγώ μόνο για θετικό το βλέπω...με μνήμες στα 3000 αποδίδει γρήγορα όπως θα περίμενε η ΑMD αφού αυτές τις προδιαγραφές έχει στα specs (2933).Τώρα αν εσύ έχεις χρήματα και πάρεις 3600 cl 14 θα δεις μια σημαντική αύξηση αλλά είναι επειδή η τεχνολογία του Ryzen σου επιτρέπει βάζοντας κάτι καλύτερο να αποδώσει καλύτερα...η Intel σαν να μην υπάρχει νόημα η ύπαρξη γρήγορης μνήμης...τραγικο

Είναι σαν να μου λες  ότι η Intel σου δίνει το cpu και σου λέει αυτός είναι ο επεξεργαστης και ότι μνήμη και να βάλεις το ίδιο θα είναι...πολύ καλό...συγχαρητηρια

συμφωνούμε , γι'αυτό και μιλάω για κρυφό κόστος στους RYZEN για να πιάσεις τις διαφημιζόμενες επιδόσεις που έχουν μετρηθεί πάντα με ακριβά υποσυστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Intel το έχεις χάσει το παιχνίδι. 7 χρόνια κοιμόσουν. Ευκαιρία να πατήσει πόδι η AMD μπας και βάλεις μυαλό στο μέλλον. Αρμεξες καλά όλα αυτά τα χρόνια δίνοντας 5% αύξηση επιδόσεων από γενιά σε γενιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...