Προς το περιεχόμενο

The Batman - Matt Reeves new movie


gnsX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, coffeex είπε

Και ο Keaton είχε μέικαπ όταν φορούσε την μάσκα, αν δεις photos φαίνεται. 

Το θέμα είναι ότι Keaton, Bale τους έβαζαν μαύρο γύρω από τα μάτια αλλά δεν φαινόταν όταν έβγαιναν οι μάσκες. Εδώ τον έχουν βάψει με άσπρο μακιγιάζ σαν τον Τζόκερ επίσης. 

15 ώρες πριν, tritonas00 είπε

τιναφτορε

Δες τον εδώ ως Bruce Wayne από το trailer

Robert-Pattinson-Batman-2.jpg

 

και άντε να τον συγκρίνεις με αυτόν εδώ 

c5ed2576f50df41c5465beb6879e7352.jpg

 

ή έστω τον Bale. Σημείωση ο Bale (32 στην φώτο) είναι 2 χρόνια μικρότερος του Pattinson (34 αυτή τη στιγμή) στην παρακάτω από το The Dark Knight. 

Ναι επαναλαμβάνω, ο Bale ήταν 2 χρόνια μικρότερος σε ηλικία του Pattinson όταν γύρισε το Dark Knight απ' ότι ο Pattinson σήμερα, και 5 χρόνια από το Batman Begins. 

wotw-bruce.jpg

 

 

 

4 ώρες πριν, aris_rom είπε

Υποτίθεται ότι είναι η 2η χρονιά του ως μπάτμαν, άρα νέος με νεύρα και περισσότερο όρεξη για εκδίκηση. Δεν μου φάνηκε κακό το τρέιλερ. Τον Πάτινσον τον εκτιμώ πλέον ως ηθοποιό και θα περιμένω και το κανονικό τρέιλερ καθώς και τα γυρίσματα δεν έχουν τελειώσει ακόμα. Οπότε δεν ξέρω και τι υλικό είχαν διαθέσιμο χωρίς σπόιλερς τρελά πχ. 

Το νέο Batman υποτίθεται ότι ήταν Υ2, με στην ιστορία να λαμβάνει μέρος κάπου την δεκαετία του 1990. Όμως στο μισό trailer βλέπουμε smartphones με κάμερες κλπ. 

Επεξ/σία από Apoll
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/8/2020 στις 11:01 ΠΜ, dekulinkgr είπε

Ποσο χρονων υποτιθεται οτι ειναι εδω,19??

26-27 είναι ο Bruce Wayne στην ταινία.

Οι Batman & Catwoman θα είναι αρκετά νέοι σε αυτή τη ταινία. Στη διάρκεια της ή στις επόμενες της τριλογίας θα τους δούμε και διαφορετικούς.

Στις 23/8/2020 στις 11:01 ΠΜ, dekulinkgr είπε

Επισης γιατι τοσοι κακοι μεσα σε μια ταινια?? Riddler-catwoman-pengiun- joker(λογικα καπου θα πεταχτει)

Τη Catwoman μπορείς να τη πεις ημι-κακή ή ημι-καλή.. 

Καλό είναι που έχει αρκετούς. Φαίνεται λειψός ο κόσμος ταινίας Batman αν δείχνει μόνο έναν ενώ κυκλοφορούν τόσοι και τόσοι σε μία πόλη..

8 ώρες πριν, panther_512 είπε

Και τον Henry Cavill τον δουλεύαμε για το Witcher, και τελικά ήταν εξαιρετικός.

Και τον Ledger και 1002 άλλους!

-------------------------------------------------------------------------------------------

Πολύ μίρλα παιδιά, ας τη δούμε πρώτα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Pattinson εξελίσσεται σε σημαντικό ηθοποιό. Ειδικά μετά το Good Time (2017). Στο Lighthouse ήταν εξαιρετικός επίσης. Το trailer ήταν μέτριο αλλά χεστήκαμε η ταινία είναι που μετράει. Άλλωστε στην τριλογία του Nolan προσωπικά αν με ρωτήσεις σου άρεσε γενικά; η απάντηση είναι ναι (κυρίως η δύο πρώτες). Τι σου άρεσε περισσότερο και τι λιγότερο; περισσότερο μου άρεσε ο Heath Ledger (Τζόκερ) και ο Tom Hardy (Μπέιν). Λιγότερο ο Μπέιλ γιατί θεωρώ καλύτερο Μπάτμαν τον Αφλεκ B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Βαριόταν να γυμναστεί ; Θέλω να δω ripped Batman αλλιώς meh.

  Απόκρυψη περιεχομένων

7486ffced4c07b5c35d934a1999b894c.jpg

Έρχεται στο JL Snyder's cut σε mini σειρά και στην ταινία Flash. Ο μόνος σωστός Batman (σε φυσική κατάσταση και στολή) και Bruce Wayne. 

Affleck 4TW. 

Κανονικά ο Affleck έπρεπε να χτυπήσει μια τριλογία, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ. Το ίδιο και ο Cavill ως Superman. 

Η DC κάνει την μεγαλύτερη ηλιθιότητα στην ιστορία του κινηματογράφου ως επιχείρηση. Έχει την Marvel στο καναβάτσο λόγο του ότι δεν έχουν κάτι καλό για το μέλλον, έχει 2 τρομερούς ηθοποιούς σε Superman και Batman και βάζουν τον Pattinson. Ήμαρτον. 

 

Επεξ/σία από Apoll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Apoll είπε

Η DC κάνει την μεγαλύτερη ηλιθιότητα στην ιστορία του κινηματογράφου ως επιχείρηση. Έχει την Marvel στο καναβάτσο λόγο του ότι δεν έχουν κάτι καλό για το μέλλον

Τρώει πολύ ζόρι η Marvel, πραγματικά...

Τι phase 4 & 5.

Θα έλεγε κανείς ότι είναι Doomed...  :)

Ρε μαν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Βαριόταν να γυμναστεί ; Θέλω να δω ripped Batman αλλιώς meh.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

7486ffced4c07b5c35d934a1999b894c.jpg

Θα βάλουν μυαλό και αυτοί όπως και οι δημιουργοί του Matrix 4 μόλις τους προσγειώσουν τα μειωμένα εισιτήρια στο box office. Την έχουν δει κουλτούρα να φύγουμε σε ότι και αν κάνουν.... είναι άλλο πράγμα να παρουσιάζεις κάτι διαφορετικό για να μην πατάς σε safe μονοπάτια το οποίο μπορώ να το δεχτώ και άλλο να εξανθρωπίζεις τέρμα τον Batman και να του δίνεις και emo look 🤮

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Apoll είπε

Έρχεται στο JL Snyder's cut σε mini σειρά και στην ταινία Flash. Ο μόνος σωστός Batman (σε φυσική κατάσταση και στολή) και Bruce Wayne. 

Affleck 4TW. 

Κανονικά ο Affleck έπρεπε να χτυπήσει μια τριλογία, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ. Το ίδιο και ο Cavill ως Superman. 

+1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντυπωσιακό θα έλεγα teaser trailer, σκοτεινή αύρα βγάζει. Πάντως στο " i am vengeance " χμ λίγο έλειπε η αρρενωπή χροιά που είχαμε ας πούμε με τον Αφλεκ ή τον Μπέιλ. ΙΣΩΣ αυτό δικαιολογείται απ αυτό που λένε αρκετοί, ότι αναφέρεται μόλις στο 2ο του έτος ως batman, συν το νεαρό της ηλικίας. 

Πάντως ως μπάτμαν εξακολουθώ να θεωρώ πολύ καλό τον Άφλεκ, είχε το παρουσιαστικό και κρίμα που δεν θα τον δούμε σε δικιά του καθαρά ταινία. 

Και το νέο λογότυπο φαίνεται ωραίο, αν και το κορυφαίο για μένα ήταν στη dark knight 3λογία. Του Αφλεκ του είχαν βάλει το χοντρό εκείνο logo που δεν μάρεσε προσωπικά καθόλου αλλά ήταν μάλλον αναφορά στα πρώτα πρώτα λογότυπα των κόμικ.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η DC μας έχει μπουρδουκλώσει πάντως, γενικά όχι μόνο με τον Batman.

Ας έβγαζαν έστω μία solo με Batfleck (πιστεύω άξιζε τουλάχιστον μία), και μετά τριλογία με νέο ηλικιακά Batman.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά Άφλεκ και Πάττισον, είναι ότι ο δεύτερος είναι ηθοποιός και ο πρώτος ένα βόδι... καταλαβαίνω τις εμφανισιακές ομοιότητες του Άφλεκ με το πρώτυπο του μέσου χάρτινου Bruce Wayne, όπως και επίσης ένας fan του χάρτινου Batman να χαρεί όταν βλέπει έναν ηθοποιό (''ηθοποιό'' τώρα, τεσπα) που μοιάζει αρκετά στο φυζίκ του Wayne έχοντας και το φαινομενικά ανάλογο ανάστημα σαν άνθρωπος, αλλά από την άλλη καταλαβαίνω και να χαρεί κάποιος -εγώ πχ- που θέλω έναν Wayne να τον παίζει κάποιος ηθοποιός με τον οποίο να μπορέσω να ταυτιστώ με τον ήρωα επειδή είναι καλός ηθοποιός και μου το μεταδίδει αυτό, όχι μια real life physical copy του χάρτινού του ήρωα...

ναι είναι κομιξοταινία και κλαιν οι ερμηνείες στο φινάλε φινάλε -ένα μίνιμουμ χρειάζεται στο 95% των κομιξοταινιών από τους ηθοποιούς που παίζουν-, αλλά και πάλι, γιατί να φάω στη μάπα τον Άφλεκ με το βοιδίσιο βλέμμα του ενώ μπορώ να έχω έναν ηθοποιό που κοίταξε τον Νταφόε στα μάτια στον ''Φάρο''? Και που βάση χρονολογίας της ταινίας, πρέπει να δείχνει και νεότερος? Και που στο φινάλε φινάλε, είναι και από τα πιο hot oνόματα στην Αμερική τώρα, για τους σωστούς λόγους -την ερμηνευτική του γκάμα- ? Επειδή ο Άφλεκ είναι jacked και σφίχτης? Οκ κομιξοταινία κομιξοταινία, αλλά είμαι κ άνω των 35, δεν μου αρκεί κάτι τέτοιο για να ευχαριστηθώ πλέον έναν κεντρικό ήρωα μιας τέτοιας ταινίας, έχω και άλλα κριτήρια -όπως υποθέτω και πολλοί ακόμα-...

Θα με χαλούσε να έβλεπα Batman σίγουρα κάποιον τέρμα αδιάφορο και άσχετο με το καθαυτό του χάρτινου ήρωα -πχ τον Γουίλ Φέρελ ή τον The Rock ή τον Γουίλ Σμίθ κτλ-, είναι προφανές αυτό, αλλά δεν είμαι και της λογικής ότι κάνουμε casting ένα ηθοποιό με κριτήριο του να μοιάζει 99% στον ήρωα που θέλουμε να υποδυθεί...ο Πάττισον πέραν του καλός ηθοποιός, δεν είναι και πολύ δύσκολο να τον φανταστείς σαν έναν νεαρό πάμπλουτο playboy γόνο γνωστής οικογενείας στη Gotham και ειδικά με την στολή, από το trailer φαίνεται μια legit ενσάρκωση του Batman... ειδικά όταν στο χαρτί έχουμε εκατοντάδες διαφορετικού τύπου ενσαρκώσεις του ήρωα -που δουλεύουν και ίσως καλύτερα εκεί παρά στην οθόνη- + ότι ίσως είναι ταιριαστός και για το ύφος της ταινίας...

Προφανώς τώρα πέφτει στην ταινία και την παραγωγή να στηρίξουν με την ιστορία τους έναν νεότερο Batman-Bruce Wayne, αλλά το να γκρινιάζει κανείς για τον Πάττησον επειδή... δεν μοιάζει πχ στον Batman του animated series ή του Long Halloween ξέρωγω, μου φαίνεται ακραίο... ειδικά όταν σε αντιδιαστολή υπάρχει ο Άφλεκ -που για το sunday morning cartoon που ήθελε να είναι ο Σνάηντερ ναι καλός ήταν, σιγά το challenge και σιγά την ποιότητα. Όλα θα κριθούν όταν βγεί η ταινία και το πως θέλει ο σκηνοθέτης/στούντιο να δέσει με την ιστορία του αυτόν τον νεώτερο Batman -που ίσως τους βγεί ίσως και όχι σίγουρα και ο Πάττησον να μην ήταν τελικά αυτό που έπρεπε για τη συγκεκριμένη ταινία-...αλλά σαν πρώτο δείγμα και premise φαίνεται legit μέχρι τώρα

υγ. τώρα ποιός ανυπομονεί να δεί Justice League ξανά και μάλιστα από τον Σνάηντερ -που ο τύπος είναι ο ορισμός του μηδενικού, Μάικλ Μπέι γ' εθνικής-, απορώ... και λεφτά να μου τάζανε δεν έπαιζε να υποστώ τέτοιο μαρτύριο ξανά

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...