Προς το περιεχόμενο

Η.Π.Α: Πρώτες δοκιμές δυνατοτήτων 5G δικτύου σε πραγματικές συνθήκες


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, eptapsyxos3 είπε

καλησπερα παιδια για να δουμε 5G ΕΛΛΑΔΑ θα περασουν αρκετα χρονακια ακομα  μακαρι ναρθει οσο πιο γρηγορα γινεται απο την αλλη.......... το ...θεμα ειναι οτι θα πεσει πολλη [ΨΗΣΙΜΟ] παιδια

 

39 λεπτά πριν, czarjuly είπε

Κι εμένα στο 3G είναι με απενεργοποιημένα τα mobile data ,προσμονώ την στιγμή που τα δεδομένα θα είναι δωρεάν😀

Εσείς οι 2 πρέπει να κάνετε παρέα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, snoopycrete είπε

screenshot.png.5a6066ca40ffe6727751c724f0455e0c.png

Από το ίδιο site.

Όρεξη για γκρίνια να υπάρχει. Και μιζέρια...

προγραμμα ιντερνετ χωρις κλήσεις? μπορεις χωρις δικαρτο να βάλεις τέτοιο πρόγραμμα? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, overpower είπε

Καμια σχεση το ενα με το αλλο. Οι σελιδες σου θα φορτωνουν πιο γρηγορα. Τα ιδια mb θα τρως.

δηλαδή όταν κατεβάζαμε με modem 36.6k κατεβάζαμε τα ίδια data με το σήμερα .... riiiiiight.

Επεξ/σία από shadowlike
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, shadowlike είπε

δηλαδή όταν κατεβάζαμε με modem 36.6k κατεβάζαμε τα ίδια data με το σήμερα .... riiiiiight.

Και τωρα να βαλεις 36.6, τα ιδια mb θα φας στην σελιδα με το 5g. Απλα θα σου φορτωσει σε 100 χρονια. Τοτε, οι σελιδες υπηρχε λογος που δεν ηταν βαριες

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 minutes ago, shadowlike said:

δηλαδή όταν κατεβάζαμε με modem 36.6k κατεβάζαμε τα ίδια data με το σήμερα .... riiiiiight.

Καταλαβαίνω τι εννοείς, αλλά σε περίπτωση που υπάρξει τέτοια αύξηση όγκου δεδομένων στο browsing, θα έχει ήδη προηγηθεί σταδιακά η αύξηση MB των πακέτων.

Ναι ok, άλλες χώρες έχουν αρχίσει να σκέφτονται κάπως έτσι από τώρα.

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Greekstan είναι πολύ προχωρημένο όσο αφορά τις ταχύτητες mobile internet από τις πρώτες στην Ευρώπη.... εκεί που πάσχουμε είναι στην φονική τιμολογιακή σφαγή των τιμών πακέτων μεταφοράς δεδομένων. Ας βάλουν 5g εν καιρό κρίσης να δουν πόσο θα πουλιόσουν... εδώ 4g με ζόρι καταναλώνει ο Έλληνας.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αμηχανη στιγμη που 1  στης 100 πιανεις 4g κ αυτη στην κορυφη του καιμακτσαλαν διπλα στην κεραια , κ η 2η αμηχανη στιγμη που δεν πιανεις ουτε 3g . τ 5g κ μλκιες ρεεεεεεεεεεεεεεε φερτε μας τουλαχιστον το 4g, κ θα αρχησουν της γνωστες πιπες τωρα οι εταιριες , πρωτη η cosmote εφερε το δικτυο  5g κτλπ ,, ουστ καθε φορα τα ιδια σκατα

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 4g μέχρι σήμερα δεν έχω καταφέρει να κάνω μια βιντεοκλήση είτε σε άλλο κινητό με 4g είτε σε σταθερό αψεγάδιαστη, χωρίς διακοπές σπασίματα είτε σε ήχο είτε σε εικόνα, τελείως αδυάλυπτη ρε παιδάκι μου. Εκεί που έχεις full σήμα 4g και λέει σύνδεση excellent να πέφτει σε poor connection. Και δεν μιλάω για συγκεκριμένες περιοχές, Γενικά κινούμαι αρκετά και με το τρένο η προαστιακό.

Με τέτοιο χάλια δίκτυο πως βγαίνετε και υπερασπίζεστε τα mobile δίκτυα? Ελλάδα δεν είναι μόνο η Πρωτεύουσα ούτε η μάΐκονος που θα πάω Ψαρού και θα έχω 5g για να τραβάω selfie's να ανεβάζω στο Instagram σφαίρα.

Και τώρα εγώ όπως και αρκετοί που κράζουμε επειδή στην καθημερινότητα μας δεν έχουμε δει ακόμα καν καθαρό 4g είμαστε οπισθοδρομικοί? Μάλιστα. 

Ας δώσουν οι εταιρείες χάρτη με τα σημεία που υπάρχει καθαρό 4g ανά την Ελλάδα να δεις πως θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι, αλλά δεν είναι τόσο χαζοί να το κάνουν. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, nhzt είπε

 

Έχεις δίκιο για τις ταχύτητες, ειδικά οταν άκουσα τον φίλο μου που ζει στο Γκίλφορντ της Αγγλιας που μου είπε για πανάκριβο mobile internet και σταθερό κοντά στα 4Mbps...

Καλά είμαστε.... ή μαλλον καλά κρατά η κοινοπραξία των Ελλήνων παροχων. 

Πραγματικά ό,τι να 'ναι... 

Στην Αγγλία έχουν Απεριόριστα δεδομένα με 25 λίρες - 30€. Από τις φθηνότερες χώρες στον κόσμο σε data...

Σε ταχύτητες σταθερής, όντως δεν είναι τρομερή, αλλά σε πολλές περιοχές έχει πχ 80 Mbps. Μάλλον ο φίλος σου θα ζει σε κάνα χωριό 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ήθελα να κάνω ένα σχόλιο, αλλά νομίζω πως είμαι σε λάθος σελίδα, 

ρε παλικάρια που είναι το  λινγκ  των σχολίων  για τους   ΜΗ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΝΕΚΡΑ ΥΒΡΙΔΙΑ?

(δεν έχω τίποτα με κανέναν σας, απλά αφιερώστε λίγο χρόνο να ενημερωθείτε από κάποιους που κρατάνε αρχεία από τότε που τα έφτιαξαν

 και τα πρώτο χρησιμοποίησαν)

να, κάποιους μαλάκες σαν αυτούς π.χ.

υ.γ.

αν κάποιοι θίχτηκαν, τους συγχωρώ, προκαταβολικά.

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, snoopycrete είπε

 

Πες τα χρυσόστομε. 

Ωστόσο ποιος σας είπε ότι δεν γίνονται δοκιμές 5G στην Ελλάδα?

Και επίσης ποιος σας είπε ότι δεν υπάρχει ήδη 5G  σε συγκεκριμένη αστική περιοχή; 

Να ξυστουμε από τώρα δηλαδή ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, hyperspaced είπε

Η αυξημένη ταχύτητα upload/download είναι το λιγότερο από τα χαρακτηριστικά που φέρνει το 5G. Μη σκέφτεστε μόνο τα κινητά.

Ε πες μας και τι αλλά χαρακτηριστικά φέρνει. Το ανέφερες που το ανέφερες γιατί να μείνουμε με την απορία ?

21 ώρες πριν, hyperspaced είπε

 

 

Επεξ/σία από chris_g92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι τώρα θα δούμε πραγματικές συνθήκες για τα νέα δίκτυα αλλά προς το παρόν θα μείνουμε με το 4G plus..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/5/2019 στις 11:18 ΠΜ, opera είπε

Το 4g δε βελτιωσε τη ζωη μου,αναρωτιεμαι αν θα το κανει το 5g.

Εντωμεταξύ η διεθνή βιβλιογραφία έχει ήδη αποδείξει ότι η αύξηση στην ονομαστική ταχύτητα του internet αυξάνει το ΑΕΠ μιας χώρας, αλλά εδώ δεν τα πιστεύουμε αυτά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...