Προς το περιεχόμενο

Η.Π.Α: Πρώτες δοκιμές δυνατοτήτων 5G δικτύου σε πραγματικές συνθήκες


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, nhzt είπε

Επανέλαβες αυτά που είπα... 30€ για mobile internet, δηλαδή ακριβό και σταθερές ταχύτητες σαν τις δικές μας. Ευχαριστώ.

...τα χωριά στην Αγγλία δεν υπολογίζονται στην χώρα;

Με δουλεύεις; 30€ για Απεριόριστα δεδομένα, είναι πολύ καλά. Στην Ελλάδα τα Απεριόριστα ξεκινάνε από 70€ (της WIND) και έχει περιορισμό ταχύτητας σε 2G (πολύ αργό) μετά τα 15GB... 

Επεξ/σία από MitsosDaBest13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν η 3η εταιρια σταθερης /κινητης που ανήκει σε funds βγαζει εσοδα και τα βγαζει σε φορολ.παραδεισους μητρικης εταιριας φανταστειτε ποσα βγαζουν οι αλλες 2... 

---

Θυμηθειτε και μονομερης αυξησεις κοντα 6ευρω με ενεργοποιηση αυξησεων μετα απο χ μηνες...

------

Το mobile inet ειναι εξτρα 18-24μηνη  συμβαση... 

Καποτε στα εταιρικα υπηρχε δωρεαν ινετ με blackberry bis ..τελικα κ αυτα εγιναν android και τερμα το free..

image-1-noi_sized.jpg?itok=KLT0fRTi

Το 4g παιζει στο μπλε... 

5G-FROM-BLANKETS-TO-BULLETS-1024x768.pngσαν συνολο ηλεκτρομαγνητικου νεφους δεν φαινετε μικρη καθημερινη εκθεση...

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stranger Things (Ολόκληρη 1η σεζόν) σε 5G δίκτυο: 38.78 δευτερόλεπτα ??????????????????????

εδω ελλαδισταν σε 4 μερες και 100ευρω στην κοσμοτε...!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/5/2019 στις 12:00 ΜΜ, anax111 είπε

Για όσους επαγγελματίες μετακινούνται αρκετά στην δουλειά τους το 4G υπήρξε τεράστια βελτίωση. Επίσης σε όσους η δουλειά απαιτεί να ανεβάζουν videos το ίδιο. Το 5G θα είναι πραγματικά φοβερό αλλά θα πρέπει επιτέλους να αλλάξει η τιμολογιακή πολιτική δεδομένων στην Ελλάδα. Δεν είναι δυνατόν να πληρώνουμε 1,5€ to Gb. Είμαστε η ακριβότερη χώρα της Ευρώπης στα δεδομένα.

Που βρήκες 1,5€ το Gb στην Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/5/2019 στις 9:19 ΜΜ, snoopycrete είπε

Φυσικά και έχω πάει αλλά wow τιμές δεν είδα. 

Δωσε μου λοιπον στοιχεία με τα πακέτα που δίνουν, αλλα όχι απο εταιρίες επιπέδου Q

https://www.ozbargain.com.au/node/407199

https://www.ozbargain.com.au/node/459017

 

Οι 2 καλυτερες εταιριες στην αυστραλια. 45$ και 40$ συμβολαια το μηνα με 50 και 80gb δεδομενα.

45$ εδω βγαζεις σε 1-2 ωρες.

 

Θες να σου πω και για "επιπεδο Q" μηπως; Που με 45$ το μηνα σε prepaid εχω 37GB με data rollover, απεριοριστες κλησεις/sms εδω Αυστραλια και 300' για ελλαδα;

 

Ελλαδα εχει καρτελ, τελεια και παυλα

Στις 20/5/2019 στις 12:39 ΠΜ, opera είπε

Οταν οι αριθμοι ευημερουν και οι ανθρωποι υποφερουν.

Spare me με τα της "επιστημης" της οικονομολογιας.

Ε ναι, στα καφενεια ξερετε καλυτερα φαινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, nikchris είπε

 

Ε ναι, στα καφενεια ξερετε καλυτερα φαινεται

Δε χαραμιζω το χρονο μου φιλε μου και ειμαι μικρος ακομη για καφενειο,για την ωρα ετοιμαζομαι για τον κλασσικο μαραθωνιο της Αθηνας την ωρα που εσυ και πολλοι αλλοι ζειτε σε virtual reality.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
On 18/05/2019 at 11:46, nikoskon said:

Άρα σιγά σιγά έρχεται η εποχή που γενικά η πρόσβαση στο Internet δεν θα είναι απεριόριστου όγκου και η αξιοποίηση τέτοιου bandwidth θα είναι ακριβή για τον χρήστη.

Έτσι ακριβώς είναι και τώρα και γενικά από τότε που υπάρχει η ασύρματη δικτύωση, ακόμα και η κοστολόγηση του GSM πάνω σε αυτό το μοντέλο γίνεται (πόσα λεπτά μίλησες, πόσα SMS). 

Ποτέ, ούτε και με το 5g, καμία εταιρεία, σε καμία χώρα δεν χρέωσε κανέναν περισσότερο επειδή χρησιμοποίησε γρηγορότερο πρωτόκολλο επικοινωνίας, με τον όγκο χρεώναν πάντοτε. 

 

Άρα, αν κάποιος κάνει τα ίδια πράγματα με 4g και 5g, το ίδιο θα χρεωθεί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...