Προς το περιεχόμενο

Δραματική σχολη


Sara2009

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας είμαι τρίτη λυκείου και τώρα σε το Ιούνιο δίνω πανελλήνιες και σκέφτομαι ακόμα που θέλω να περάσω θέλω να ασχοληθω με την ηθοποιία εδώ και κάτι χρόνια μαρέσει και είμαι μπερδεμένη με το τι να κάνω...σκέφτομαι να περάσω είτε εδώ σε καμία σχολή δραματική για αρχή και εφόσον στο Λονδίνο έχω την αδελφή μου να πήγαινα εκεί και να συνέχιζα τις σπουδές μου σε δραματική σχολή η να παω με την μια να παω να σπουδασω λονδινο η ασχοληθώ με ναυτικό δεν ξέρω τι θέλω γνώμες...Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Φαινεσαι μπερδεμενη και ειναι λογικο. Απο την μια σκεφτεσαι ηθοποιια και απο την αλλη το ναυτικο. Δεν ειναι καν συναφη μεταξυ τους και σιγουρα πρεπει να κοιταξεις βαθια μεσα σου στο τι σε τραβαει πιο πολυ. Εισαι μικρη οποτε εχεις το πλεονεκτημα να αλλαξεις γνωμη αν αυτο που επιλεξεις δεν σου κανει. 

Καλη επιτυχια σου ευχομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνώμη που θα μπορούσε να σου δώσει κάποιος είναι ότι η ηθοποιία είναι αρκετά δύσκολο επάγγελμα. Πάρα πολλοί ηθοποιοί είναι άνεργοι. Από εκεί και πέρα, αν η ηθοποιία είναι το όνειρο σου, κυνήγα το. Για εμένα τα όνειρα μας έχουν προτεραιότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, antbyron είπε

Για εμένα τα όνειρα μας έχουν προτεραιότητα.

Eχουν ενα κακο οπως.Οταν ξυπνας, προσγειωνεσαι αποτομα:(.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/5/2019 στις 10:44 ΜΜ, antbyron είπε

Η γνώμη που θα μπορούσε να σου δώσει κάποιος είναι ότι η ηθοποιία είναι αρκετά δύσκολο επάγγελμα. Πάρα πολλοί ηθοποιοί είναι άνεργοι. Από εκεί και πέρα, αν η ηθοποιία είναι το όνειρο σου, κυνήγα το. Για εμένα τα όνειρα μας έχουν προτεραιότητα.

ναι ειναι δυσκολο επαγγελμα και ειπαρχει ανεργια,αλλα αυτο δεν υσχηει παντοτε σε ολους που ασχολουνται..Ειναι πολυ ευκολο να πεις σε καπιον τους λογους να μην κανει αυτη τη καριερα,αλλα και παλι κανεις δεν ξερει πως τα φερνει η ζωη ,και οτι ναι ειπαρχει μια πιθανοτητα να πετυχει σε αυτο το τομεα.Επισης για ανεργια δηλ αν ακολουθησει τον αλλο δρομο θα ναι σιγουρο πως θα βρει δουλεια και κει;;;Ειπαρχουν πολλοι που τελιωσαν πανεπιστιμια και δε καναν αυτη τη καριερα που περιμεναν να κανουν.
Τελος μιλαμε για Αγγλια και οχι ελλαδα.και ναι ειπαρχει τρομακτικος ανταγωνισμος ,αλλα ειπαρχουν ομως και ευκαιριες, που σε αυτη τη χωρα δεν θα τις βρεις η θα τη βρει αυτη η κοπελα.
Αν εχει την αγγλικη προφορα που δυστηχως ειναι απαραιτητο.οχι παντα βεβαια αλλα για να συμβαδιζει ευκολα με τα αγγλακια. να μη δυσκολευεται να παιξει ενα κομματι,τοτε μπορει και να κανει πραγματα στην Αγγλια.
ΤΟ ξαναλεω αν μιλαμε για ΕΛΛΑΔΑ ηθοπια δυστηχως εδω ΔΕΝ,
αν μιλαμε για χωρες οπως αγγλια γαλια η φυσικα αμερικα ΝΑΙ μπορει και να κανεις κατι.και ας μη κρατησει, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για της απαντήσεις σας...μιλάω για Αγγλία φυσικά γιατί ξέρω ότι στην  Ελλάδα ειναι άνεργοι...Αλλά στην Αγγλία κάνεις καριέρα η είναι καθαρά μόνο για θέατρο εκεί?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά!Υπάρχει κάποιος εδω που να ξέρει για ιδιωτικές δραματικές;Και αν ναι η εισαγωγη γίνεται με αξιοκρατικό τρόπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις εαν η εισαγωγη γίνεται με αξιοκρατικό τρόπο; Πληρωνεις-μπαινεις!
😋
Πελατης εισαι: με ο,τι ετουτο συνεπαγεται, υπερ σου...= οπως /και σε ολη την
ιδιωτικη εκπαιδευση! Μη σου πω, και ακομη χειροτερα..! Πραγματικα, εχω δει
δηλαδη να κοβεται (ασχετος) κοσμος σε κολλεγια, κλπ -εως και του ποσοστου
35% [σε ορισμενα τμηματα]. Στις δραματικες σχολες ομως, ε απλως αυτο...δεν
παιζει! Πολυ απλα, γιατι: εαν εκοβαν-σταματουσαν (οπως θελεις πες το), τους 
ασχετους η αχρηστους, ακολουθως θα επρεπε να...κλεισουν το μαγαζι
!
Γιατι το
80% σπουδαστων τους -σχεδον σιγουρα ομως- ναι, θα επρεπε "να παρουν ποδι"!!
😱

Μαλιστα ειναι εγνωσμενο*, οτι υπαρχουν σχολες, που δεχονται διχως προβλημα
...περιπτωσεις ανιατες (sic!). Δηλαδη που, οχι απλως <<δεν το εχουν>> καθολου,
μα δεν προκειται ποτε να το αποκτησουν & με κανενα πιθανο -η απιθανο!- τροπο...
😋
(*χρονια τωρα, μα καλυτερα ομως εδω μην πουμε τα ονοματα τους, φορα-παρτιδα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...