Προς το περιεχόμενο

Ryzen 7 2700X για προγραμματισμό


Dinos_12345

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, leros2004 είπε

Με 1050ti τι να τον κάνεις τον 2700x βρε άνθρωπε μου ? Πάρε τον 1700 κλόκαρε τον (σε 5 λεπτά) στα 3.8 και θα είσαι κομπλέ.. Να δώσεις τα διπλά λεφτά για 200-300 παραπάνω hz που και στη τελική αναξιοποίητα θα είναι ..

Αφού έχεις μπει στο Mood αναβάθμισης καλύτερα να σπρώξεις μαζί και την ηρωική 1050ti... Σε pubg θα σου φανεί χρήσιμη μια 1660/580 πχ 

Μάλλον δεν διάβασες το topic. Πρώτα τον θέλω για δουλειά και μετά για παιχνίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Μάλλον δεν διάβασες το topic. Πρώτα τον θέλω για δουλειά και μετά για παιχνίδια

Προφανώς και το διάβασα.... Για δουλειά είναι ακόμα μικρότερη η διαφορά του 1700 με τον 2700

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ προτεινω τον 1700 με oc χαλαρό στα 3.7 αφού το θες για δουλειά θα είναι σταθεροτατος. Όταν βγουν οι zen2 τον αλλάζεις, χάνοντας πολύ λίγα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά που ανακοινώθηκαν οι Zen 2 σήμερα. Ναι, θα κάτσω στα αυγά μου, έφαγα πολύ hype με την ανακοίνωση. Πότε λένε θα τους δούμε στα ράφια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Καλά που ανακοινώθηκαν οι Zen 2 σήμερα. Ναι, θα κάτσω στα αυγά μου, έφαγα πολύ hype με την ανακοίνωση. Πότε λένε θα τους δούμε στα ράφια;

7 Ιουλιου

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nikos5800 είπε

7 Ιουλιου

Αρχές Ιουλίου πληρώνομαι, μακαρόνια θα τρώω όλο τον μήνα 😛

Δεν ξέρω αν είναι καλύτερο να πάρω x470 αντί x570, έχοντας στον νου ότι δεν θα παίζω πολύ με overclocking αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Καλά που ανακοινώθηκαν οι Zen 2 σήμερα. Ναι, θα κάτσω στα αυγά μου, έφαγα πολύ hype με την ανακοίνωση. Πότε λένε θα τους δούμε στα ράφια;

Και καλά θα κάνεις , και εγώ που σκέφτομαι να στήσω , αν δεν μου κάτσει κάποια ανταλλαγή θα πάω για 3700x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Και καλά θα κάνεις , και εγώ που σκέφτομαι να στήσω , αν δεν μου κάτσει κάποια ανταλλαγή θα πάω για 3700x

Λες να έχουν μεγάλο καπέλο όταν έρθουν; Καλοί καλοί αλλά αν έρθουν στα 370 είναι deal-breaker.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dinos_12345 είπε

Λες να έχουν μεγάλο καπέλο όταν έρθουν; Καλοί καλοί αλλά αν έρθουν στα 370 είναι deal-breaker.

Αυτό δυστυχώς δεν το ξέρω , αλλά θα επηρεάσουν σίγουρα τις τιμές είτε απο 2700x είτε απο αντίστοιχους intel (φαντάζομαι) οπότε όπως και να έχει κερδισμένος βγαίνεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Λες να έχουν μεγάλο καπέλο όταν έρθουν; Καλοί καλοί αλλά αν έρθουν στα 370 είναι deal-breaker.

Δεν νομίζω ούτε οι ζεν αλλά και ούτε οι ζεν+ δεν ήρθαν με καπέλο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikos5800 είπε

Δεν νομίζω ούτε οι ζεν αλλά και ούτε οι ζεν+ δεν ήρθαν με καπέλο 

Σωστά. (εκτός αν ο φίλος εννοεί τους γνωστούς retailers της Ελλάδας...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, nikos5800 είπε

Δεν νομίζω ούτε οι ζεν αλλά και ούτε οι ζεν+ δεν ήρθαν με καπέλο 

Είδα το price history στο Skroutz, ήταν ακριβοί στις αρχές, ακόμα το πλαίσιο έχει τον 2700X στα 369 που μάλλον είναι η MSRP για την Ελλάδα. Άρα το "καπέλο" είναι ότι μάλλον θα έχουμε MSRP για τις πρώτες μέρες, παντού.

Επεξ/σία από Dinos_12345
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dinos_12345 είπε

Είδα το price history στο Skroutz, ήταν ακριβοί στις αρχές, ακόμα το πλαίσιο έχει τον 2700X στα 369 που μάλλον είναι η MSRP για την Ελλάδα. Άρα το "καπέλο" είναι ότι μάλλον θα έχουμε MSRP για τις πρώτες μέρες, παντού.

Το msrb για τον 2700χ ήταν 350$ αν δεν κάνω λάθος ,το plaisio είναι φαρμακείο στην κυριολεξία ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nikos5800 είπε

Το msrb για τον 2700χ ήταν 350$ αν δεν κάνω λάθος ,το plaisio είναι φαρμακείο στην κυριολεξία ;)

$329 όπως και με τον 3700X

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Είδα το price history στο Skroutz, ήταν ακριβοί στις αρχές, ακόμα το πλαίσιο έχει τον 2700X στα 369 που μάλλον είναι η MSRP για την Ελλάδα. Άρα το "καπέλο" είναι ότι μάλλον θα έχουμε MSRP για τις πρώτες μέρες, παντού.

Ρε συ στο skroutz 16/04 είχε 369 ευρώ και στις 18/04 είχε 329 ευρώ που ήταν το msrp! Και μετά από 1 μήνα είχε σχεδόν 300 ευρώ. Ποίο καπέλο εννοείς;

Τώρα αν θες να τον πάρεις από πλαίσιο, σου προτείνω να πάρεις τον 2700x στα 369 😂.

 

Επεξ/σία από Darthvader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...