Προς το περιεχόμενο

Creative Stage 2.1 Ηχόμπαρα Review


erasmia394

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλες έχουν κανονικά hdmi ... !!! Τελικά την έχω συνδέσει με optical - pc , 3.5jack - ps4 μέσω creative soundcard , Bluetooth - mobile devices ....

Έχοντας την μπορώ να πω ότι για τα λεφτά της σε προσφορά στα 75€ μέχρι 85€ είναι πάρα πολύ τίμια ηχομπαρα !!! Απροβληματιστα..με πληθωρα θυρών κ πανέμορφη !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ψήνομαι να την αγοράσω, μία ερώτηση γενικά για τις ηχόμπαρες. Έχω στήσει προτζέκτορα (σάπιο ήχο ενσωματωμένο) του συνδέω tv box και βλεπω ταινίες απο εκεί. Οπότε θα πάω σε σύνδεση bluetooth ήχο. Η απορία μου είναι η εξής, έχω απεναντί μου το πανί 100 '' αλλά λόγω χώρου βολεύει απίστευτα να βάλω την soundbar πίσω μου. Θα έχω θέμα με τον ήχο? πρέπει να είναι απέναντι μου η και πίσω δεν υπάρχει πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Giogiannis είπε

Ψήνομαι να την αγοράσω, μία ερώτηση γενικά για τις ηχόμπαρες. Έχω στήσει προτζέκτορα (σάπιο ήχο ενσωματωμένο) του συνδέω tv box και βλεπω ταινίες απο εκεί. Οπότε θα πάω σε σύνδεση bluetooth ήχο. Η απορία μου είναι η εξής, έχω απεναντί μου το πανί 100 '' αλλά λόγω χώρου βολεύει απίστευτα να βάλω την soundbar πίσω μου. Θα έχω θέμα με τον ήχο? πρέπει να είναι απέναντι μου η και πίσω δεν υπάρχει πρόβλημα?

Έ όχι δεν γίνεται. Θα ακούς τα πάντα να έρχονται από πίσω, ειδικά διάλογοι. Πως ακριβώς θα δουλέψει αυτό; Επίσης δεν χρειάζεται bluetooth αν το συνδέσεις πάνω στο tv box.

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την αγόρασα και εγω για την τηλεοραση. Με το Netflix όμως, δεν ακούγεται ο ήχος. Συνδεση με hdmi arc. Καμιά λύση? Nova και ΟΤΕ tv παιζουν μια χαρα

Επεξ/σία από Xorxhs!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Παιδια κανω σύνδεση με hdmi 1.4 δουλευει κανονικά. οταν κλεισω την τηλεόραση και την ξανα ανοιξω αν και ενεργοποιεί την ηχομπαρα δεν γινεται η συνδεση. πρεπει απο το μενου της τηλεόρασης να κλεισω και να ανοιξω την ρυθμιση του hdmi με τον ηχο και τοτε συνδέεται.  φταίει η τηλεοραση ή η μπαρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 5/27/2019 στις 9:24 PM, Giannakos83 είπε

Good evening guys .... I have been taking it for five months .... I will only write one word ... DISAPPOINTMENT .... !!!! whenever it wants to open ... whenever it wants to close .... connectivity via bluetooth ???? In the beginning good ....! Then bourgeois .... is lost! Sticks ! ! ! Tested on a stable! Tablet and laptop !!!! In terms of sound performance ???? Normal things .... to sub is sometimes as if it does not exist .... !!!! I have sent it for service three times so far but in the eshop they probably did not even look at it ... !!! So pay attention to everyone interested ... !!!!! Personally I believe that there are much better solutions ... !!!! Friendly - John ...

ενώθηκαν γρήγορα, αλλά έχω ακόμα ome tv omegle tv cps test μια σειρά διαδοχικών αποσυνδέσεων και ατυχημάτων. Δεν μπορούσα να πω αν η γραμμή ήχου ή το Bluetooth από το MacBook θα έπρεπε να είναι λάθος, αλλά ακόμα ένα μικρό BT JBL δεν έχει διαχωρισμούς με Mac ή φορητό υπολογιστή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Μήπως κάποιος έχει κάνει κάποιο review σε στυλ η παραπάνω Vs κινεζομπαρες...ψήνομαι να πάρω την Blitzwolf αλλά νομίζω μαζί με τo SUB είναι μάλλον μια ενδιαφέρουσα επιλογή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφω και εδώ το πρόβλημα μου μήπως έχει βρεί κανένας λύση.

Συνδέω την soundbar με την TV μέσω hdmi arc και δουλευει κανονικά.

Το μόνο πρόβλημα που έχει είναι πως το control της TV δουλευει λογικά στην ίδια συχνότητα με αυτό της soundbar και έστι αν μπαίνω στο μενού ή αλλάζω κάτι με τα βελάκι αλλάζουν τα mode της soundbar.

Αν πάω κοντα στην TV και σημαδέψω απευθείας χωρίς να "βλέπει" η soundbar όλα καλά, τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστω πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Στις 5/26/2020 στις 1:00 AM, Giogiannis είπε

I'm dying to buy it, a general question about soundbars. I have set up a projector (rotten built-in sound), connect ome tv coomeet tamil play movies download it to a TV box and watch movies from there. So I'm going to connect bluetooth audio. My question is this, I have the 100'' cloth in front of me but due to space it is incredibly convenient to put the soundbar behind me. Will I have an issue with the sound? should it be facing me or back there is no problem?

thank you!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 04/05/2021 at 09:36, sanshiroD said:

Παιδια κανω σύνδεση με hdmi 1.4 δουλευει κανονικά. οταν κλεισω την τηλεόραση και την ξανα ανοιξω αν και ενεργοποιεί την ηχομπαρα δεν γινεται η συνδεση. πρεπει απο το μενου της τηλεόρασης να κλεισω και να ανοιξω την ρυθμιση του hdmi με τον ηχο και τοτε συνδέεται.  φταίει η τηλεοραση ή η μπαρα;

μαλλον η τηλεοραση. εγω οταν ανοιγω την τηλεοραση λειτουργει κανονικα στην τελευταια λειτουργια που την ειχα opt / arc

προσωπικη αποψη, πηρα την μπαρα αυτη στα 99ε απο eshop. για ταινιες κ xbox ειναι παρα πολυ καλη για μενα. δεν συγκρινεται με surround συστημα πολλαπλασιας αξιας, αλλα για ενα μετριο - μικρο σαλονι ειναι παρα πολυ καλή. για μουσικη, αμα θελουμε να κανουμε χαμο με τα μικρα μια χαρα κανει τη δουλεια της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 5/26/2020 στις 1:00 AM, Giogiannis είπε

I'm dying to buy it, a general question about soundbars. I have set up a projector (rotten built-in sound), connect it to a TV box and watch movies from there. So I'm going to connect omegle ome tv bluetooth audio. My question is this, I have the 100'' cloth in front of me but due to space it is incredibly convenient to put the soundbar behind coomeet me. Will I have an issue with the sound? should it be facing me or back there is no problem?

thank you for the best one.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...