Προς το περιεχόμενο

[Amazon] Western Digital 6TB My Book 116€ [ΤΕΛΟΣ]


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπήκα νωρίτερα και λόγω δουλειάς δεν μπόρεσα να απαντήσω.. Προσπαθουσα να καταλάβω γιατί για 15-20€ να περιμένει κάποιος έναν δίσκο από Αμερική με τον φόβο του τελωνείου, πιθανή ζημιά, πιθανό ελαττωματικό προϊόν κτλ. Βασικά πίστεψα ότι δεν έβλεπα το ίδιο προϊόν στο skroutz. Με κάλυψαν οι απαντήσεις που μπήκαν στο ενδιάμεσο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βάζουν σε τέτοιες τιμές και τα ευρωπαϊκά άμαζον. Πήρα την Παρασκευή (24/5) 93 λίρες τον Seagate 6TB Backup Plus Hub USB 3.0 από το αγγλικό άμαζον - κάπου στα ίδια με το OP βγήκε με μεταφορικά και συνάλλαγμα. Όποιος δε βιάζεται, άμα έχει το νου του στα deals 20% off βάζουν συχνά-πυκνά σε δίσκους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Con_stantine είπε

Βάζουν σε τέτοιες τιμές και τα ευρωπαϊκά άμαζον. Πήρα την Παρασκευή (24/5) 93 λίρες τον Seagate 6TB Backup Plus Hub USB 3.0 από το αγγλικό άμαζον - κάπου στα ίδια με το OP βγήκε με μεταφορικά και συνάλλαγμα. Όποιος δε βιάζεται, άμα έχει το νου του στα deals 20% off βάζουν συχνά-πυκνά σε δίσκους.

Άλλο Seagate άλλο WD :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν εγώ ήμουν αμαζον, και είχα δει τη ζήτηση για εξωτερικούς δίσκους και "αναγκάστηκα" να αποζημιώσω αυτους που δεν αγόρασαν, τότε θα έκανα μια συμφώνια με wd για μεγάλη παραγγελία σε συγκεκριμένο εξωτερικό δίσκο και θα το έβγαζα σε "πρόσφορα" και θα περίμενα όλη αυτή η ζητηση + τα κουπονια που έδωσα να φύγουν. Γιαυτό και δεν άργησε να βγάλει προσφορά... Είμαι σίγουρος οτι το Αμαζον τα εχει πάρει απο wd πολύ χαμηλότερα και απο το έξτρα κουπόνι. Εγώ προτιμώ να περιμένω για μια πραγματική προσφορά σε σχέση με Ελλάδα και τότε να κοτσάρω και το κουπόνι.

Τώρα αν κάποιος έχει αναγκη εξωτερικό δίσκο τώρα τοτε πάσο, είναι σιγουρα χαμηλότερα απο την Ελλάδα. Αλλά και πάλι είναι θέμα χρόνου να πέσουν οι τιμές.

Εγώ δεν θα τους το δώσω πίσω το κουπόνι έτσι φτηνά... 😛

Επεξ/σία από LakisKatabos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει προ πολλών μηνών wd red 8tb 265 ευρώ και ήθελα ακόμη έναν για raid.

Μάζι με το κουπόνι μου βγήκε 182 ευρώ με μεταφορικά. Φθηνότερη στο Skroutz 222 ευρώ. 40 Ευρώ δεν τα λες και λίγα.

Είμαι περίεργος τι γίνεται με την εγγύηση, αφού λίγο (και τελείως επιφανειακά οπότε όχι αξιόπιστα) που το έψαξα, βρήκα αναφορές στο site της wd ότι μπορεί να καλυφθεί από την wd Europe παρ'όλο που αγοράστηκε από US, που μάλλον θα είναι και προτιμότερο-φθηνότερο φαντάζομαι.

Για 40 ευρώ εγώ προσωπικά το παίρνω το ρίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
40 λεπτά πριν, Desouler είπε

Μάζι με το κουπόνι μου βγήκε 182 ευρώ με μεταφορικά. Φθηνότερη στο Skroutz 222 ευρώ. 40 Ευρώ δεν τα λες και λίγα.

Για 40 ευρώ εγώ προσωπικά το παίρνω το ρίσκο.

Ξαναλεμε, μην υπολογιζετε το κουπονι για τα σχολια σας για να (απο)δειξετε οτι ειναι προσφορα. Αν σας κανει εσας να νιωθετε καλυτερα ο υπολογισμος του, ειναι δικο σας θεμα. Το κουπονι δεν ειναι μονο για αγορα δισκου,  αλλα ακομα και να ηταν δεν εχει νοημα η αναφορα του. Το κουπονι ηταν για να συγχωρεθουν τα λαθη του μαγαζιου και οι ακυρωσεις και ο μη σεβασμος των παραγγελιων, ηταν μπας και κατευναστει η δυσαρεσκια των πελατων που ηταν μια εβδομαδα στην αναμονη. Οποτε ξεχαστε το, μην το υπολογιζετε δευτερη φορα ως δωρο.

Παραπληροφορειτε αθελα σας και δημιουργειτε ψευτικη εικονα και τετοια σχολια θα διαγραφονται αμεσα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον matrixxx. Πέρσι τον Ιούνιο αρκετοί από εδώ πήραμε τον 6ΤΒ Seagate Expansion στα 110E. Ένα χρόνο μετά δεν θεωρώ καλή τιμή  αυτόν εδώ. Έχω το κουπόνι αλλά επειδή μεσολαβεί και ένα τελωνείο θα ήθελα η όποια αγορά από εκεί να είναι με το μικρότερο δυνατό ρίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Vasilis 07 είπε

Θα συμφωνήσω με τον matrixxx. Πέρσι τον Ιούνιο αρκετοί από εδώ πήραμε τον 6ΤΒ Seagate Expansion στα 110E. Ένα χρόνο μετά δεν θεωρώ καλή τιμή  αυτόν εδώ. Έχω το κουπόνι αλλά επειδή μεσολαβεί και ένα τελωνείο θα ήθελα η όποια αγορά από εκεί να είναι με το μικρότερο δυνατό ρίσκο.

Σε περίπτωση που δεν το γνωρίζεις, δεν υπάρχει ρίσκο τελωνείου από το amazon.com (το προπληρώνεις) :)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, tonypapadovic είπε

Σε περίπτωση που δεν το γνωρίζεις, δεν υπάρχει ρίσκο τελωνείου από το amazon.com (το προπληρώνεις) :)

Αναφέρομαι στο ενδεχόμενο επιστροφής όπου εκεί υπάρχει πάλι τελωνείο και διαδικασία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 29/5/2019 στις 8:01 ΜΜ, jimmyl είπε

Μου ηρθε ενημερωση απο DHL , για παραδοση στις 3 Ιουνιου

 

1 ώρα πριν, jimmyl είπε

Ο δισκος παρεληφθει σημερα , εχω ξεκινησει να κανω μερικες μεταφορες αρχειων , ταχυτητα μεταφορας γυρω στα 160 - 170 MB/s

Δωσε λιγο feedback , τα φωτα σου:

1. Γιατι στο αργησαν;

2. Τι μεταφορικα ειχες πληρωσει (αργα-γρηγορα) ;

3. Η DHL ζηταει ηλεκτρονικη εξουδιοδοτηση μεσω του σχετικου ιστοτοπου Icis.Νet  με τους κωδικους του taxisnet οπως κανει η UPS για Αθηνα;

4. Εισαι σε αλλη περιοχη (εκτος Αθηνας εννοω) φανταζομαι ή στελνει με ο,τι του κατσει το αμαζον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 .  Μου ειχαν δωσει ημερομηνια 10 Ιουνιου

2 . Αν θυμαμαι καλα ειχα πληρωσει για να ερθει πιο γρηγορα

3  . Η DHL μου εστειλε mail ζητωντας ΑΦΜ και σε ποια ΔΟΥ ανηκω καθως και πως ειναι γραμμενο το ονομα στη ταυτοτητα

4 .  Ειμαι εντος Αττικης  ( Θριασιο Πεδιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...