Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Modern Warfare [2019]


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, panoskatos είπε

Έχεις υψηλό ping λογικά. 

Όχι. 60 ping είχα. Και ο φίλος μου με fiber to the home. Έχει μεγάλο πρόβλημα το παιχνίδι. Κάποιου είδους Delay.

Επίσης ενώ έπαιζε μια χαρά κρασαρει συνεχώς, ούτε προλαβαίνω να μπω σε ματς.

Το έχουν κι άλλοι. Την Amd μου μέσα γαμώ. Με Nvidia είναι λιγότερο εμφανές.

Αφού δεν τους βγαίνει το κωλοDX12 τι το βάζουν.

Έστειλα μήνυμα με τα απαραίτητα log files σε άτομο της ομάδας στο reddit. Είναι ενήμεροι λέει. myass

Έχει καλές βάσεις για Call of Duty αλλά χρειάζεται ΠΟΛΥ μα ΠΟΛΥ δουλειά ακόμη.

Χρηματα φυσικά δε δίνω ακόμη.

Ψιλοξενερωσα. 

Μαρεσε το 2v2 κολλήσαμε με έναν φίλο μέχρι τις 5 το πρωί, μετά ξεκίνησε να με πετάει και καληνύχτα πήγα να ξεραθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ΒΕΤΑ είναι, λογικό να έχει θέματα. Αυτό με το latency το παρατήρησα και 'γω σε κάποια matches, ώρες ώρες δεν προλάβαινα να σημαδέψω καν και με σκότωνε και είμαι παίχτης του 1.8-2 K/D..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Όχι. 60 ping είχα. Και ο φίλος μου με fiber to the home. Έχει μεγάλο πρόβλημα το παιχνίδι. Κάποιου είδους Delay.

Επίσης ενώ έπαιζε μια χαρά κρασαρει συνεχώς, ούτε προλαβαίνω να μπω σε ματς.

Το έχουν κι άλλοι. Την Amd μου μέσα γαμώ. Με Nvidia είναι λιγότερο εμφανές.

Αφού δεν τους βγαίνει το κωλοDX12 τι το βάζουν.

Έστειλα μήνυμα με τα απαραίτητα log files σε άτομο της ομάδας στο reddit. Είναι ενήμεροι λέει. myass

Αυτο με το DX12 μεγάλη αλήθεια ρε φίλε. Πραγματικά σε αυτα τα windows 10 δεν δουλεύει τίποτα σωστά !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βάζω τώρα να κατέβει μπας και προλάβει η καημένη η 8άρα να το κατεβάσει μέχρι το βράδυ.

και εγώ με radeon πάντως ελπίζω να μην σπάσει νεύρα. πρώτες ματιές που έριξα σε streams από shroud,doc θυμίζουν λίγο παλιό καλό fast paced action

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί crashαρε εχθές. Μια έβγαζε μήνυμα " δεν υποστηρίζει το σύστημα σας DX12 ", μια έβγαζε " DX ERROR CODE XXXX ", μια απλά freezαρε η ψυχή του η ίδια στο μενού του multiplayer, μια έκλεινε ενώ άνοιγε, μια με πέταγε ενώ έπαιζα.

Οτιδήποτε άλλο στο PC DX12-related τρέχει εντελώς smooth. Κάτι η AMD παίζει επειδή δεν υπάρχει Driver ή απλά θέλει να μου σπάσει τα νεύρα. Μπήκα με χαρά να παίξω και βγήκα με νεύρα χθες. Ακριβώς τα ίδια φίλος με RX580/Ryzen 3600/16GB ram/Win10 

( εγώ 8700Κ, τα υπόλοιπα ίδια )

Χρόνια παίζω beta/closed beta, τέτοια κουλα errors δεν ξανασυνάντησα. Να μην έχεις καλό framerate πάει στα κομμάτια αλλά τέτοια συμπεριφορά αγανάκτησα απίστευτα. 

Επίσης δε ξέρω αν παρατηρήσατε τα ότι ναναι ping που βγάζει.

Όπως ξανά είπα έχει ωραίες βάσεις μαι και επιτέλους κάτι φρέσκο και ενδιαφέρον για CoD αλλά αν μπω σήμερα και πάλι τα ίδια κυριολεκτικά δε θα ασχοληθώ ξανά. 

Ένα από τα δεκάδες θέματα

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως, μιας και δοκίμασα την open beta στο PS4 την προηγούμενη εβδομάδα αποφάσισα να το προπαραγγείλω στο PC. Έπαιξα χθες 5-6 ώρες όταν άνοιξε το early access της Beta στο BattleNet. Δεν είχα κάποιο κόλλημα, ούτε κρασάρισμα (i7-6700K, GTX 1070, 16GB Ram). Έχω καταενθουσιαστεί με το game. Καλά maps, ωραία mods (αυτό το 10v10 του Domination φοβερό με τα μεγάλα maps), στιβαρό το movement και γενικά όλο το animation του χαρακτήρα, καλό TTK αν και για μερικούς θα μπορούσε να είναι μικρότερο και, τέλος, πολύ καλό weapon customization.  Μερικά bugs που βρήκα πιστεύω να διορθωθούν στην τελική έκδοση του game. Επίσης, όπως έγραψαν και κάποιο άλλοι, βρήκα και εγώ λίγο delay στο hit registration αλλά σε λίγα match, π.χ. 5-6 match από τα 50 συνολικά. Αυτά τα ολίγα μέχρι να δούμε το τελικό game. Εγώ πάντως το περιμένω πως και πως. Επιτέλους, ένα COD βγαλμένο από τα παλιά καλά του είδους.

Υ.Γ. Να αναφέρω ότι είμαι κατά του preorder, ειδικά όταν μιλάμε για digital έκδοση. Στην προκειμένη όμως περίπτωση, και σαν παλιός fan των COD παιχνιδιών, περίμενα χρόνια για ένα τόσο καλό COD και από αυτά που είδα από την beta αποφάσισα να το προπαραγγείλω. Λάθος επιλογή αλλά δεν άντεξα. Προτείνω στους περισσότερους να περιμένουν μέχρι αύριο που θα ανοίξει η beta να το δοκιμάσετε και να αποφασίσετε μόνοι σας αν αξίζει το game.

Επεξ/σία από maniacos93
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια παρατήρηση.

Κατέβασα τη beta από περιέργεια περισσότερο, και τρώω συνεχόμενα άκυρα στο να φορτώσει καν το παιγνίδι όταν έχω το ISLC να τρέχει από πίσω.

Χωρίς αυτό, ανοίγει κανονικά ξανά και ξανά. Με αυτό, πετάει τη splash screen με τη μπάρα για 2-3'' και μετά επιστρέφω στον launcher.

Ρίξτε μια ματιά, όσοι χρησιμοποιείτε το συγκεκριμένο προγραμματάκι ή κάποιο αντίστοιχο ενδεχομένως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Μια παρατήρηση.

Κατέβασα τη beta από περιέργεια περισσότερο, και τρώω συνεχόμενα άκυρα στο να φορτώσει καν το παιγνίδι όταν έχω το ISLC να τρέχει από πίσω.

Χωρίς αυτό, ανοίγει κανονικά ξανά και ξανά. Με αυτό, πετάει τη splash screen με τη μπάρα για 2-3'' και μετά επιστρέφω στον launcher.

Ρίξτε μια ματιά, όσοι χρησιμοποιείτε το συγκεκριμένο προγραμματάκι ή κάποιο αντίστοιχο ενδεχομένως.

Ανοίγει και κλείνει; Κρασαρισμα ή freeze

Δεν ευθύνεται το Islc.

Φίλος με Ryzen3600,16GB ram,Windows10 v1903, RX580 που δε το χρησιμοποιεί έχει παρόμοιο πρόβλημα.

Μη τα γράφετε μόνο εδώ, σπαμμαρετε και στο Reddit.

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πανωλεθρία στο Μιλάνο για την DICE. 0 stuttering το παιχνίδι. Βέβαια να δούμε και το 32v32..

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...