Προς το περιεχόμενο

Προσφορές σε φωτογραφικά είδη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει κανείς υπόψιν εδώ ή εξωτερικό προσφορά για φακούς leica 100-400mm για Panasonic lumix;

Όπου κοιτάω, οι τιμές είναι μπετόν. 3 μήνες τώρα και κουνιούνται ελάχιστα πάνω ή κάτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, highpriest είπε

Έχει κανείς υπόψιν εδώ ή εξωτερικό προσφορά για φακούς leica 100-400mm για Panasonic lumix;

Όπου κοιτάω, οι τιμές είναι μπετόν. 3 μήνες τώρα και κουνιούνται ελάχιστα πάνω ή κάτω

Μόνο το e-infinity δυστυχώς έχω υπόψιν στα 1.430 και το Panamoz στα 1.213 αλλά δεν είναι σε στοκ οπότε όταν ξαναφέρει μπορεί να έχει διαφορετική τιμή. 

edit : Βλέπω πως είχε πάρα πολύ μεγάλο διάστημα σε γνωστό και αξιοπρεπές κατάστημα 1.299 άρα το αποκλείω να ήταν σε προσφορά για τόσους μήνες. Έκανε 2 peaks στην τιμή που είναι και τώρα περίπου και μετά ξανάπεσε οπότε μήπως γίνει το ίδιο και τώρα ;  Δεν ξέρω βέβαια αν σε καλύπτει αυτή η τιμή και πάλι. 

Επεξ/σία από pifilos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, pifilos είπε

Μόνο το e-infinity δυστυχώς έχω υπόψιν στα 1.430 και το Panamoz στα 1.213 αλλά δεν είναι σε στοκ οπότε όταν ξαναφέρει μπορεί να έχει διαφορετική τιμή. 

edit : Βλέπω πως είχε πάρα πολύ μεγάλο διάστημα σε γνωστό και αξιοπρεπές κατάστημα 1.299 άρα το αποκλείω να ήταν σε προσφορά για τόσους μήνες. Έκανε 2 peaks στην τιμή που είναι και τώρα περίπου και μετά ξανάπεσε οπότε μήπως γίνει το ίδιο και τώρα ;  Δεν ξέρω βέβαια αν σε καλύπτει αυτή η τιμή και πάλι. 

Εκει παίζει εδω και καιρό. Γυρω στα 1250-1300 είναι παντού (εκτος απο Ελλάδα που δεν θυμάμαι να έπεσε τους τελευταίους μήνες κάτω απο 1700)

Ιδανικά θα  ήταν να βγει κάτω απο 1000. Αλλά ούτε σε συνδυασμό κιτ με μηχανη δεν παίζει τόσο.

Προσφοράρα! Μόλις έσκασε!

https://www.amazon.co.uk/PANASONIC-DC-G9EB-K-Mirrorless-Compact-System/dp/B0779B2K8B?crid=2QB0IWCAGSP54&keywords=panasonic+g9&qid=1657708455&sprefix=panasonic+g9,aps,73&sr=8-3&linkCode=sl1&tag=interceptor12-21&linkId=e7dc793e150650f3d29b6eca345f01fb&language=en_GB&ref_=as_li_ss_tl&fbclid=IwAR0NT8iHBpiZugYOpwfkuhBbTIUg596ekUVNnIFSwlFS7wN3wP6696LP2PQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, highpriest είπε

Εκει παίζει εδω και καιρό. Γυρω στα 1250-1300 είναι παντού (εκτος απο Ελλάδα που δεν θυμάμαι να έπεσε τους τελευταίους μήνες κάτω απο 1700)

Ιδανικά θα  ήταν να βγει κάτω απο 1000. Αλλά ούτε σε συνδυασμό κιτ με μηχανη δεν παίζει τόσο.

Ισχύει 16 Μάη του 2022 ήταν η τελευταία μέρα που τον είχε στα 1.299 το κατάστημα αυτό και αν ξαναπέσει ίσως να μην είναι πάλι σε αυτή την τιμή. Το βλέπω και με άλλους που κοιτάω για fujifilm και υπάρχει αύξηση σε κάποιους που μάλλον θα σταρεθοποιηθεί εκεί δυστυχώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, pifilos είπε

Ισχύει 16 Μάη του 2022 ήταν η τελευταία μέρα που τον είχε στα 1.299 το κατάστημα αυτό και αν ξαναπέσει ίσως να μην είναι πάλι σε αυτή την τιμή. Το βλέπω και με άλλους που κοιτάω για fujifilm και υπάρχει αύξηση σε κάποιους που μάλλον θα σταρεθοποιηθεί εκεί δυστυχώς. 

Μόνο αν στήσω καραούλι για μεταχειρισμένο. Αλλά εκει θέλει και τύχη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/7/2019 στις 3:47 ΠΜ, TheTourist098 είπε

Νιωθω τυχερός που άνοιξε αυτό το θέμα σχετικά πρόσφατα κιόλας. Εχω σταμπάρει ένα κιτ της νικον για τελείως χομπιστικο επίπεδο αξίας 499 ευρώ το οποίο υπάρχει σε όλα σχεδόν τα καταστήματα λιανικής στην ίδια τιμή ( Εδώ το λινκ)

Αρχικα ποια η γνώμη σας για το εν λόγω κιτ και δεύτερον κ πιο σημαντικό, πως γίνεται αυτό το κασμπακ που λέει η νικον με έως 600 ευρώ κέρδος.. Δηλαδή πάω τους λέω το θέλω και επειδή είναι kit της D3500 μου αφαιρούν τα 100 ευρώ; η γίνεται κάτι αλλο;

      Η γνώμη για το συγκεκριμένο κιτ είναι πως το έχουν παρακάνει με τον 70 - 300 τον οποίο μη έχοντας τι άλλο να τον κάνουν τον βάζουν με το στανιό σαν υποτιθέμενο δώρο για να προσελκύσουν τους αγοραστές . Κι' αν θα προσέξετε δεν βάζουν ΠΟΤΕ δώρο τον εξαιρετικό 55 - 200 !

   Όχι θα προτιμούσα σίγουρα την D3500 έστω και σκέτη με τον 18 - 55 στα 300 / 350 , ώστε να την συμπληρώσω με κάτι άλλο από την χρηματική διαφορά που θα προκύψει . Η μηχανή χρειάζεται άλλους δύο φακούς σε af - p , έναν 55 - 200 και έναν 10 - 20 και φτάνουν και περισσεύουν και με το παραπάνω . Ούτε τον 35αρη σειράς G που κοτσάρουν διάφοροι , ο οποίος υπερκαλύπτεται σε αρχικό στάδιο από τον 18 - 55 . Άλλα 3 κατοστάρικα χοντρικά , σύνολο κοντά στα 650 κι' από εκεί και πέρα πόση διαφορά είναι τα 499 από τα 650 ας το κρίνει ο καθένας μόνος του σύμφωνα με την τσέπη του . Άλλωστε δεν θα τα πάρει κανείς την άλλη μέρα το πρωί .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα τον 55-200 vrii και τον af-p 70-300 dx vr…  Τον αδικείς τον 70-300… πολύ καλός και αυτός με γρήγορο auto focus.

Επεξ/σία από stratigos24
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stratigos24 είπε

Είχα τον 55-200 vrii και τον af-p 70-300 dx vr…  Τον αδικείς τον 70-300… πολύ καλός και αυτός με γρήγορο focus.

    Δεν τον αδικώ , προτιμώ τον 55 - 200 ο οποίος είναι πολύ πιο έντιμη λύση για έναν ερασιτέχνη . Αλλά στα 499 ....... είναι με το στανιό και βγάζει και μάτι από το gap που αφήνει ο 18 - 55 μέχρι τα 70 που ξεκινάει ο 70 - 300 ! 

  Δεν βάζουν τον 18 - 70 συν τον 70 - 300 😉 ....... ούτε τον 18 - 55 με τον 55 - 200 που είναι πολύ λογικό , αλλά χώνουν με το ζόρι τον 70 - 300 ........ 

  Όταν φτάσει ο ερασιτέχνης στο σημείο που θα χρειαστεί κάτι πιο πέρα από τα 450mm που θα βγάλει ο 70 - 300 υπάρχουν κι' άλλες λύσεις ........ δυστυχώς το εξαιρετικό αυτό σώμα δεν έχει εσωτερικό μοτέρ για την εστίαση ........ δυστυχώς ....... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, babisskg είπε

   δυστυχώς το εξαιρετικό αυτό σώμα δεν έχει εσωτερικό μοτέρ για την εστίαση ........ δυστυχώς ....... 

Όσοι προλάβουν ας χτυπήσουν την προσφορά. Διάβασα η Νίκον καταργεί την σειρά 3500 και την 5600. Μόλις φύγουν τα τελευταία στοκ, τόσο θα έχει μεταχειρισμένο ένα σετ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, highpriest είπε

Όσοι προλάβουν ας χτυπήσουν την προσφορά. Διάβασα η Νίκον καταργεί την σειρά 3500 και την 5600. Μόλις φύγουν τα τελευταία στοκ, τόσο θα έχει μεταχειρισμένο ένα σετ.

    Εξαιρετικό σώμα με απίστευτη διάρκεια μπαταρίας !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stratigos24 είπε

Είχα τον 55-200 vrii και τον af-p 70-300 dx vr…  Τον αδικείς τον 70-300… πολύ καλός και αυτός με γρήγορο auto focus.

Oι AF-P φακοι της Nikon ειναι πολύ καλοι οπτικά και αρκετά οικονομικοί. Δεν ξερω κάποιος αν χρειάζεται το 70-300 range αλλά θεωρώ τον συγκεκριμενο φακό πολύ καλό value for money.

Απλά προσοχή, οι ΑF-P δεν ειναι συμβατοι με τις παλαιότερες Nikon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελευταία βδομάδα που συνεχίζονται οι προσφορές σε φακούς Olympus. Μια γρήγορη ψαχτική που έκανα, κάποιους τους πουλάνε καινούριους εδώ, όσο θα τους βρει κάποιος  σε good ή excellent κατάσταση στο mpb ή αλλα παρόμοια site. Σε κατάσταση Like new θα τους βρει ίσως και ακριβότερα απο ότι εδώ καινούριους. Σε μια περίοδο που όλα ακριβαίνουν, αυτές οι τιμές μου κάνουν τρομερή εντύπωση.

Χτύπησα έναν Olympus m zuiko 45mm f/1,8 και για να μην έρθει μόνος του τέτοιο ταξίδι τον συνόδεψα και με έναν Panasonic 25mm f/1,7 επειδή μου έλειπε ένας γρηγορούτσικος nifty fifty απο την συλλογή.

H οικογένεια μεγαλώνει!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, highpriest είπε

Τελευταία βδομάδα που συνεχίζονται οι προσφορές σε φακούς Olympus. Μια γρήγορη ψαχτική που έκανα, κάποιους τους πουλάνε καινούριους εδώ, όσο θα τους βρει κάποιος  σε good ή excellent κατάσταση στο mpb ή αλλα παρόμοια site. Σε κατάσταση Like new θα τους βρει ίσως και ακριβότερα απο ότι εδώ καινούριους. Σε μια περίοδο που όλα ακριβαίνουν, αυτές οι τιμές μου κάνουν τρομερή εντύπωση.

Χτύπησα έναν Olympus m zuiko 45mm f/1,8 και για να μην έρθει μόνος του τέτοιο ταξίδι τον συνόδεψα και με έναν Panasonic 25mm f/1,7 επειδή μου έλειπε ένας γρηγορούτσικος nifty fifty απο την συλλογή.

H οικογένεια μεγαλώνει!

      Ε ναι , ένας φακός ίσον κανένας φακός , να τα λέμε κι' αυτά . Με το καλό να ορίσουν !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, babisskg είπε

      Ε ναι , ένας φακός ίσον κανένας φακός , να τα λέμε κι' αυτά . Με το καλό να ορίσουν !

Αισίως 4 με αυτούς τους 2.

Νομίζω με 2-3 ακόμη θα κλείσει το σετάκι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...