Προς το περιεχόμενο

iOS 13 με Dark mode, βελτιώσεις στην ταχύτητα και άλλες αλλαγές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μονο για memoji εισαι πια apple....μηδεν φαντασια ουτε σε harware ουτε σε software...μια φορα τον χρονο κανει αναβαθμισεις (οι ενδιαμεσες ειναι μονο φρουφρου και αρωματα) και το μονο που κατι λεει ειναι το dark mode..παμε για ios 14 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχίζουν και κουράζουν τα σχόλια στα θέματα της Apple. Μπαίνουμε να διαβάσουμε κάτι ενδιαφέρον και είναι σαν να διαβάζουμε ποδοσφαιρικό φόρουμ. 

  • Like 3
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, dazoo είπε

iOS13: New software features will be available this fall as a free software update for iPhone 6s and later, and will be available with iPadOS for iPad Air 2 and later, all iPad Pro models, iPad 5th generation and later, and iPad mini 4 and later.

WatchOS 6 requires iPhone 6s or later with iOS 13 or later, and one of the following Apple Watch models: Apple Watch Series 1, 2, 3, 4

So.. Εγώ με 6άρι πέραν του ότι δεν παίρνω το 13, δεν μπορώ να κάνω και update το watch παρόλο που είναι συμβατό με το WatchOS 6. (S1). Grats apple.

5 χρόνια μετα σταματησε να τα υποστηριζει.. Grats Apple 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι προσθήκες καλές, αλλά ένα πράγμα ρε Apple θα με τρελάνει... Δεν είναι δυνατόν να μην υπάρχει landscape υποστήριξη σε ΟΛΕΣ τις εφαρμογές! Μιλάμε για βασικές εφαρμογές, όπως το τηλέφωνο ή η μουσική, που στο αυτοκίνητο είναι ΑΠΑΡΑΙΡΗΤΟ για το 90% των βάσεων αυτοκινήτου.

Θέλω να αλλάξω μουσική και πρέπει να βγάλω το κινητό από τη βάση... ε λίγο έλεος 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 ώρες πριν, gianniskks είπε

Αρχίζουν και κουράζουν τα σχόλια στα θέματα της Apple. Μπαίνουμε να διαβάσουμε κάτι ενδιαφέρον και είναι σαν να διαβάζουμε ποδοσφαιρικό φόρουμ. 

Σχολια για συζήτηση και τροφή για σκέψη δεν σ'ενδιαφέρουν;

Προτιμάς να βλέπεις σχόλια επευφημίας μόνο;

H τοπ εταιρεία του κόσμου έβαλε dark mode εν έτει 2019 στο λειτουργικό της και δεν επιτρέπεται να σχολιάσουμε πάνω σε αυτό ότι ο ανταγωνισμός το προσφέρει χρόνια τώρα ας πούμε.

Δεν έχει δικαίωμα ο αναγνώστης της είδησης να πληροφορηθεί ότι το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό δεν είναι καινοτομία, αλλά κάτι που μπορεί να το βρει ούτως ή άλλως  κι οπουδήποτε αλλού.

 

Ώρες ώρες απορώ πραγματικά με τον φανατισμό ορισμένων. Μας υποδεικνυουν που θα σχολιάζει ο καθένας και τί. Απίστευτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, damageplan είπε

Σχολια για συζήτηση και τροφή για σκέψη δεν σ'ενδιαφέρουν;

Προτιμάς να βλέπεις σχόλια επευφημίας μόνο;

H τοπ εταιρεία του κόσμου έβαλε dark mode εν έτει 2019 στο λειτουργικό της και δεν επιτρέπεται να σχολιάσουμε πάνω σε αυτό ότι ο ανταγωνισμός το προσφέρει χρόνια τώρα ας πούμε.

Δεν έχει δικαίωμα ο αναγνώστης της είδησης να πληροφορηθεί ότι το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό δεν είναι καινοτομία, αλλά κάτι που μπορεί να το βρει ούτως ή άλλως  κι οπουδήποτε αλλού.

Ώρες ώρες απορώ πραγματικά με τον φανατισμό ορισμένων. Μας υποδεικνυουν που θα σχολιάζει ο καθένας και τί. Απίστευτο...

Δηλαδή μόνο καινοτομίες πρέπει να προσφέρει η κάθε εταιρεία; Είναι τροφή για σκέψη τα σχόλια περί κατάρρευσης και διάφορες άλλες αρλούμπες; Θέλω σχόλια που να αρμόζουν σε ένα τεχνολογικό φόρουμ και όχι σε ένα καφενείο. Στα περί φανατισμού δες το σχόλιο σου και κρίνε ποιος βγάζει φανατισμό....λες και παίρνετε προμήθεια από την google είστε κάποιοι. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 ώρες πριν, gianniskks είπε

Δηλαδή μόνο καινοτομίες πρέπει να προσφέρει η κάθε εταιρεία; Είναι τροφή για σκέψη τα σχόλια περί κατάρρευσης και διάφορες άλλες αρλούμπες; Θέλω σχόλια που να αρμόζουν σε ένα τεχνολογικό φόρουμ και όχι σε ένα καφενείο. Στα περί φανατισμού δες το σχόλιο σου και κρίνε ποιος βγάζει φανατισμό....λες και παίρνετε προμήθεια από την google είστε κάποιοι. 

Σχόλια περί κατάρρευσης συμφωνώ ότι είναι εκτός πραγματικότητας. Εγώ προσωπικά σχολιάζω με επιχειρήματα και για συγκεκριμένα πράγματα. Δεν βγάζω φανατισμό. Σόρυ αν σου χαλάω το παραμύθι.

Τη google την απεχθάνομαι φίλε μου, μόνο το android χρησιμοποιώ για ένα και μόνο λόγο, επειδή είναι open source. Όχι επειδή είναι της google.

Για πες μου ένα παράδειγμα σχολίων που είναι για σένα αποδεκτά. Έτσι από περιέργεια δηλαδή, γιατί απ'ότι φαίνεται αν απλά εκφράσεις γνώμη διαφορετική, σε τρώει η μαρμάγκα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, damageplan είπε

Σχόλια περί κατάρρευσης συμφωνώ ότι είναι εκτός πραγματικότητας. Εγώ προσωπικά σχολιάζω με επιχειρήματα και για συγκεκριμένα πράγματα. Δεν βγάζω φανατισμό. Σόρυ αν σου χαλάω το παραμύθι.

Τη google την απεχθάνομαι φίλε μου, μόνο το android χρησιμοποιώ για ένα και μόνο λόγο, επειδή είναι open source. Όχι επειδή είναι της google.

Για πες μου ένα παράδειγμα σχολίων που είναι για σένα αποδεκτά. Έτσι από περιέργεια δηλαδή, γιατί απ'ότι φαίνεται αν απλά εκφράσεις γνώμη διαφορετική, σε τρώει η μαρμάγκα!

Απεχθάνεσε την Google, προφανώς και την Apple. Πες μας εσύ τι ακριβώς θες σε αυτό το φόρουμ....Μπήκες για να βγάλεις το απωθημένο σου. Εγώ θέλω να βλέπω σχόλια με τεχνολογικό ενδιαφέρον και όχι ποιος την έχει πιο μεγάλη...συγνώμη κιόλας από τους mods. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dazoo είπε

iOS13: New software features will be available this fall as a free software update for iPhone 6s and later, and will be available with iPadOS for iPad Air 2 and later, all iPad Pro models, iPad 5th generation and later, and iPad mini 4 and later.

WatchOS 6 requires iPhone 6s or later with iOS 13 or later, and one of the following Apple Watch models: Apple Watch Series 1, 2, 3, 4

So.. Εγώ με 6άρι πέραν του ότι δεν παίρνω το 13, δεν μπορώ να κάνω και update το watch παρόλο που είναι συμβατό με το WatchOS 6. (S1). Grats apple.

 Καθαρά από περιέργεια τόσο καιρό με το 6αρι έχεις αλλάξει μπαταρία ; Και αν όχι πως συμπεριφέρεται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, damageplan είπε

Σχολια για συζήτηση και τροφή για σκέψη δεν σ'ενδιαφέρουν;

Προτιμάς να βλέπεις σχόλια επευφημίας μόνο;

H τοπ εταιρεία του κόσμου έβαλε dark mode εν έτει 2019 στο λειτουργικό της και δεν επιτρέπεται να σχολιάσουμε πάνω σε αυτό ότι ο ανταγωνισμός το προσφέρει χρόνια τώρα ας πούμε.

Δεν έχει δικαίωμα ο αναγνώστης της είδησης να πληροφορηθεί ότι το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό δεν είναι καινοτομία, αλλά κάτι που μπορεί να το βρει ούτως ή άλλως  κι οπουδήποτε αλλού.

Ώρες ώρες απορώ πραγματικά με τον φανατισμό ορισμένων. Μας υποδεικνυουν που θα σχολιάζει ο καθένας και τί. Απίστευτο...

Κουράζεις ρε φιλε ομως με τον ανταγωνισμό. H Google εβαλε dark mode στο Android Q δηλαδή φέτος κι αυτη..

 

Αυτο με την καθε τριτοτεταρτη 3d party εφαρμογη στο Android που "σας εδινε τις ιδιες δυνατοτητες τοσα χρονια πριν" ποτε θα καταλαβετε οτι δεν ειναι το ιδιο με οτιδηποτε native.. Το ιδιο και με το καθε feature σε κάθε skin στο Android. Αν συγκρινεις καθε skin και καθε rom και καθε launcher στο Android με το iOS προφανως και θα νομιζεις οτι το iOS ειναι χρονια πισω αλλα δεν ειναι ετσι τα πραγματα..

Επεξ/σία από Choulio
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Valous είπε

 Καθαρά από περιέργεια τόσο καιρό με το 6αρι έχεις αλλάξει μπαταρία ; Και αν όχι πως συμπεριφέρεται ;

Εγώ πάντως είμαι με 6s 3.5 + χρόνια και δεν έχω αλλάξει ουτε βίδα . Το κινητό είναι αρκετά σμουθ αλλά ντάξει με δεδομένα και youtube κτλ βγάζει μισή μέρα. Πάντως ακόμα και με σχετικά κακή μπαταρία throttling μου κάνει οτάν εχω 2-3% μπαταρία ( και πριν αποκαλυφθεί το θέμα  και τώρα ) , ίσα ίσα δηλαδή για να μην κλείσει . Γενικά η συσκευή άξιζε κάθε ευρω που έδωσα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Choulio είπε

τι δεν σ'άρεσε;

Το ότι μου φαίνεται μέγα παραμύθι? Εσένα σε έπεισε ότι οι εφαρμογές ως δια μαγείας θα καταλαμβάνουν το μισό χώρο? Μήπως εννοεί τις εφαρμογές της Apple?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...