Προς το περιεχόμενο

iOS 13 με Dark mode, βελτιώσεις στην ταχύτητα και άλλες αλλαγές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πάντως για εμένα θα έπρεπε να δώσουν βάση στην ταχύτητα του UI και τα κολλήματα του και μετά στο dark mode. Στο lag του scroll ας πούμε στο safari, που δεν έχει ούτε το 6s.Επίσης θα έπρεπε ήδη να έχουν βάλει split screen εδώ και καιρό. μονο Update σε emoji και μπούρδες και το apple TV το έχουν χρυσώσει πια.. 

Επεξ/σία από nosstrom
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aν και δεν ειμαι fan του dark mode οποτε το νεο χαρακτηριστικο δεν με αφορα .Σε αντιθεση με το ακομα πιο  γρηγορο ξεκλειδωμα του face id που εχει να κανει με καθημερινη εμπειρια χρησης,την λειτουργια των καμερων στο homekit  που για μενα ειναι επιθυμητα και αναμενομενα χαρακτηριστικα και δυνατοτητες που θα φερει το ios 13 .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

για apple pay  στην Ελλάδα ούτε κουβέντα? Αρχές Ιουνίου δεν ήταν να το ανοίξει η apple για την Ν26??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Apple Pay δεν είναι θέμα της apple αλλα των capital control που έχουμε εδώ στο Ελλαντα 

Τώρα στο θέμα ios 13 που το κράζουν πολλοί !!

Αλήθεια το android 9 το περνούν συσκευές 2 χρονων πίσω επίσημα ? μπα δεν νομίζω 

Το κύριο χαρακτηριστικό για εμε είναι ότι έχει σχέση με security 

emoji και τέτοια με αφήνουν αδιάφορο 

Ναι θα τρέχει πιο γρηγορο και το μέγεθος των εφαρμογών κατά το κατέβασμα θα είναι πολύ μικρότερο 

Τώρα σχετικά αν μου αρέσει , ναι μου αρέσει !

Έχω μια συσκευή περίπου 2 χρονων και πετάει , και η τιμή της για μεταπώληση στέκεται καλα 

να ψάξω να βρω το ένα και το άλλο ? δεν με ενδιαφέρει καθόλου , θέλω ένα κινητό που να μην τρώει κολλήματα και να κάνω την δουλεια μου 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πέραςα catalina στο iMac  - Watch 06 κι iOS 13 , 

 

Απλά Respect ----- Πολλες ωρες ερευνων ,  παρα πολλα νεα features κι σε οποιον αρεσει 

 

Μετά από χρόνια ---- Αξίζει με τα χίλια !! ( iOS 13 πολλα bugs ομως ) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Choulio είπε

5 χρόνια μετα σταματησε να τα υποστηριζει.. Grats Apple 

Αγαπητέ μου δεν δυσανασχέτησα με το drop-off του 6αριου. Αντιθέτως ήταν αναμενόμενο. Σχολίασα το γεγονός ότι για να κάνω update το Watch θα πρέπει να πάω σε νεότερη συσκευή. Και φαντάζομαι δεν πρέπει να είμαι ο μοναδικός με αυτόν τον συνδιασμό 6-S1. Θα μπορούσε απλά να μην υπάρχει αυτό το δέσιμο iOS version με WatchOS version και να κάνεις κανονικά το update σου σαν δύο ξεχωριστές συσκευές.

 

16 ώρες πριν, Valous είπε

 Καθαρά από περιέργεια τόσο καιρό με το 6αρι έχεις αλλάξει μπαταρία ; Και αν όχι πως συμπεριφέρεται ;

Δεν έχω αλλάξει όχι. Η υγεία της μπαταρίας μου αναφέρει 87% και μέχρι ενός σημείου ήμουν προσεκτικός με τους κύκλους φόρτισης, όπως και με όλες τις συσκευές μου. Συμπεριφέρεται ικανοποιητικά. Έχω δεδομένα σχεδόν όλη την ημέρα και με σχετικά νορμάλ χρήση social (Instagram, Facebook & Messenger) το βραδάκι που το βάζω για φόρτιση είναι συνήθως 15-30%. Σε YouTube κτλ σίγουρα θα μείνει φαντάζομαι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα βρέθηκε ο τρόπος να μειωθεί επιτέλους η κατανάλωση μπαταρίας και αν ισχύουν ότι θα είναι ταχύτερη έκδοση τότε μιλάμε για θετική αξιολόγηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stfaros είπε

Μόλις πέραςα catalina στο iMac  - Watch 06 κι iOS 13 , 

Απλά Respect ----- Πολλες ωρες ερευνων ,  παρα πολλα νεα features κι σε οποιον αρεσει 

Μετά από χρόνια ---- Αξίζει με τα χίλια !! ( iOS 13 πολλα bugs ομως ) 

Άλιμονο.......

Εγώ που δεν είμαι developer θα πρέπει να περιμένω τον Σεπτέμβριο.......   γμτ...... 🤓

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, Jiakometi said:

Άλιμονο.......

Εγώ που δεν είμαι developer θα πρέπει να περιμένω τον Σεπτέμβριο.......   γμτ...... 🤓

Πάρε κι εσύ μια public beta σε κανα μήνα, να περάσεις τον Αύγουστο, μη μας πάθεις και τίποτα και έρχεται και ο Σεπτέμβριος.  😜

Εγώ θα περιμένω. Μου αρκεί που θα πάρει 13 το SE. Ο μικρός με το iPad Pro, δεν κρατιέται!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Πάρε κι εσύ μια public beta σε κανα μήνα, να περάσεις τον Αύγουστο, μη μας πάθεις και τίποτα και έρχεται και ο Σεπτέμβριος.  😜

Εγώ θα περιμένω. Μου αρκεί που θα πάρει 13 το SE. Ο μικρός με το iPad Pro, δεν κρατιέται!

Μπα ......

Ξερω τα όρια μου....

θα περιμένω τον Σεπ. Βέβαια θα την βάλω day one .........

Χαχα καταλαβαίνω τον μικρό  με το iPad 😏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτες έκανα εγκατάσταση την ένα έκδοση, και όπως είναι αναμενόμενο έχει πολλά bugs. όποιος θέλει να το δοκιμάσει μπορεί να κατεβάσει την 1 βήτα έκδοση στο iOS 13 Beta 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας φτιάξουν τα κολλήματα που χωρις λόγω δεν ακούγεται ο ήχος και το συζητάμε για DARK mode κλπ ας βάλουν split screen πρώτα και ας αφήσουν τα extra animojis για αργότερα.

18 ώρες πριν, kinhthra είπε

χτες έκανα εγκατάσταση την ένα έκδοση, και όπως είναι αναμενόμενο έχει πολλά bugs. όποιος θέλει να το δοκιμάσει μπορεί να κατεβάσει την 1 βήτα έκδοση στο iOS 13 Beta 1

Είναι αισθητά πιο γρήγορο? slpit screen , dark mode  τι νεο βλέπεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μην δοκιμάσετε iOS 13 Beta 1 στην κύρια συσκευή σας, δεν αξίζει τον κόπο.
Πάρα πολλά bugs. Έγραφε LTE κι όχι 4G (για Vodafone μάλλον δεν έχει σωστά carrier settings ακόμα;) και το αποκορύφωμα μετά από restart δε μου έβγαζε καν το dialog για unlock sim! Μου έκανε mess-up και το iMessage... Bug report και πίσω στην 12.3.1 μέχρι να βγει η Public Beta τουλάχιστον.

Ήταν πιο γρήγορο το κινητό πάντως σε όλα του, φοβερό!
Dark mode μια χαρά, αναβαθμισμένο control center, διάφορα καλούδια.
Memoji stickers.... ok....

Tο Reminders.app θέλει μια αναβάθμιση στο iCloud και θα λειτουργεί ξεχωριστά από άλλες συσκευές που δεν έχουν iOS 13 ή Catalina οπότε δεν το προχώρησα. Ούτε το Find My δοκίμασα, θέλει και δεύτερη συσκευή αναβαθμισμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SeaLion είπε

Μην δοκιμάσετε iOS 13 Beta 1 στην κύρια συσκευή σας, δεν αξίζει τον κόπο.
Πάρα πολλά bugs. Έγραφε LTE κι όχι 4G (για Vodafone μάλλον δεν έχει σωστά carrier settings ακόμα;) και το αποκορύφωμα μετά από restart δε μου έβγαζε καν το dialog για unlock sim! Μου έκανε mess-up και το iMessage... Bug report και πίσω στην 12.3.1 μέχρι να βγει η Public Beta τουλάχιστον.

Ήταν πιο γρήγορο το κινητό πάντως σε όλα του, φοβερό!
Dark mode μια χαρά, αναβαθμισμένο control center, διάφορα καλούδια.
Memoji stickers.... ok....

Tο Reminders.app θέλει μια αναβάθμιση στο iCloud και θα λειτουργεί ξεχωριστά από άλλες συσκευές που δεν έχουν iOS 13 ή Catalina οπότε δεν το προχώρησα. Ούτε το Find My δοκίμασα, θέλει και δεύτερη συσκευή αναβαθμισμένη.

Μάλλον επειδή δεν δούλευαν τα μισά :P

Πέρα από την πλάκα εγώ ακόμα iOS 10 έχω στο SE γιατί όλες οι επόμενες εκδόσεις ήταν/είναι slower..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...