Προς το περιεχόμενο

Gaming pc build ! Help !


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί αυτή ανεβάζει θερμοκρασίες με αυτό το σύστημα ψύξης που έχει

https://www.skroutz.gr/s/9340425/XFX-Radeon-RX-480-8GB-RX-480M8BFA6.html

 

..και η δεύτερη δεν έχει την ίδια ποιότητα σαν κάρτα με την GTR. Με λίγα λόγια η πλακέτα της είναι χειρότερη. Αν θες να δεις τις ακριβείς διαφορές υπάρχουν σχετικά video στο youtube

https://www.skroutz.gr/s/9340425/XFX-Radeon-RX-480-8GB-RX-480M8BFA6.html

 

 

Δικό μου λάθος,νόμιζα πως είχες βάλει μια 4άρα και μια 8άρα στο link. Και πάλι όμως-στα ίδια καταλήγουμε, με αυτή την μικρή διαφορά κόστους σε σχέση με τις άλλες, αξίζει να πάρεις την xfx gtr 8gb oc όπως σου γράψαμε και ο physiciant και εγώ. Είναι πολύ καλή υλοποίηση,και θεωρώ σε καλή τιμή.

Σας ευχαριστω πολυ και τους 2 .

Δηλαδη προτείνετε καλύτερα αυτο https://www.skroutz.gr/s/417911/XFX-ProSeries-450W-Core-Edition-Full-Wired-Bronze.html

από τον evga  ή τον thermaltake ?? Γιατί με τον thermaltake βγαινουν ιδια λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψη μου ότι για browsing, ταινίες, office τα 4gb είναι υπεραρκετά. Δε χρειάζεται να έχει μόνιμα 10-15 καρτέλες ανοιχτές στο browser και στην τελική ας δει πως πάει το σύστημα με τα 4gb και αν θέλει προσθέτει ακόμη 4 αργότερα. Piece of cake!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία !!! Μια ερώτηση επειδή κοίταξα και τις 2 προτάσεις , θα υπάρξει μεγάλη-σημαντική διαφορά στις επιδόσεις αν αντί για 4 gb ram πάμε σε 8gb ram?

Koμπλε θα εισαι για τετοια χρηση,και με τα ενσωματωμενα  γραφικα θα εισαι παραπανω απο αρκετα καλα.

Αν ξεραμε και ακριβες ποσο θα ξεραμε τουλαχιστον σε τι hardwre θα στοχευαμε, μπορουμε να προτεινουμε και φθηνοτερα και ακριβοτερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξαναρωτήσω γιατί μπορεί να μην το είδατε.

Προτείνετε καλύτερα αυτο https://www.skroutz....red-Bronze.html

από τον evga  ή τον thermaltake ?? Γιατί με τον thermaltake βγαινουν ιδια λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koμπλε θα εισαι για τετοια χρηση,και με τα ενσωματωμενα γραφικα θα εισαι παραπανω απο αρκετα καλα.

Αν ξεραμε και ακριβες ποσο θα ξεραμε τουλαχιστον σε τι hardwre θα στοχευαμε, μπορουμε να προτεινουμε και φθηνοτερα και ακριβοτερα..

Ωραία! Θα προσπαθήσω να μάθω το κεφάλαιο που διαθέτουν και θα επιστρέψω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξαναρωτήσω γιατί μπορεί να μην το είδατε.

Προτείνετε καλύτερα αυτο https://www.skroutz....red-Bronze.html

από τον evga  ή τον thermaltake ?? Γιατί με τον thermaltake βγαινουν ιδια λεφτα.

Ειναι πιο ακριβό..

Με παραπάνω χρήματα ξέρουμε τι θα προτείνουμε.

Για απλή χρήση το συγκεκριμένο evga στα λεφτά του είναι vfm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω πολυ και τους 2 .

Δηλαδη προτείνετε καλύτερα αυτο https://www.skroutz.gr/s/417911/XFX-ProSeries-450W-Core-Edition-Full-Wired-Bronze.html

από τον evga  ή τον thermaltake ?? Γιατί με τον thermaltake βγαινουν ιδια λεφτα.

Το xfx ts είναι είναι ποιοτικότερο και έχει 5 χρόνια εγγύηση, γι'αυτό είναι και πιο ακριβό.

Παρ'όλα αυτά, το evga που προτάθηκε είναι πολύ καλό και vfm όπως έγραψε και ο Κώστας. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα .. σκέφτομαι να πάω σε αναβάθμιση επεξεργαστή και μητρικής για παιχνίδια κυρίως...

έχω l7 4770k  και  Mobo asus maximus vii hero ..

 

σκέφτομαι για i7 6700k ή i7 7700k!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεσαι αναβάθμιση σε επεξεργαστή. Ο 4770k είναι μια χαρά, πετάει για την ακρίβεια :P

 

Αν θες να αναβαθμίσεις κάτι, μπορείς να πάρεις μια νέα κάρτα γραφικών και θα δεις αλματώδη βελτίωση στα παιχνίδια. Πες μας ένα budget, αν και καλύτερα θα ήταν να πας στο ανάλογο thread.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεσαι αναβάθμιση σε επεξεργαστή. Ο 4770k είναι μια χαρά, πετάει για την ακρίβεια :P

 

Αν θες να αναβαθμίσεις κάτι, μπορείς να πάρεις μια νέα κάρτα γραφικών και θα δεις αλματώδη βελτίωση στα παιχνίδια. Πες μας ένα budget, αν και καλύτερα θα ήταν να πας στο ανάλογο thread.

πες οτι δεν ειχα αυτα που εχω και ηθελα να παω σε 1151 τι θα μου έλεγες :) :) ?? και τα λεφτα ειναι 600-700ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδυνατώ να καταλάβω το τελευταίο σου μήνυμα. Πάντως με τέτοιο budget κρατάς το τωρινό σου σύστημα και αλλάζεις μόνο την κάρτα γραφικών με μια rx 480 αν έχεις καλή 1080p οθόνη ή αλλάζεις και κάρτα και οθόνη και πας σε μια gtx 1070 και μία νέα 1440p οθόνη.

 

Για να καταλάβω όμως, θες νέο σύστημα με έως 700€;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες οτι δεν ειχα αυτα που εχω και ηθελα να παω σε 1151 τι θα μου έλεγες :) :) ?? και τα λεφτα ειναι 600-700ε

Αυτό που θέλει αλλαγή στο σύστημα σου είναι η κάρτα γραφικών, βάλε και 8gb ram ακόμα...πάτα και ένα μικρό overclock. Πετάει το μηχάνημα. Εδώ εμείς που έχουμε Sandy-Bridge και είμαστε καλά ακόμα. Κοίταξε για monitor όπως σου είπαν αν δεν έχεις κάποιο αξιόλογο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άν είναι να αναβαθμίσεις και να πας από i7 4ης γενιάς σε 6ης δεν νομίζω πως αξίζει. Ο επεξεργαστής σου είναι πολύ δυνατός. Άν θέλεις να το κάνεις αυτό για λόγους gaming, εννοείται πως όπως γράφτηκε και παραπάνω μια νέα κάρτα γραφικών θα αλλάξει την κατάσταση, η αλλαγή επεξεργαστή μικρή βελτίωση θα επιφέρει σε αυτόν τον τομέα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδυνατώ να καταλάβω το τελευταίο σου μήνυμα. Πάντως με τέτοιο budget κρατάς το τωρινό σου σύστημα και αλλάζεις μόνο την κάρτα γραφικών με μια rx 480 αν έχεις καλή 1080p οθόνη ή αλλάζεις και κάρτα και οθόνη και πας σε μια gtx 1070 και μία νέα 1440p οθόνη.

 

Για να καταλάβω όμως, θες νέο σύστημα με έως 700€;

 

Αυτό που θέλει αλλαγή στο σύστημα σου είναι η κάρτα γραφικών, βάλε και 8gb ram ακόμα...πάτα και ένα μικρό overclock. Πετάει το μηχάνημα. Εδώ εμείς που έχουμε Sandy-Bridge και είμαστε καλά ακόμα. Κοίταξε για monitor όπως σου είπαν αν δεν έχεις κάποιο αξιόλογο.

 

Άν είναι να αναβαθμίσεις και να πας από i7 4ης γενιάς σε 6ης δεν νομίζω πως αξίζει. Ο επεξεργαστής σου είναι πολύ δυνατός. Άν θέλεις να το κάνεις αυτό για λόγους gaming, εννοείται πως όπως γράφτηκε και παραπάνω μια νέα κάρτα γραφικών θα αλλάξει την κατάσταση, η αλλαγή επεξεργαστή μικρή βελτίωση θα επιφέρει σε αυτόν τον τομέα.

 

εχεται απολυτο δικιο ολοι σας .. η γνωμη μ ειναι να παω σε 1070 G1 .. απο οθόνη 1440p τι προτείνεται ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...