Προς το περιεχόμενο

Gaming pc build ! Help !


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, tanasen01 είπε

Να ζητήσει sticker για professional. Αν δεν χαρίζουν professional αναγκαστικά πληρώνει. Αν δεν μπορεί να πληρώσει κοιτάξτε αλλού για έτοιμο prebuid Dell/HP με εγκατεστημένα win pro.

Κάτι vfm στα 400 περίπου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, radiohead είπε

Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν μου λέει κάτι..είναι για το build με την 1050 ή με την 1050τι?θα προτιμούσα να πάρουμε όσα γίνεται περισσότερα από ίδια μαγαζιά για να βγει φτηνότερα τα μεταφορικά και η αντικαταβολή.Δεν είναι ότι δεν γνωρίζω τι πρέπει να κοιτάξω.Απλά θέλω μια δύο απόψεις ακόμα αιτιολογημένες ώστε να δω πως μπορεί να σκευτεί κάποιος άλλος ένα build και να σχηματίσω μια πιο σωστή απόφαση.Σκεύτηκα την αγορά του 2200g αρχικά αλλά πιστεύω ότι τα 15 ευρώ από την cpu και τα 20 ευρώ από τις ραμ να τα ρίξω σε καλύτερη gpu.

Η mobo καλή πρόταση θα κοιτάξω κατά πόσο αξίζει και να πάμε προς τα εκεί αλλά εξαρχής είχα αποκλείσει χ370 γιατί δεν θα κάνει oc το παιδί.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, tanasen01 είπε

Να ζητήσει sticker για professional. Αν δεν χαρίζουν professional αναγκαστικά πληρώνει. Αν δεν μπορεί να πληρώσει κοιτάξτε αλλού για έτοιμο prebuid Dell/HP με εγκατεστημένα win pro.

Στο ίδιο τους το site διαφημίζουν ότι με αγορά 5 κομματιών hardware δίνουν δωρεάν τα pro. 

Θα χρησιμοποιήσει τον κωδικό 8138582 στο checkout.

Εκείνος θα στήσει ολόκληρο το pc από αυτούς, οπότε δε βλέπω κάποιο πρόβλημα.. 

Επεξ/σία από JfΚ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, JfΚ είπε

Στο ίδιο τους το site διαφημίζουν ότι με αγορά 5 κομματιών hardware δίνουν δωρεάν τα pro. 

Εκείνος θα στήσει ολόκληρο το pc από αυτούς, οπότε δε βλέπω κάποιο πρόβλημα.. 

Αν ισχύει αυτό τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 ώρες πριν, zoiskarl είπε

Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν μου λέει κάτι..είναι για το build με την 1050 ή με την 1050τι?θα προτιμούσα να πάρουμε όσα γίνεται περισσότερα από ίδια μαγαζιά για να βγει φτηνότερα τα μεταφορικά και η αντικαταβολή.Δεν είναι ότι δεν γνωρίζω τι πρέπει να κοιτάξω.Απλά θέλω μια δύο απόψεις ακόμα αιτιολογημένες ώστε να δω πως μπορεί να σκευτεί κάποιος άλλος ένα build και να σχηματίσω μια πιο σωστή απόφαση.Σκεύτηκα την αγορά του 2200g αρχικά αλλά πιστεύω ότι τα 15 ευρώ από την cpu και τα 20 ευρώ από τις ραμ να τα ρίξω σε καλύτερη gpu.

Η mobo καλή πρόταση θα κοιτάξω κατά πόσο αξίζει και να πάμε προς τα εκεί αλλά εξαρχής είχα αποκλείσει χ370 γιατί δεν θα κάνει oc το παιδί.

O 2200g δεν έχει δεκαπέντε ευρώ διαφορά είναι καλύτερος απο 1200 στα ίδια λεφτά. Άν δεν παίξεις με τα ενσωματωμένα του που είναι όσο περίπου μια gt1030 και θές έξτρα gpu βάλε αυτή https://www.skroutz.gr/s/9470608/G-Skill-Aegis-8GB-DDR4-3000MHz-F4-3000C16S-8GISB.html

Άν δεν βάλεις έξτρα gpu θέλει dual channel στα 3000 και πάνω. Εφόσον όπως λές θα μπεί 1050ti καθάρισες με τη μονή οχτάρα στα 77 απο μαγαζί με καλές τιμές που παίρνεις και τα υπόλοιπα (hellasphone)

Καλές επιλογές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, zoiskarl είπε

Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν μου λέει κάτι..είναι για το build με την 1050 ή με την 1050τι?θα προτιμούσα να πάρουμε όσα γίνεται περισσότερα από ίδια μαγαζιά για να βγει φτηνότερα τα μεταφορικά και η αντικαταβολή.Δεν είναι ότι δεν γνωρίζω τι πρέπει να κοιτάξω.Απλά θέλω μια δύο απόψεις ακόμα αιτιολογημένες ώστε να δω πως μπορεί να σκευτεί κάποιος άλλος ένα build και να σχηματίσω μια πιο σωστή απόφαση.Σκεύτηκα την αγορά του 2200g αρχικά αλλά πιστεύω ότι τα 15 ευρώ από την cpu και τα 20 ευρώ από τις ραμ να τα ρίξω σε καλύτερη gpu.

Η mobo καλή πρόταση θα κοιτάξω κατά πόσο αξίζει και να πάμε προς τα εκεί αλλά εξαρχής είχα αποκλείσει χ370 γιατί δεν θα κάνει oc το παιδί.

καλυτερα τον 2400G.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεγα να μην εβαζε εξωτερικη gpu. θα γλιτωνε πολλα λεφτα, και θα τα εδινε ειτε στο μελλον για πολυ καλυτερη gpu οταν προσγειωθουν οι τιμες, ειτε στο υπολοιπο συστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνώ σε θέμα απόδοσης/τιμή, αλλά δεν είναι καν για εκείνον το pc και ένας από τους λόγους που θέλει δυνατή gpu είπε ότι είναι για να καλύπτει και μελλοντικές/μεγαλύτερες ανάγκες...

Επεξ/σία από JfΚ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν γλιτωσει 200 ευρω τωρα, οταν προσγειωθουν οι τιμες στις καρτες γραφικων, παιρνει καρτα κτηνος :P (αυτο ειναι καλυτερη καλυψη μελλοντικης αναγκης)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αποφάσισε να πάει σε 1200 και 1050 απλή.Φτιάξαμε το build με το evga τροφοδοτικό.Δεν ήθελε να δώσει παραπάνω λεφτά μιας και του είχα ανεβάσει ήδη το αρχικό ποσό του.Ήθελε απλά να πάρει ένα pc και να ξεμπερδέυει οπότε και το πήρε.

Η επιλογή να πάει σε 2400g και έπειτα να βάλει μια gpu δεν ήταν στο τραπέζι γιατί δεν θα το έκανε ποτέ.Ευχαριστώ το forum για τις προτάσεις σας.Είναι τερατάκια για τα λεφτά τους οι 2200 και 2400.Το κρίμα της υπόθεσης είναι ότι πάλι δεν έφτιαξα pc σε micro tower που το θέλω καιρό :P

Αν ήταν δική μου επιλογή θα πήγαινα σε 2200 και 1050τι.

Επεξ/σία από zoiskarl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα windows που λέγαμε ρώτησα το digitalmaster και μου είπαν ότι είναι σκέτο key(δεν έχει αυτοκόλλητο), απλά το εκτυπώνουν στο τιμολόγιο σαν αγορά windows pro, θα είναι εντάξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αν φαινεται στο τιμολογιο γιατι οχι; Μια χαρα ειναι.

2 ώρες πριν, zoiskarl είπε

Αποφάσισε να πάει σε 1200 και 1050 απλή.Φτιάξαμε το build με το evga τροφοδοτικό.Δεν ήθελε να δώσει παραπάνω λεφτά μιας και του είχα ανεβάσει ήδη το αρχικό ποσό του.Ήθελε απλά να πάρει ένα pc και να ξεμπερδέυει οπότε και το πήρε.

Η επιλογή να πάει σε 2400g και έπειτα να βάλει μια gpu δεν ήταν στο τραπέζι γιατί δεν θα το έκανε ποτέ.Ευχαριστώ το forum για τις προτάσεις σας.Είναι τερατάκια για τα λεφτά τους οι 2200 και 2400.Το κρίμα της υπόθεσης είναι ότι πάλι δεν έφτιαξα pc σε micro tower που το θέλω καιρό :P

Αν ήταν δική μου επιλογή θα πήγαινα σε 2200 και 1050τι.

Εγω δεν καταλαβα γιατι 1200 και οχι 2200g την ωρα που εχουν ιδια τιμη. Μηπως δεν τον ειχε το μαγαζι που τον βολευει; Μπορει παντως να τον ακυρωσει η να μη τον παραλαβει αν εκανε παραγγελια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, radiohead είπε

Αν φαινεται στο τιμολογιο γιατι οχι; Μια χαρα ειναι.

Εγω δεν καταλαβα γιατι 1200 και οχι 2200g την ωρα που εχουν ιδια τιμη. Μηπως δεν τον ειχε το μαγαζι που τον βολευει; Μπορει παντως να τον ακυρωσει η να μη τον παραλαβει αν εκανε παραγγελια.

Μάλλον θα γίνει αλλαγή και θα πάμε για 2200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!
Παράγγειλα σήμερα αυτό το monitor από visionstudio στα 840€ (περίμενα καιρό για να πετύχω αυτήν την τιμή!)
Αυτήν την στιγμή στο pc μου έχω μια gtx1060 6gb με g-sync η οποία φαντάζομαι δεν κάνει για αυτό το monitor.
Γενικά όμως τα άλλα χαρακτηριστικά στο pc μου είναι σχετικά καλά: Ryzen 5 1600, 16gb ram 3200mhz, και μητρική asrock ab350m pro4.
Πιστεύεται πρέπει να κάνω άμεσα αναβάθμιση σε κάρτα γραφικών (και αν ναι σε ποιά) ή μπορώ να μείνω και με αυτά τα specs που είμαι τώρα.
(Αυτήν την στιγμή είμαι με μια 32αρα lg τηλεόραση :rolleyes:....)

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...