Προς το περιεχόμενο

Gaming pc build ! Help !


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσό που διαθέτουμε : 400 -550

Χρήση υπολογιστή : ίντερνετ, ταινίες, χαλαρό Gaming τύπου λολ κλπ

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: οχι

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη. Υπάρχει μια παλιά Samsung 20αρα αλλά αργότερα θα αγοράσω μια aoc. 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? Οχι

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). Ωρωπος

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? Απο ένα για να μην πληρώνω πολλά μεταφορικά.

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο.θα το στήσω εγώ.

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο .θα γίνει εγκατάσταση windows 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα στην παρεα.

το pc του αδερφου μου εχει i5 4690k,ram 16gb 2400,gigabyte 970 g1 gaming.

Θα δει διαφορα αν του βαλουμε εναν i7 4790k??κ αν ναι μεχρι ποσα € λετε συμφερει να τον αγορασουμε?λογικα used.

παιζει παιχνιδια σαν το pubg,OW και θελει να παιξει κ ολα τα single player.(δν ξερω ακριβως ποια εχει παιξει.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, propatzis είπε

καλησπερα στην παρεα.

το pc του αδερφου μου εχει i5 4690k,ram 16gb 2400,gigabyte 970 g1 gaming.

Θα δει διαφορα αν του βαλουμε εναν i7 4790k??κ αν ναι μεχρι ποσα € λετε συμφερει να τον αγορασουμε?λογικα used.

παιζει παιχνιδια σαν το pubg,OW και θελει να παιξει κ ολα τα single player.(δν ξερω ακριβως ποια εχει παιξει.)

Θα δει μικρή διαφορά σε μέσους όρους και θα έχει καλύτερα 1% lows, πιο ομαλό gameplay δηλ. Αν καταφέρει και κάνει τράμπα τα chip για κάνα 50ρικο αξίζει. Αλλά δύσκολο...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κ μια ερωτηση κ για το pc-ακι του σαλονιου.

φοραει εναν G4560 3.50GHZ,8gb ddr4 2133...μεχρι τι gpu (να μην βγαζει μπουκαλακι δλδ),σηκωνει ετσι για κανα παιχνιδακι?εκει παιζει κυριως ο μικρος ο αδερφος που παιζει fortnite,pubg...λογικα μεχρι med-high πρεπει να παιζει...ριξτε κ καμια προταση gpu+τιμη...

Επεξ/σία από propatzis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, propatzis είπε

κ μια ερωτηση κ για το pc-ακι του σαλονιου.

φοραει εναν G4560 3.50GHZ,8gb ddr4 2133...μεχρι τι gpu (να μην βγαζει μπουκαλακι δλδ),σηκωνει ετσι για κανα παιχνιδακι?εκει παιζει κυριως ο μικρος ο αδερφος που παιζει fortnite,pubg...λογικα μεχρι med-high πρεπει να παιζει...ριξτε κ καμια προταση gpu+τιμη...

Σηκώνει μέχρι RX570 ή GTX1060 3GB. Και καμιά 1050Ti μτχ. στο 100ρικο περίπου θα ταίριαζε γάντι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tanasen01 είπε

Σηκώνει μέχρι RX570 ή GTX1060 3GB. Και καμιά 1050Ti μτχ. στο 100ρικο περίπου θα ταίριαζε γάντι.

1060 3gb ή 1050ti?κ ποια υλοποιηση ειναι καλυτερη ή προτινεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikpoth είπε

Καλησπέρα. Έχω έναν amd ryzen 7 1700x. Ψάχνω για μητρική, και κουτί . Θελω προτάσεις για mini itx .

https://www.skroutz.gr/s/15565270/MSI-B450I-Gaming-Plus-AC.html 

Κουτί θα πρέπει να ποστάρεις 2-3 που σου αρέσουν οπτικά και βλέπουμε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα coolermaster elite 130 στο δεύτερο pc.

Ειμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές. Το καλοκαιράκι δύσκολα τα πράγματα..αλλά αναμενόταν. Γενικά θα ήθελα κάτι χωρίς παράθυρο. Θα φαίνεται μόνο το μπροστινό μέρος, καθώς θα είναι σε έπιπλο τηλεόρασης 23cm ύψους . Εδώ θα χρειαστεί ψάξιμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikpoth είπε

Εχω ενα coolermaster elite 130 στο δεύτερο pc.

Ειμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές. Το καλοκαιράκι δύσκολα τα πράγματα..αλλά αναμενόταν. Γενικά θα ήθελα κάτι χωρίς παράθυρο. Θα φαίνεται μόνο το μπροστινό μέρος, καθώς θα είναι σε έπιπλο τηλεόρασης 23cm ύψους . Εδώ θα χρειαστεί ψάξιμο. 

Γράψε διαστάσεις του ραφιού που θα μπει και βάθος και μήκος.

Ψυκτρα για τον επεξεργαστή έχεις; Ποια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εχω μια noctua NH-C14. Το ράφι είναι 23cm ύψος,  47cm βάθος . Στα πλάγια είναι ένα μέτρο και. Το coolermaster elite 130 ,ταίριαζε απόλυτα. Απλά πήγε στο παιδικό δωμάτιο με όλο το περιεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikpoth είπε

 Εχω μια noctua NH-C14. Το ράφι είναι 23cm ύψος,  47cm βάθος . Στα πλάγια είναι ένα μέτρο και. Το coolermaster elite 130 ,ταίριαζε απόλυτα. Απλά πήγε στο παιδικό δωμάτιο με όλο το περιεχόμενο.

Γράψε κι ένα budget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, nikpoth είπε

Μέχρι 80 ευρώ σκέφτομαι. Θα έπαιρνα ξανά το elite 130 στα 55 αλλά κάτι διαφορετικό θα ήταν ιδανικό.

Εγώ θα πρότεινα την  οικονομικότερη λύση με αυτό ξαπλωτα  https://www.skroutz.gr/s/14060020/CoolerMaster-MasterBox-Q300L.html

το οποιο παίρνει matx μητρική https://www.skroutz.gr/comparelists/31?compare=15578614,15570108 η οποία δίνει περισσότερες λύσεις και features και με έξτρα φουρφουρια https://www.skroutz.gr/s/9470974/Corsair-ML120-120mm-Twin-Pack.html θα είσαι καλά και από θερμοκρασίες συγκριτικά με τα υπόλοιπα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...