Προς το περιεχόμενο

Η Apple φέρνει την υποστήριξη mouse στο iPad με το iPadOS


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μια ερώτηση : αν πάρω το iPad 9.7” 2018 θα μπορώ να λειτουργήσω autocad και revvit και rhino? Επίσης τι πληκτρολόγιο χρειάζομαι για το συγκεκριμένο μοντέλο ; Τα ποντίκια θα είναι όλα supportable?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα φτιάξει ένα mouse που θα δουλεύει μόνο με τα ipad και θα κάνει 7.000 ευρώ. Χωρίς να περιέχονται μπαταρίες μέσα!!! 

Ααα και χωρίς κουμπιά, 500 ευρώ το κάθε κουμπί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ υπάρχουν και αυτοί οι άνθρωποι που τους φαίνεται λογικό να κάνει 999 δολάρια μια βάση!!! 

Όλο το κοινό πάντως χτες που ήταν εκεί μόνο που δεν τους γιουχαρε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, newton91 είπε

Παιδιά μια ερώτηση : αν πάρω το iPad 9.7” 2018 θα μπορώ να λειτουργήσω autocad και revvit και rhino? Επίσης τι πληκτρολόγιο χρειάζομαι για το συγκεκριμένο μοντέλο ; Τα ποντίκια θα είναι όλα supportable?

Αν δεν απατωμαι υπάρχουν εφαρμογές και για τα τρια.. Πληκτρολόγια υπάρχουν πολλα πλην τοτ επίσημου και με τον connector και με Bluetooth. Για τα ποντικια αναμένεται να μάθουμε κοντα στην κυκλοφορία του iOS 13 (iPad OS) αλλα πιστεύω οτι δεν θα υπαρχει ιδιαίτερο θέμα με τα περισσότερα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει... Α! το Surface.

Τώρα οι Apple users εκτός από τα dongles θα κουβαλάνε μαζί τους και peripherals (kb/mouse).

E sorry αλλά μια συσκευή με οθόνη kb mouse είναι περισσότερο laptop παρά tablet...

Μη πρακτικό. Τεσπα το καλό της υπόθεσης είναι ότι η Apple ξεκίνησε να ακούει τους χρήστες της και πιστεύω στο μέλλον θα δούμε μια εναλλακτική του Surface, που παίζει μπάλα μόνο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/6/2019 στις 10:38 ΠΜ, Lazmour είπε

Έχει πλάκα να είναι συμβατά μόνο τίποτα «apple mouses» αξίας 100€ 😎

 

Στις 5/6/2019 στις 5:36 ΜΜ, j_kariotis είπε

Θα φτιάξει ένα mouse που θα δουλεύει μόνο με τα ipad και θα κάνει 7.000 ευρώ. Χωρίς να περιέχονται μπαταρίες μέσα!!! 

Ααα και χωρίς κουμπιά, 500 ευρώ το κάθε κουμπί.

Σαν να απογοητευτηκαν κάποιοι. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία παιδιά. Μπορει να ακυρωσει και να εχετε λογο να κραζετε και σεις..

Στις 5/6/2019 στις 3:00 ΜΜ, sezebo είπε

Χρειαζομαι TORRENTS και ΤΖΑΜΠΑ ταινιες και μουσικη, και αυτο δεν το προσφερει το ipad

Προσπερνάω το παρανομο (αλλα και ανηθικο) του πραγματος αλλα κατι ειπαν για download  manager. Δεν ξερω πως θα λειτουργει βεβαια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 minutes ago, Choulio said:

Προσπερνάω το παρανομο (αλλα και ανηθικο) του πραγματος αλλα κατι ειπαν για download  manager. Δεν ξερω πως θα λειτουργει βεβαια

Εννοούν τον λιτό dm που έχει και η desktop version του Safari.

E30748E9-977D-4211-A9D0-8CF1DDE97433.jpeg.30cac2b88a52c4a597d8f1f5fce15359.jpeg

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Choulio είπε

Σαν να απογοητευτηκαν κάποιοι. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία παιδιά. Μπορει να ακυρωσει και να εχετε λογο να κραζετε και σεις..

Προσπερνάω το παρανομο (αλλα και ανηθικο) του πραγματος αλλα κατι ειπαν για download  manager. Δεν ξερω πως θα λειτουργει βεβαια

τι παει να πει παρανομο? η πειρατια υπαρχει πανω απο 10 χρονια και θα υπαρχει για πολλα ακομα. αν το ταμπλετ μου δεν μου το προσφερει τοτε τρωει ΑΚΥΡΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, sezebo είπε

τι παει να πει παρανομο? η πειρατια υπαρχει πανω απο 10 χρονια και θα υπαρχει για πολλα ακομα. αν το ταμπλετ μου δεν μου το προσφερει τοτε τρωει ΑΚΥΡΟ

Καπου σε εχασα με τα χρονια που υπάρχει φιλε..Το εμποριο ναρκωτικων ποσα χρονια υπάρχει; Γιατι δεν ειναι νομιμο ακομα; 

Επεξ/σία από Choulio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Choulio είπε

Καπου σε εχασα με τα χρονια που υπάρχει φιλε..Το εμποριο ναρκωτικων ποσα χρονια υπάρχει; Γιατι δεν ειναι νομιμο ακομα; 

υπαρχει και ειναι μια πραγματικοτητα τα ναρκοτικα. γιαυτο τα νοσοκομια εχουν ειδικους χωρους για αυτα τα ατομα.

οταν εμενα σαν καταναλωτη μου κανεις πολυ δυσκολη την διαδικασια να δω μια πειρατικη ταινια, ΕΣΥ θα χασεις αππλ, εγω απλα θα βολευτω με ενα λαπτοπ. να συμπληρωσω ειχα ipad και το πουλησα γιαυτο το λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, sezebo said:

εμενα σαν καταναλωτη μου κανεις πολυ δυσκολη την διαδικασια να δω μια πειρατικη ταινια,

Είδες κάτι μυστήρια πράγματα; Να θες να κλέψεις και να σε δυσκολεύουν. 

10 minutes ago, sezebo said:

ΕΣΥ θα χασεις αππλ, εγω απλα θα βολευτω με ενα λαπτοπ. να συμπληρωσω ειχα ipad και το πουλησα γιαυτο το λογο

Έτσι όπως πας θα τους κλείσεις τους καημένους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...