Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series S|X]


ilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Μην κάθεσαι μπροστά της, jump attack, heavy attacks για να σπάσεις το stance και να βγάλει κανα critical hit. Αλλιώς κάλεσε και κανα spirit. Γιαυτό υπάρχουν. 😃

Παντα καλω spirits για να τις πολεμησω.Περισσοτερο αναφερομουν σε μια που την συναντας σε κλειστο χωρο,οπου δεν εχεις πολλες επιλογες ελιγμου.Πλακα πλακα ξεχασα το jump attacks.Θα την ξαναπροσπαθησω πριν παω προς το καστρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, ababapanos είπε

Απο ποιο μαγαζί βγαίνει 32; Είναι η series x έκδοση η απλή; 
επισης το TunnelBear βγάζει πρόβλημα για Αργεντινή , μάλλον θα χρειαστεί άλλο vpn

https://www.eneba.com/xbox-elden-ring-xbox-live-key-argentina

 

Δοκίμασε και Nord VPN ή ρώτα τα παιδιά που ασχολούνται στο νήμα της μετατροπής gold σε ultimate.

Smart Delivery είναι το Elden Ring.

Επεξ/σία από Lobo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

https://www.eneba.com/xbox-elden-ring-xbox-live-key-argentina

 

Δοκίμασε και Nord VPN ή ρώτα τα παιδιά που ασχολούνται στο νήμα της μετατροπής gold σε ultimate.

Smart Delivery είναι το Elden Ring.

Φίλε μου σίγουρα παίζει με το Argentina? γιατί βγάζει can't be activated in Greece 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, elessar86 είπε

Φίλε μου σίγουρα παίζει με το Argentina? γιατί βγάζει can't be activated in Greece 

Για να μη βγαίνουμε offtopic γράψτε στο νήμα μετατροπής gold  σε ultimate.

Πρέπει να ανοίξεις τον browser για να κάνεις redeem code με VPN Argentina.

Edit: VPN.lat λειτουργεί

Επεξ/σία από Lobo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, jokul7 είπε

Εγώ μόλις έφτασα στον Godrick, 13 ώρες, lvl 28, vagabond και βρήκα και τρόπο για εύκολο φαρμάρισμα 4.500 σε 1-2 λεπτά!

Έχω διαβάσει για Weeping Peninsula, αλλά εμένα μου φάνηκε πως έπαιρνα μικρό αριθμό runes. Εσύ που φαρμάρεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν τον Godrick, στο φρούριο. Κάνω summon την Nepheli και κατεβαίνω μέχρι τα σκαλιά, πριν αρχίσουν να ρίχνουν τις βόμβες. Μετά γυρνάω πίσω και πέφτω στο κενό δίπλα στο bonefire (γιατί δεν μπορείς να κάνεις rest με τη Nepheli παρούσα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, abcd1234 είπε

Μετά από 15  ώρες έχω κάνει μόνο κάποια optionals και έχω φάει τον margit.

Γενικά αν και βετεράνος της σειράς το παιχνίδι είναι ψιλοαδιάφορο μέχρι στιγμής. Τα optional dungeons θυμίζουν chalices, το open world δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο ενδιαφέρον, και από άποψη performance ακόμα και το DS1 παίζει να έτρεχε καλύτερα. Από άποψη γραφικών/animations/κλπ το DS3 παίζει να ήταν καλύτερο.

Επίσης δεν ξαναθυμάμαι παιχνίδι souls να είναι τόσο δύσκολο στην αρχή. Τον margit έπρεπε να προσπαθήσω αρκετά για να τον κερδίσω (αν και παίζει να ήμουν underleveled). Πραγματικά σε κάθε γωνιά υπάρχουν groups 5-6 αντιπάλων μαζι, στο stormveil castle ειδικά το ξεφτιλίζουν.

Κρατάω μια επιφύλαξη ακόμα γιατί είναι νωρίς, αλλά γενικά το παιχνίδι φαίνεται προχειροφτιαγμένο.

 

Σιγουρα εχεις παιξει Demons souls και το 1ο dark souls ???   Και σου φανηκε δυσκολοτερο το ξεκινημα 😃

 

(Το μονο που συμφωνω ειναι οτι τα caves / mini dungeons δεν ειναι καλα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/2/2022 στις 4:19 ΜΜ, zen1thbl4de είπε

Καλησπέρα, είχα ρωτήσει και εγώ το Public αν η Launch Edition για το PC συμπεριλαμβάνει και Steelboo

Ένα update σε αυτό. Σήμερα το Public έστειλε και το steelbook 

 

Screenshot_20220228-144300_Opera.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Aν και το post του @Fulgore σχεδον με καλυπτει , να προσθεσω στα αρνητικα επισης το γεγονος οτι το παιχνιδι δεν σου εξηγει βασικα πραγματα.Δηλαδη εκει που βγαινεις εξω για πρωτη φορα,νωριτερα εχει fog gate με τα αγαλματα.Ηταν τοσο δυσκολο αγαπητη from να πεις οτι χρειαζονται 2 κλειδια για να ανοιξεις??Αφου το ανοιξα τελικα κατεβαινω κατω και λογικα εγινα poisoned οποτε εφυγα.Λεω λογικα γιατι παλι δεν εξηγει τι ακριβως επαθα.

Τα dungeons οντως υστερουν σε σχεση με το υπολοιπο παιχνιδι αλλα καποια που εχω συναντησει ειναι αρκετα ωραια.Ασε που σε 2 που πηγα τα εφαγα τα jump scare μου.

Τωρα στα απειρα θετικα που εχει το παιχνιδι ειναι η εξερευνηση που για μενα ειναι επιπεδου botw.Ειναι βεβαια αρκετα διαφορετικα σαν παιχνιδια.Το elden ring εχει τον torrent ενω το  zelda το paraglider για traversal.Παντως πιο πλουσιος ο κοσμος του elden ring.

Eχω παιξει κοντα στις 20 ωρες,εβγαλα τον tree sentinel μετα απο κανα 30αρι συνεχομενες προσπαθειες.Πολυ ωραια προσθηκη τα ash of war που βαζεις στα οπλα.Γενικα το gameplay ειναι απλα απολαυση οπως και τα προηγουμενα παιχνιδια της fromsoftware.

Tωρα ακομα δεν εχω παει προς το καστρο,σημερα θα παω ομως.

Eχετε βρει  golden seed καπου?Δεν εχω βρει πουθενα μεχρι στιγμης σε αντιθεση με golden tears που εχω βρει κανα 2.

Τελος μιας και εκανα συγκρισεις με το zelda,πηγα σε ενα μερος που με το που το ειδα μου ηρθε στο μυαλο dark-light world οπως το zelda.Τελικα ειναι κατι αλλο.Ομως τι εχουν φτιαξει οι ανθρωποι.Ειναι σε αλλο επιπεδο gameplay wise.

υ.γ  δεν θελω να ξαναδω αρκουδα....Πολυ ξυλο,δεν εχω καταφερει να βγαλω καποια .

Έχει σε μια σπηλιά στο δάσος πριν φτάσεις στο gatefront ruins κοντά στην αρχή του παιχνιδιού. Έχει και grace. Εγώ από βλακεία δεν διάλεξα keepsake οπότε μου ήρθε ταμάμ.

Το παιχνίδι είναι απλά τεράστιο. Έχω παίξει λιγότερο από 3 ώρες αλλά μακάρι να είχα περισσότερο ελεύθερο χρόνο να το περιποιηθώ όπως είχα κάνει με το BotW, το μόνο άλλο open world που μου κράτησε το ενδιαφέρον σαν να ήμουν μικρό παιδί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά , το τσίμπησα και εγω  στο pc και μόλις το ανοιξα είδα οτι υπάρχει θεμα με τον controller (xbox) . Τσέκαρα το νετ το ίδιο προβλημα έχει αρκετός κοσμακης αλλα οι λύσεις που βρίσκω δεν λείνουν το πρόβλημα.  Αντιμετώπισε κάποιος παρόμοιο θεμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, stefanos_13 είπε

Καλησπέρα παιδιά , το τσίμπησα και εγω  στο pc και μόλις το ανοιξα είδα οτι υπάρχει θεμα με τον controller (xbox) . Τσέκαρα το νετ το ίδιο προβλημα έχει αρκετός κοσμακης αλλα οι λύσεις που βρίσκω δεν λείνουν το πρόβλημα.  Αντιμετώπισε κάποιος παρόμοιο θεμα ?

Δοκίμασε να κατεβάσεις το xbox accessories app να δεις μήπως έχει κανά update firmware 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jokul7 είπε

Πριν τον Godrick, στο φρούριο. Κάνω summon την Nepheli και κατεβαίνω μέχρι τα σκαλιά, πριν αρχίσουν να ρίχνουν τις βόμβες. Μετά γυρνάω πίσω και πέφτω στο κενό δίπλα στο bonefire (γιατί δεν μπορείς να κάνεις rest με τη Nepheli παρούσα).

είμαι αρχάριος από souls games.

σήμερα θα το ξεκινήσω και άμα θέλεις πέσμου πως κανεις Summon...πιθανόν να έχεις σκάσει στα γέλια....αλλα δε γνωρίζω 😄

 

Spoiler
Spoiler

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...