Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X (Project Scarlett) - Πληροφορίες [Δεκ 2020]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/11/2019 στις 1:46 ΜΜ, kostiger είπε

Προαισθανομαι οτι θα παρει κεφαλια το συγκεκριμενο, οποτε κι αν κυκλοφορησει. Ετσι μου εχει γκελαρει, οτι θα ειναι οχετος.

ditto, για live service το κοβω σε φαση Destiny. θα πεσει γελιο αν βγει ετσι.

---

Στις 25/11/2019 στις 8:54 ΜΜ, kostiger είπε

https://www.artstation.com/artwork/rR1oeE

Μολις το ελαβα απο ετερο insider..😎

το λινκ βγαζει error. τι ηταν;

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 620
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, KilliK είπε

ditto, για live service το κοβω σε φαση Destiny. θα πεσει γελιο αν βγει ετσι.

---

το λινκ βγαζει error. τι ηταν;

tease για το παιχνιδι που δουλευει η playground games, φημολογειται εδω και καιρο οτι ειναι το νεο fable και το artwork μοιαζει για fable

https://www.windowscentral.com/playground-games-concepts-grant-potential-glimpse-upcoming-xbox-rpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 05/12/2019 at 13:33, Malthador said:

Βρίσκω λίγο μάταιο να βγάλουν digital-only X2, όταν ο στόχος τους είναι το cloud-gaming. Δεν βρίσκω ποιά ανάγκη μπορεί να καλύπτει, εκτός αν μιλάμε για μια συσκευή που θα κοστίζει ένα 50άρικο και θα κάνει μόνο streaming για όσες τηλεοράσεις δεν έχουν Android π.χ.

 Που και σε αυτή την περίπτωση είναι λίγο ανούσιο, μιας και τα X1S/X1X θα παίρνουν xCloud, δηλαδή θα καλύπτουν αυτά την ανάγκη για streaming.

Το ζουμί του Lockhart είναι το εξής:

1) Zen 2 CPU (ελπίζω με τα ίδια clocks/cores όπως το Anaconda, δηλαδή Switch portable/docked 1 GHz φάση) αντί για Jaguar -> 4-5x CPU performance -> 60 fps locked.

2) NVMe SSD αντί για HDD (faster loading times)

3) $299 MSRP (200 λιγότερα από Scorpio/Anaconda) -> λαοθάλασσα casuals (Nintendo-like στρατηγική όπως είδαμε με Wii/Switch).

Το Lockhart θα προσφέρει local rendering/gaming, καμία σχέση με συννεφάκια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πολύ θα ήθελα να γνωρίσω τον ονοματολόγο τους κάποτε και να του ρίξω μια καρπαζιά. Τραγικό όνομα.

Από εκεί και πέρα, εξαιρετικός ο σχεδιασμός, απλός και minimal, δεν περίμενα να ανακοινώσουν την κονσόλα έτσι χύμα στα TGA, νόμιζα ότι θα έκαναν event κλπ. Προφανώς νιώθουν ότι πατάνε γερά στα πόδια τους πλέον και δεν δίνουν fuck.

Το θέμα μου είναι άλλο, βλέπω διαφορετικό gamepad αυτή τη φορά και επειδή σκεφτόμουν να τσιμπήσω το Elite V2 αυτές τις μέρες, προβληματίζομαι αν θα είναι compatible με το XSX. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και θα είναι.Δε νομίζω να έχουν κάνει τέτοιο ολισθημα εκεί στη ms.

Το κουτάκι μου αρέσει πολύ.Το όνομα δείχνει απλά ότι θα υπάρξουν και άλλες-αλλη κονσόλες μάλλον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

XBOX

XBOX 360

XBOX ONE

XBOX ONE S

XBOX ONE X

XBOX SERIES X

Εντάξει, παράτα μας ρε Phil που το βαφτίσατε σύμφωνα με τις δυνατότητές του...

-----------------------------------

Ξαναλέω πάντως αυτό που έχω ξαναπεί: μπορεί να κουμπώσει επάνω στην κονσόλα Windows 10 και mouse/keyboard και κάνει obsolete την αγορά PC για πολύ μεγάλο μέρος του πληθυσμού. Προσωπικά, δεν θα ξαναγόραζα gaming PC.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ φιλτατε,αν δε σοβαρευτεί η αγορά με τις κάρτες γραφικών,το βήμα μου στο 4Κ θα το κάνω με την κονσόλα της ms.Αυτο το καταραμένο 60αρι αν έκαναν στάνταρ στα παιχνίδια,δε θα ασχολουμουν ξανά με pc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραιο το καινουριο αν και θα το προτιμουσα ασπρο ,  μου αρεσει ο σχεδιασμος  σε αντιθεση με τα προηγουμενα .

 

 

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, Gorbatsof said:

Και εγώ φιλτατε,αν δε σοβαρευτεί η αγορά με τις κάρτες γραφικών,το βήμα μου στο 4Κ θα το κάνω με την κονσόλα της ms.Αυτο το καταραμένο 60αρι αν έκαναν στάνταρ στα παιχνίδια,δε θα ασχολουμουν ξανά με pc.

Ε, νομίζω ότι είμαστε σε αυτό το σημείο πλέον, θα επιλέγουμε γραφικά ή performance στα console games μας. Αν μας αφήνει να τρέχουμε και x64 apps και να τις χειριζόμαστε με m/k θα είναι όνειρο. Το πρώτο δεν ξέρω αν θα γίνει, το δεύτερο το θεωρώ δεδομένο όταν έχει εξαγοράσει εταιρείες που φτιάχνουν strategy και party-based RPG's. Αυτά δεν μπορείς να τα παίξεις με gamepad.

3 minutes ago, GhostDel said:

FB_IMG_1576219612568.jpg

Εντάξει υπερβολές. Γι' αυτό έβαλαν το gamepad δίπλα, για να υπολογίσουμε διαστάσεις. Όσο τα X1S/X1X θα είναι, απλά διπλάσιο σε πάχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...