Προς το περιεχόμενο

Φορτιστης samsung galaxy tab s 8.4


m4rvel89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

samsung galaxy tab s 8.4

Εχει χαθει το καλωδιο φορτισης και το πριζακι, χρησιμοποιω καποια αλλα αλλα αργει παρα πολυ να φορτισει, τι πρεπει να κοιταξω ακριβως? Ευχαριστω.

Επεξ/σία από m4rvel89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι θελω μια οικονομικότερη λυση. Απλα δεν γνωριζω τα χαρακτηριστικα που πρεπει να κοιταξω για να αγορασω πριζακι και καλωδιο... παιζει καποιο ρολο το καλωδιο η μονο το πριζακι? Υποστηριζει fast charging? Πρεπει να κοιταξω καποια χαρακτηριστικα συγκεκριμενα πχ 2.1Α κλπ? Αυτα δεν γνωριζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι το πριζακι που παιζει μεγαλυτερο ρολο στη σωστη φορτιση και στην γρηγορη η το καλωδιο η και τα 2 ? Ωστε να ξερω τι να αγορασω .. γιατι καλωδια τετοια εχω αρκετα απο αλλα κινητα πχ.

 

fast charging υποστηριζει το συγκεκριμενο ταμπλετ?

https://www.daisat.gr/p/8176/samsung-ep-ta20ewe-wall-charger-fast-2a-cable-leyko.html?ref=2

 

Αυτο ειναι το ιδιο σωστα? επειδη ειναι και κοντα στο σπιτι μου .. Ειναι οκ?

πηρα στο καταστημα και μου ειπαν οτι δεν κανει αυτος ο φορτιστης για τοσα αμπερ που ειναι το ταμπλετ... 😕

 

Ειναι για μεχρι 2000 mah λεει

Επεξ/σία από m4rvel89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και τα δύο παίζουν ρόλο.

fast charging δεν υποστηρίζει το συγκεκριμένο τάμπλετ.

Παρόλο αυτά ο φορτιστής που σου έστειλα υποστηρίζει fast charging και κάνει σχεδόν για όλα τα Samsung αν είδες και για το δικό σου φυσικά.

2Α είναι ο γνήσιος φορτιστής.

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο το καταστημα μου ειπαν οτι και καλα παροτι λεει οτι ειναι συμβατο , δεν θα του δινει σωστη φορτιση γιατι εχει πολλα mah το ταμπλετ...προφανως δεν θα ξερει αυτος στο καταστημα..(γιατι λεει στην περιγραφη 2000 mah?)

 

Το καλωδιο θα ειναι καλο ομως το συγκεκριμενο?(τι κοιταμε στο καλωδιο?)

https://www.daisat.gr/p/8176/samsung-ep-ta20ewe-wall-charger-fast-2a-cable-leyko.html?ref=2

 

Επεξ/σία από m4rvel89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, m4rvel89 είπε

Απο το καταστημα μου ειπαν οτι και καλα παροτι λεει οτι ειναι συμβατο , δεν θα του δινει σωστη φορτιση γιατι εχει πολλα mah το ταμπλετ...προφανως δεν θα ξερει αυτος στο καταστημα..(γιατι λεει στην περιγραφη 2000 mah?)

Το καλωδιο θα ειναι καλο ομως το συγκεκριμενο?(τι κοιταμε στο καλωδιο?)

https://www.daisat.gr/p/8176/samsung-ep-ta20ewe-wall-charger-fast-2a-cable-leyko.html?ref=2

Εγώ βλέπω ότι είναι το γνήσιο.

Εγώ από το Amazon το είδα ότι είναι 2Α.

Καλά αυτός π@π@ρι3ς λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρα προχωραω?  :) sto skroytz βλεπω αρκετα αρνητικα σχολια οτι δεν τους φορτιζει σωστα γιαυτο προβληματιζομαι. Αν ειναι γνησιο γιατι γραφουν τετοια?

https://www.skroutz.gr/s/9036113/Samsung-micro-USB-Cable-Wall-Adapter-Λευκό-EP-TA20EWE-ECB-DCU4AWE-Bulk.html#reviews

 

επισης βλεπω αυτο το σχολιο:

 

 "Επειδή έχω αγοράσει τον συγκεκριμένο από πολλά καταστήματα, μεγάλη προσοχή γιατί κυκλοφορούν μαϊμούδες. Ο αυθεντικός έχει βάρος γύρω στα 38 γραμμάρια και γενικά αν τον έχετε ήδη σπίτι (π.χ. συνόδευε τη συσκευή σας) καλό είναι να τον έχετε μαζί κατά την αγορά για σύγκριση. Θα δείτε άμεσα διαφορές, όχι μόνο στο βάρος που προανέφερα, αλλά και στην ποιότητα του πλαστικού (γραμμές από το καλούπι), στην ποιότητα της εκτύπωσης (π.χ. αχνά ή θολά τυπωμένο, τραβηγμένο η παραμορφωμένο κείμενο) στη θέση της USB θύρας (ανάποδα τοποθετημένη από ότι ο αυθεντικός). Πολύ προσοχή λοιπόν γιατί αυτοί οι φορτιστές δεν είναι φτιαγμένοι με τις προδιαγραφές του αυθεντικού, οπότε είναι πιθανόν επικίνδυνοι για τη συσκευή μας ή και για εμάς τους ίδιους."

 

παιζει κατι τετοιο ? και αν ναι πως θα το ξεχωρισω?

Επεξ/σία από m4rvel89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χμμμμμ παίζει όντως.....

Αυτό που έστειλες δεν μου γεμίζει το μάτι.

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δλδ τι σημαινει? οτι σταματαει να φορτισει στα 2000mah? δεν το καταλαβαινω.

Μπερδεύτηκα 😕  Δεν μπορουμε να βρουμε καπου τι εχει μεσα η συσκευασια του ταμπλετ? ωστε να ξερουμε τι ακριβως κανει?

Επεξ/σία από m4rvel89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βρε το καλώδιο πρέπει να είναι Micro USB 2000 mA.

Από ποια περιοχή είσαι γιατί βρήκα γνήσιο φορτιστή Samsung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...