Προς το περιεχόμενο

Η Huawei αναμένει 40%-60% μείωση στις αποστολές smartphones σε παγκόσμιο επίπεδο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ziaba είπε

Πιστεύω η huawei ήθελε (δεν την ένοιαζε) να φύγει από ΗΠΑ, Ευρώπη λόγω φορολογίας γιαυτό δεν τα βρήκαν με τον Τρομπ 

Δηλαδή φίλε μου ΔΕΝ την ενδιαφέρουν οι 2 μεγαλύτερες αγορές στον πλάνήτη αλλά προτιμά την εγχώρια αγορά της Κίνας που το χρήμα ρέει..

Η Κίνα που είναι και πολύ δημοκρατική χώρα και ανεξάρτητη οικονομία εδώ που τα λέμε και δεν στηρίζεται στις ΕΞΑΓΩΓΕΣ των μεγάλων εταιριών της όπως η HUAWEI οι οποίες είναι και ημικρατικές αλλά στην εσωτερική κατανάλωση...

Θα μας πέσουν τα ΜΑΛΛΙΑ με αυτά που διαβάζουμε.. 😂😂😂

 

Πέρα από την πλάκά , η ΦΑΠΑ που έχει πέσει είναι ΕΠΙΚΩΝ διαστάσεων και αν δεν αλλάξει κάτι με την απόφαση Trump η εταιρία ίσως μπει σε μη αναστρέψιμη κατάσταση...

Επεξ/σία από Looter
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, airborn είπε

Privacy και κινεζική εταιρία! , μόνο γέλια θα είχε αν έκαναν κάτι τέτοιο.
Εδώ η Blackberry που ήταν από Καναδά και δεν….!

Γιατί όχι? Αφού για το privacy την κατηγορούν, θα ήταν η καλύτερη απάντηση.

Υπάρχουν φήμες ότι εξετάζει να χρησιμοποιήσει κάποιο fork του sailfish OS. Αν γίνει κάτι τέτοιο μιλάμε για το πιο privacy friendly OS. Βατή λύση και συμβατή με το οικοσύστημα του android που σημαίνει ότι υπάρχει η δυνατότητα να χρησιμοποιείς κανονικά android apps. Έτοιμο λειτουργικό χωρίς να χρειαστεί να φτιάξει κάτι from scratch. 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω ότι η Huawei δεν έφυγε από την αγορά των ΗΠΑ. Της απαγορεύτηκε να χρηςιμοποιεί τεχνολογία και προιόντα από αμερικάνικες εταιρείες. Σε ένα παγκοσμιοποιημένο οικονομικό περιβάλλον, αυτό ισοδυναμεί με θάνατο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, malmsteen1984 είπε

Γεμισαμε αναλυτες στο insomnia. Διαβαζουμε αναλυσεις περα των τεχνολογικων θεματων, οικονομκες αλλα και γεωπολιτικες. Φυσικα πολλες φορες δεν στεκονται αυτα που διαβαζουμε...

Ε, μιας και το άρθρο σε αυτά αναφέρεται...βρίσκουμε και μεις το "χώρο" μας να Βελοπουλιάσουμε!!!! 

😋😂😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, zananiro είπε

Υπάρχουν φήμες ότι εξετάζει να χρησιμοποιήσει κάποιο fork του sailfish OS. Αν γίνει κάτι τέτοιο μιλάμε για το πιο privacy friendly OS. Βατή λύση και συμβατή με το οικοσύστημα του android που σημαίνει ότι υπάρχει η δυνατότητα να χρησιμοποιείς κανονικά android apps. 

Αυτό το θα παίζει android apps...

Αν σου μπλοκάρει το ίδιο το app τη πρόσβαση κοιτάζοντας το hardware τι σημασία έχει αν μπορείς να το κάνεις εγκατάσταση;

Εδώ ολόκληρη Amazon δεν κατάφερε να ξεμπλοκάρει από μόνη της το YouTube app στο Kindle .

Γιατί νομίζετε ότι η Huawei θα καταφέρει να "σπάσει" τα μπλοκαρίσματα των αμερικάνικων apps και με κάποιο τρόπο να εξακολουθούν να δουλεύουν έστω με "χειρωνακτική" εγκατάσταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κινητό Android χωρίς google maps, gmail, youtube, playstore δεν μπορεί να επιβιώσει στη Δύση. Χωρίς τη Δύση, τέλος τα P30 και Mate του χιλιαρικού+, άρα τέλος η ιλιγγιώδης ανάπτυξη

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, oikonikos είπε

Και όμως η οικονομία των ΗΠΑ καλπάζει και μάλιστα ο trump θέλει και όλα τα "credits".

Απλά προστατευτισμό κάνει .

Καλό για αυτόν κακό για όλους μας

Δλδ για να καταλάβω... Ο καπιταλισμός των ΗΠΑ εξασκεί προστατευτισμό και το κουμουνιστικό καθεστώς της Κίνας επιδιώκει παγκοσμιοποίηση αγορών... Χμ... 🧐🧐

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Fotis Deutschland είπε

Η οικονομία των ΗΠΑ πάει σφαίρα.

Αυτά φαίνονται σε βάθος χρόνου. Και πριν τον Τραμπ σφαίρα πήγαινε. Σε μερικά χρόνια, αν μπουν σε καμία ύφεση θα κατηγορούν τον τότε Πρόεδρο, αλλά θα είναι αργά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Fotis Deutschland είπε

Ρε φίλε ελεος για όλη την χρόνια η Apple ήταν νο2.

Η huawei  ηταν δευτερη ολη τη χρονια φιλε μου οσο και αν δεν το θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, vagroy είπε

Η huawei  ηταν δευτερη ολη τη χρονια φιλε μου οσο και αν δεν το θες

Ωραι δείξε μου έρευνα που να δείχνει την Huawei 2η για όλο το 2018.

 

Εγω σου λέω δες στο canalys smartphone analysis.

Επεξ/σία από Fotis Deutschland
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, vagroy είπε

Η huawei  ηταν δευτερη ολη τη χρονια φιλε μου οσο και αν δεν το θες

 

5 λεπτά πριν, Fotis Deutschland είπε

Ωραι δείξε μου έρευνα που να δείχνει την Huawei 2η για όλο το 2018.

1) samsung 293,7 εκ

2)apple 212,1 εκ

3)huawei 206 εκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...