Προς το περιεχόμενο

Η Huawei αναμένει 40%-60% μείωση στις αποστολές smartphones σε παγκόσμιο επίπεδο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Προσπαθω να αποφασισω αν το γεγονος οτι  πηρα το P30 πετυχαινοντας το σε πεσμενη τιμη, ηταν εξυπνη κινηση, η χοντρη μαλακια

Έξυπνη κινηση αν εσενα σε καλύπτει για την χρηση που θες και σου αρέσει ετσι οπως ειναι.

Και χοντρή μαλακια αν λαμβάνεις υπόψην οτι λενε οι γυρω σου.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vagroy είπε

Η huawei  ηταν δευτερη ολη τη χρονια φιλε μου οσο και αν δεν το θες

Ο παρελθοντικος χρονος "ηταν" ειναι σωστος. Τα υπολοιπα δεν ξερω και δεν εχουν σημασια πλεον. 

Σημειωνω οτι ειμαι κατοχος P10, απιστευτο κινητο. 2 χρονια μετα μπαταρια 1+ ημερας με λιωσιμο. Τουλαχιστον εγω θα μεινω με play store. 

1 ώρα πριν, vagroy είπε

 

 

1 ώρα πριν, vagroy είπε

 

 

Επεξ/σία από mourouzis2005
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, zananiro είπε

Κρίμα αν επιβεβαιωθούν οι προβλέψεις. Ένας παίχτης λιγότερος και θα παίζουν μπάλα Samsung και Apple χωρίς ουσιαστικό ανταγωνισμό και χωρίς κίνητρο να προσφέρουν κάτι καινούργιο και καινοτόμο. Και χαμένος φυσικά απ όλες τις απόψεις θα είναι ο καταναλωτής. Απορώ πάντως τι ρόλο βαράνε οι Κινέζοι, τους καταστρέψει από τις μεγαλύτερες εταιρίες, τους έχει ήδη καταστρέψει τη ZTE και δεν βλέπω κάποια αντίδραση. 

Εκτος απο την Samsung και την Apple ενας απο τους πιο κερδισμενους απο αυτη την ιστορια θα ειναι η Xiaomi...που θα δοκιμασει να γινει βεζυρης στη θεση του βεζυρη.Επισης το 50% στην Κινα που θελει η Huawei ειναι ονειρα αφου θα χτυπηθει αλλυπητα στις τιμες απο τους εγχωριους ανταγωνιστες τωρα που ειναι στα γονατα και δεν εχει να λαμβανει απο το εξωτερικο ενω εκεινοι εχουν.

Επεξ/σία από ScorpioX777
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mourouzis2005 είπε

Ο παρελθοντικος χρονος "ηταν" ειναι σωστος. Τα υπολοιπα δεν ξερω και δεν εχουν σημασια πλεον. 

Σημειωνω οτι ειμαι κατοχος P10, απιστευτο κινητο. 2 χρονια μετα μπαταρια 1+ ημερας με λιωσιμο. Τουλαχιστον εγω θα μεινω με play store. 

Ο παρελθοντικος χρονος "ηταν" ειναι σωστος. Τα υπολοιπα δεν ξερω και δεν εχουν σημασια πλεον. 

Σημειωνω οτι ειμαι κατοχος P10, απιστευτο κινητο. 2 χρονια μετα μπαταρια 1+ ημερας με λιωσιμο. Τουλαχιστον εγω θα μεινω με play store. 

νταξ,το πιασαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Σχετικά με τα κινητά της, δεν θα μπορούν να παίρνουν updates, εάν εχεις περάσει custom rom;

locked bootloader και closed sources καλη σου τηχη να περασεις σε αυτο custum (πλεον σε ολα τα κινιτα παιζει αυτο που εχουν μεγαλες εταιριες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Black Demis είπε

εντολη απο εξω ήταν απο τα αφεντικά ας τολμούσε να μην τα κλείσει

Μετα από 10 χρόνια οικονομική κρίση και χρεοκοπία ακόμα λέτε τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια , δεν μου κάνει εντύπωση που λαμβάνουν ψήφους ο Σώρρας ,το ΚΚΕ, ο Βελοπουλος , οι  Χρυσαυγητες,  ο Βαρουφακης ή Κωνσταντοπουλου ,ο Βεργης κλπ. αθροιστικά είναι άνω του 50%.

Υπάρχουν κάποιοι κακοί που ζηλεύουν τους τσιφτετελληνες και δώσαν εντολές στους Igor yes master πολιτικούς να κλείσουν της εταιρείες , μια ζωή οι άλλοι μας ζηλεύουν γιατί είμαστε οι καλύτεροι με το θεϊκό DNA , Φταίει η κακιά Μεκρελ , ο κακός Σοιμπλε , τα μυστικά συμφέροντα και οι Εβραίοι .

Αυτοί φταίνε για την κακή μας μοίρα και για το στραβό μας το κεφάλι , ΠΑΝΤΑ φταίνε οι άλλοι και προς θεού ΠΟΤΕ εμείς ., τους Σαουδάραβες με τα πετρέλαια δεν τους ζηλεύουν , τους Νορβηγούς επίσης όχι , ζηλεύουνε μόνο εμάς  .

Το ότι είμαστε ένα μετάμωαμεθανικό κράτος με Σοβιετική οικονομία  δεν πειράζει , το ότι είμαστε ένας ωχ αδέρφιστης λαός  ούτε αυτό πειράζει , το ότι σε σύνολο 137 χωρών είμαστε στην θέση 87 στον ανταγωνισμό ούτε αυτό πειράζει , το ότι είμαστε εχθρικοί στις επενδύσεις είτε από Ελληνικές  είτε από ξένες εταιρείες πάλι δεν πειράζει , το ότι έχουμε 100% προκαταβολή φόρου για αυτά που ΘΑ βγάλει ο επενδυτής μάλλον ούτε και αυτό πειράζει , το ότι ο κάθε κάτοικος μπορεί να μπλοκάρει μια επένδυση με προσφυγή σε πρωτοδικείο , εφετείο , αρειο πάγο , ΣΤΕ κλπ. δεν πειράζει το ότι  ο κάθε κομματικός στρατός όπως είναι το ΠΑΜΕ μπορεί να αποκλείσει την κάθε επιχείρηση ούτε αυτό παίζει ρόλο , το ότι η δικαιοσύνη κάνει 10χρονια να τελεσίδικησει  σου λέει κάτι ?

Χώρες με Σοβιετική οικονομία και τεράστια  αποθέματα πετρέλαιού όπως η Βενεζουέλα πεινάνε και είναι στα πρόθυρα του λιμού , χώρες με ελεύθερη και ανοιχτή οικονομία όπως ο Καναδάς , η Αυστραλία ,η Ιαπωνία , η Γερμάνια κλπ.  προοδεύουν , μπήκαμε πρώτοι σε πρόγραμμα και ακόμα γυρνάμε γύρω από την ουρά μας , χώρες που μπήκαν αργότερα από εμάς βγήκαν και μεταμορφώσανε την οικονομία τους σε 2 έως 4 χρόνια , Ιρλανδία, Κύπρος κάνουν πλέον τα αυτονόητα εμείς ακόμα λεμέ ότι μας ζηλεύουν

  • Like 8
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Drunkard είπε

Μετα από 10 χρόνια οικονομική κρίση και χρεοκοπία ακόμα λέτε τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια , δεν μου κάνει εντύπωση που λαμβάνουν ψήφους ο Σώρρας ,το ΚΚΕ, ο Βελοπουλος , οι  Χρυσαυγητες,  ο Βαρουφακης ή Κωνσταντοπουλου ,ο Βεργης κλπ. αθροιστικά είναι άνω του 50%. 

Υπάρχουν κάποιοι κακοί που ζηλεύουν τους τσιφτετελληνες και δώσαν εντολές στους Igor yes master πολιτικούς να κλείσουν της εταιρείες , μια ζωή οι άλλοι μας ζηλεύουν γιατί είμαστε οι καλύτεροι με το θεϊκό DNA , Φταίει η κακιά Μεκρελ , ο κακός Σοιμπλε , τα μυστικά συμφέροντα και οι Εβραίοι .

Αυτοί φταίνε για την κακή μας μοίρα και για το στραβό μας το κεφάλι , ΠΑΝΤΑ φταίνε οι άλλοι και προς θεού ΠΟΤΕ εμείς ., τους Σαουδάραβες με τα πετρέλαια δεν τους ζηλεύουν , τους Νορβηγούς επίσης όχι , ζηλεύουνε μόνο εμάς  .

Το ότι είμαστε ένα μετάμωαμεθανικό κράτος με Σοβιετική οικονομία  δεν πειράζει , το ότι είμαστε ένας ωχ αδέρφιστης λαός  ούτε αυτό πειράζει , το ότι σε σύνολο 137 χωρών είμαστε στην θέση 87 στον ανταγωνισμό ούτε αυτό πειράζει , το ότι είμαστε εχθρικοί στις επενδύσεις είτε από Ελληνικές  είτε από ξένες εταιρείες πάλι δεν πειράζει , το ότι έχουμε 100% προκαταβολή φόρου για αυτά που ΘΑ βγάλει ο επενδυτής μάλλον ούτε και αυτό πειράζει , το ότι ο κάθε κάτοικος μπορεί να μπλοκάρει μια επένδυση με προσφυγή σε πρωτοδικείο , εφετείο , αρειο πάγο , ΣΤΕ κλπ. δεν πειράζει το ότι  ο κάθε κομματικός στρατός όπως είναι το ΠΑΜΕ μπορεί να αποκλείσει την κάθε επιχείρηση ούτε αυτό παίζει ρόλο , το ότι η δικαιοσύνη κάνει 10χρονια να τελεσίδικησει  σου λέει κάτι ?

Χώρες με Σοβιετική οικονομία και τεράστια  αποθέματα πετρέλαιού όπως η Βενεζουέλα πεινάνε και είναι στα πρόθυρα του λιμού , χώρες με ελεύθερη και ανοιχτή οικονομία όπως ο Καναδάς , η Αυστραλία ,η Ιαπωνία , η Γερμάνια κλπ.  προοδεύουν , μπήκαμε πρώτοι σε πρόγραμμα και ακόμα γυρνάμε γύρω από την ουρά μας , χώρες που μπήκαν αργότερα από εμάς βγήκαν και μεταμορφώσανε την οικονομία τους σε 2 έως 4 χρόνια , Ιρλανδία, Κύπρος κάνουν πλέον τα αυτονόητα εμείς ακόμα λεμέ ότι μας ζηλεύουν

σιγά μην ψηφίσουμε κιόλας....... όλοι για το ίδιο αφεντικό δουλεύουν απλά αλλάζουν τα ονόματα τους για να φαίνεται στον κόσμο οτι η επιλογή του εχει

βάρος
και ούτε καλύτεροι είμαστε ούτε τπτ(βασικα απο τους χειρότερους νέους λαούς είμαστε)  απλά όταν εχεις μια χώρα σαν απικια σου (και κάθε χωρά) τα πλεονεκτήματα είναι όλα δικα σου

Επεξ/σία από Black Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Black Demis είπε

σιγά μην ψηφίσουμε κιόλας....... όλοι για το ίδιο αφεντικό δουλεύουν απλά αλλάζουν τα ονόματα τους για να φαίνεται στον κόσμο οτι η επιλογή του εχει βάρος

Οτι χειρότερο να μην ψηφιζεις και μετα να κλαιγεσε. 

Πιο ειναι το αφεντικο που δουλεύουν ολοι ?   

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, ziaba είπε

Πιστεύω η huawei ήθελε (δεν την ένοιαζε) να φύγει από ΗΠΑ, Ευρώπη λόγω φορολογίας γιαυτό δεν τα βρήκαν με τον Τρομπ 

Ρε παιδια τα θελετε και τα λετε αυτα η σας ξεφευγουν?

Δηλαδη υπαρχει και ενα οριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Agony said:

Έξυπνη κινηση αν εσενα σε καλύπτει για την χρηση που θες και σου αρέσει ετσι οπως ειναι.

Και χοντρή μαλακια αν λαμβάνεις υπόψην οτι λενε οι γυρω σου.

Κοίτα αν με το "γύρω μου" εννοούμε και τα δημοσιεύματα πχ ή το γενικότερο κλίμα αβεβαιότητας τότε ναι, τα λαμβάνω υπόψιν μου γιατί το κινητό είναι κάτι που το παίρνεις σαν επένδυση μακροπροθεσμα. 

Γιατί δεν είναι μόνο αν σε καλύπτει σήμερα, αύριο, αλλά αν θα σε καλύπτει σε βάθος 3ετιας ας πούμε. Κάτι που αν φάει το άκυρο, δε θα συμβεί. 

Επεξ/σία από Kostasspil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κινέζος δεν πρόσεξε   δούλευε ύπουλα έκλεψε όλες της τεχνογνωσίες .. βλέπε τους εδώ Κινέζους  πως δουλεύουν ελενχουν το εμπόριο.... Και γενικά υπάρχουν άλλες χώρες που μπορούν να πάρουν τν δουλειά πχ  Ινδία Μπαγκλαντές  Πακιστάν .... Προσωπικά δεν θα με χαλάσει να μην βλέπω τόσο πολύ το made in china 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Κοίτα αν με το "γύρω μου" εννοούμε και τα δημοσιεύματα πχ ή το γενικότερο κλίμα αβεβαιότητας τότε ναι, τα λαμβάνω υπόψιν μου γιατί το κινητό είναι κάτι που το παίρνεις σαν επένδυση μακροπροθεσμα. 

Γιατί δεν είναι μόνο αν σε καλύπτει σήμερα, αύριο, αλλά αν θα σε καλύπτει σε βάθος 3ετιας ας πούμε. Κάτι που αν φάει το άκυρο, δε θα συμβεί. 

+μεταπωληση

12 λεπτά πριν, Cocomel είπε

Ο Κινέζος δεν πρόσεξε   δούλευε ύπουλα έκλεψε όλες της τεχνογνωσίες .. βλέπε τους εδώ Κινέζους  πως δουλεύουν ελενχουν το εμπόριο.... Και γενικά υπάρχουν άλλες χώρες που μπορούν να πάρουν τν δουλειά πχ  Ινδία Μπαγκλαντές  Πακιστάν .... Προσωπικά δεν θα με χαλάσει να μην βλέπω τόσο πολύ το made in china 

true

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...