Προς το περιεχόμενο

Η Huawei αναμένει 40%-60% μείωση στις αποστολές smartphones σε παγκόσμιο επίπεδο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Drunkard είπε

Μετα από 10 χρόνια οικονομική κρίση και χρεοκοπία ακόμα λέτε τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια , δεν μου κάνει εντύπωση που λαμβάνουν ψήφους ο Σώρρας ,το ΚΚΕ, ο Βελοπουλος , οι  Χρυσαυγητες,  ο Βαρουφακης ή Κωνσταντοπουλου ,ο Βεργης κλπ. αθροιστικά είναι άνω του 50%.

Υπάρχουν κάποιοι κακοί που ζηλεύουν τους τσιφτετελληνες και δώσαν εντολές στους Igor yes master πολιτικούς να κλείσουν της εταιρείες , μια ζωή οι άλλοι μας ζηλεύουν γιατί είμαστε οι καλύτεροι με το θεϊκό DNA , Φταίει η κακιά Μεκρελ , ο κακός Σοιμπλε , τα μυστικά συμφέροντα και οι Εβραίοι .

Αυτοί φταίνε για την κακή μας μοίρα και για το στραβό μας το κεφάλι , ΠΑΝΤΑ φταίνε οι άλλοι και προς θεού ΠΟΤΕ εμείς ., τους Σαουδάραβες με τα πετρέλαια δεν τους ζηλεύουν , τους Νορβηγούς επίσης όχι , ζηλεύουνε μόνο εμάς  .

Το ότι είμαστε ένα μετάμωαμεθανικό κράτος με Σοβιετική οικονομία  δεν πειράζει , το ότι είμαστε ένας ωχ αδέρφιστης λαός  ούτε αυτό πειράζει , το ότι σε σύνολο 137 χωρών είμαστε στην θέση 87 στον ανταγωνισμό ούτε αυτό πειράζει , το ότι είμαστε εχθρικοί στις επενδύσεις είτε από Ελληνικές  είτε από ξένες εταιρείες πάλι δεν πειράζει , το ότι έχουμε 100% προκαταβολή φόρου για αυτά που ΘΑ βγάλει ο επενδυτής μάλλον ούτε και αυτό πειράζει , το ότι ο κάθε κάτοικος μπορεί να μπλοκάρει μια επένδυση με προσφυγή σε πρωτοδικείο , εφετείο , αρειο πάγο , ΣΤΕ κλπ. δεν πειράζει το ότι  ο κάθε κομματικός στρατός όπως είναι το ΠΑΜΕ μπορεί να αποκλείσει την κάθε επιχείρηση ούτε αυτό παίζει ρόλο , το ότι η δικαιοσύνη κάνει 10χρονια να τελεσίδικησει  σου λέει κάτι ?

Χώρες με Σοβιετική οικονομία και τεράστια  αποθέματα πετρέλαιού όπως η Βενεζουέλα πεινάνε και είναι στα πρόθυρα του λιμού , χώρες με ελεύθερη και ανοιχτή οικονομία όπως ο Καναδάς , η Αυστραλία ,η Ιαπωνία , η Γερμάνια κλπ.  προοδεύουν , μπήκαμε πρώτοι σε πρόγραμμα και ακόμα γυρνάμε γύρω από την ουρά μας , χώρες που μπήκαν αργότερα από εμάς βγήκαν και μεταμορφώσανε την οικονομία τους σε 2 έως 4 χρόνια , Ιρλανδία, Κύπρος κάνουν πλέον τα αυτονόητα εμείς ακόμα λεμέ ότι μας ζηλεύουν

Τα είπες όλα... Βλέπω κάποιες Ελληνίδες που νομίζουν ότι τα παιδιά τους είναι τα ποίο έξυπνα.... Αυτό μας έφαγε δεν μπορούμε να δεχτούμε την αλήθεια ότι η Ελλάδα σαν κράτος είναι 200 χρόνια ότι δεν έχουμε καμία σχέση με τούς αρχαίους Έλληνες και αυτό το καταλαβαίνεις από τα καφενεία από τα τσιφτετέλια τν τεμπελιά ...... Άσε δούμε τν αλήθεια κατάματα.....απλά γίνονται και θαύματα  δεν υπάρχει άλλη χώρα στο κόσμο με σοβιετική οικονομία κουλτούρα Ανατολής και παρόλα αυτά αντέχει εστί και δύσκολα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Drunkard είπε

Μετα από 10 χρόνια οικονομική κρίση και χρεοκοπία ακόμα λέτε τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια , δεν μου κάνει εντύπωση που λαμβάνουν ψήφους ο Σώρρας ,το ΚΚΕ, ο Βελοπουλος , οι  Χρυσαυγητες,  ο Βαρουφακης ή Κωνσταντοπουλου ,ο Βεργης κλπ. αθροιστικά είναι άνω του 50%.

Υπάρχουν κάποιοι κακοί που ζηλεύουν τους τσιφτετελληνες και δώσαν εντολές στους Igor yes master πολιτικούς να κλείσουν της εταιρείες , μια ζωή οι άλλοι μας ζηλεύουν γιατί είμαστε οι καλύτεροι με το θεϊκό DNA , Φταίει η κακιά Μεκρελ , ο κακός Σοιμπλε , τα μυστικά συμφέροντα και οι Εβραίοι .

Αυτοί φταίνε για την κακή μας μοίρα και για το στραβό μας το κεφάλι , ΠΑΝΤΑ φταίνε οι άλλοι και προς θεού ΠΟΤΕ εμείς ., τους Σαουδάραβες με τα πετρέλαια δεν τους ζηλεύουν , τους Νορβηγούς επίσης όχι , ζηλεύουνε μόνο εμάς  .

Το ότι είμαστε ένα μετάμωαμεθανικό κράτος με Σοβιετική οικονομία  δεν πειράζει , το ότι είμαστε ένας ωχ αδέρφιστης λαός  ούτε αυτό πειράζει , το ότι σε σύνολο 137 χωρών είμαστε στην θέση 87 στον ανταγωνισμό ούτε αυτό πειράζει , το ότι είμαστε εχθρικοί στις επενδύσεις είτε από Ελληνικές  είτε από ξένες εταιρείες πάλι δεν πειράζει , το ότι έχουμε 100% προκαταβολή φόρου για αυτά που ΘΑ βγάλει ο επενδυτής μάλλον ούτε και αυτό πειράζει , το ότι ο κάθε κάτοικος μπορεί να μπλοκάρει μια επένδυση με προσφυγή σε πρωτοδικείο , εφετείο , αρειο πάγο , ΣΤΕ κλπ. δεν πειράζει το ότι  ο κάθε κομματικός στρατός όπως είναι το ΠΑΜΕ μπορεί να αποκλείσει την κάθε επιχείρηση ούτε αυτό παίζει ρόλο , το ότι η δικαιοσύνη κάνει 10χρονια να τελεσίδικησει  σου λέει κάτι ?

Χώρες με Σοβιετική οικονομία και τεράστια  αποθέματα πετρέλαιού όπως η Βενεζουέλα πεινάνε και είναι στα πρόθυρα του λιμού , χώρες με ελεύθερη και ανοιχτή οικονομία όπως ο Καναδάς , η Αυστραλία ,η Ιαπωνία , η Γερμάνια κλπ.  προοδεύουν , μπήκαμε πρώτοι σε πρόγραμμα και ακόμα γυρνάμε γύρω από την ουρά μας , χώρες που μπήκαν αργότερα από εμάς βγήκαν και μεταμορφώσανε την οικονομία τους σε 2 έως 4 χρόνια , Ιρλανδία, Κύπρος κάνουν πλέον τα αυτονόητα εμείς ακόμα λεμέ ότι μας ζηλεύουν

Φίλε μου το κανεις copy-paste και το τσονταρεις όπου πιστευεις ότι ταιριάζει; Τι ζείτε ΩΡΕΕΕ!!! 😂😂😂

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Looter είπε

Φίλε μου το κανεις copy-paste και το τσονταρεις όπου πιστευεις ότι ταιριάζει; Τι ζείτε ΩΡΕΕΕ!!! 😂😂😂

οχι αγαπητε , το ξερω ειναι offtopic αλλα η κουβεντα ξεκινησε απο την 3 σελιδα και μετα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Black Demis said:

locked bootloader και closed sources καλη σου τηχη να περασεις σε αυτο custum (πλεον σε ολα τα κινιτα παιζει αυτο που εχουν μεγαλες εταιριες)

Οποτε μονο oneplus για εμας του μερακληδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kostasspil είπε

Κοίτα αν με το "γύρω μου" εννοούμε και τα δημοσιεύματα πχ ή το γενικότερο κλίμα αβεβαιότητας τότε ναι, τα λαμβάνω υπόψιν μου γιατί το κινητό είναι κάτι που το παίρνεις σαν επένδυση μακροπροθεσμα. 

Γιατί δεν είναι μόνο αν σε καλύπτει σήμερα, αύριο, αλλά αν θα σε καλύπτει σε βάθος 3ετιας ας πούμε. Κάτι που αν φάει το άκυρο, δε θα συμβεί. 

Δεν ξερω δεν ειχα ποτε την λογικη επενδυση σε αυτου του είδους προιοντα,  για εμενα θα λεγα ότι ένα σετ ηχεια η ακουστικα, η ένα μόνιτορ, ένα μοντεμ που θα το εχεις πολλα χρονια ισως και να το ελεγα επενδυση . Τωρα για κινητα ??? Δεν ξερω δεν είναι πολλα τα 3 χρονια που λες ? Τα προηγουμενα κινητα σου τα κραταγες τοσο πολύ ? Αν ναι τοτε εχει μια λογικη …. Συνηθως οσους ξερω στον χρονο πανω τα πουλανε και παιρνουν κατι άλλο . 

Όμως αν υποθεσουμε ότι θα φαει ακυρο … προφανως θα ενοεις για αναβαθμίσεις κτλ κτλ ?  Γιατι υποθετικα θα μπορεις να κανεις την δουλεια σου κανονικα ετσι δεν είναι ?  Εχω δει δλδ αρκετους με καλα κινητα με Android 8.0 Που κανουν αψογα την δουλεια τους , όμως νευριαζουν που δεν θα παρουν το 9.0 …. και αυτό δεν το καταλαβαίνω εφόσον κατι δουλευει και ΔΕΝ εχεις πρόβλημα και κανεις ότι θες να κανεις , γιατι να χαλιέσαι ?  

Δεν ξερω εμενα η γνωμη μου είναι να δεις αν σε καλυπτει σε οσα θες (σημερα) και το αυριο μην το σκέφτεσαι και τοσο πολύ . :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.Απλά απο οτι έχω καταλάβει,γενικά οι επιχειρήσεις,εταιρίες κλπ,έψαχναν ευκαιρία κ αφορμή για να πάνε σε πιο φτηνά μέρη(Ινδία) κ τους δόθηκε.Όλοι θα πάνε Ινδία λογικά.....Ανερχόμενη οικονομία κ φτηνά χερια.Απλά τα πράγματα.....Ε κ φυσικά σε καμιά 20ρια χρόνια,θα ξαναπάνε αλλού λολ.Έτσι λειτουργεί.....Πάντως λογικά όσοι έχουν κινητά huawei,δεν έχουν πρόβλημα,τουλάχιστον στο άμεσο μέλλον.Κ αν πάει σε άλλο λειτουργικό,θα ανοίξει το Boot loader κ στις παλαιότερες συσκευές,θεωρητικά μιλώντας πάντα.....Πάντως κ εγω θα ήθελα να έβλεπα sailfish σε huawei,θα ήταν τέλειο,αν είχε δει ποτέ κανείς jolla..........................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
15 ώρες πριν, malmsteen1984 είπε

Γεμισαμε αναλυτες στο insomnia. Διαβαζουμε αναλυσεις περα των τεχνολογικων θεματων, οικονομκες αλλα και γεωπολιτικες. Φυσικα πολλες φορες δεν στεκονται αυτα που διαβαζουμε...

Και τι αναλυτες, του προοδευτικου τοξου!

Φυσικα να υπενθιμησουμε οτι η Huawei κατηγορειται για κατασκοπεια.

Κατι που ξεχνανε να αναφερουν οι συμπαθεστατοι αντι αμερικανοι αναλυτες.

Αααα ξεχνανε να αναφερουν οτι στα εργοστασια της κινας οι εργαζωμενοι δουλευουν 16 ωρα για τα κινεζικα κινητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναρωτιέμαι αν έχω χάσει κάποιες εξελίξεις.

Κανένας δεν πιστεύει ότι μπορεί τελικά να επιτευχθεί συμφωνία ή συμβιβασμός στη συνάντηση του Trump που εκρεμεί εντώς της τρίμηνης παράτασης;

Επεξ/σία από Innersense
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, oikonikos είπε

Και ο λόγος που δε θέλει "λαθρομετανάστες" όπως του αποκαλεί είναι αυτός.

Αυξάνουν την ανεργία . Και μετά τα επιδόματα που πρέπει να καταβάλει είναι μεγάλο κόστος. Όλα έχουν την εξήγηση τούς απλά στην εποχής 9\10 φορές είναι οικονομικός ο λόγος

Ίσως υπάρχει και άλλος λόγος ο οποίος μας έχει διαφύγει... ίσως γιατί... είναι όντως λαθραίοι και εισέρχονται παράνομα στην χώρα αντί με τις νόμιμες διαδικασίες από τις οποίες θα περνούσαμε εγώ και εσύ άμα πηγαίναμε στην Αμερική ;

Ίσως για τον λόγο πως αφού εισέλθουν στην χώρα παράνομα μετά πάνε και ψηφίζουν (δεν χρειάζονται καν ταυτότητα κάποιες πολιτείες) το κόμμα το οποίο τους προστατεύει, ενώ καλά καλά δεν είναι νόμιμοι αλλοιώνουν το αποτέλεσμα των εκλογών και έχουν ισάξιο λόγο με έναν που γεννήθηκε σε εκείνη την χώρα και είναι νόμιμος.

Ίσως γιατί αφού εισέλθουν παράνομα στην χώρα επιβαρύνουν την οικονομία δουλεύοντας μαύρα και μεταφέρουν τα χρήματα στην χώρα τους στην οποία έχουν τεράστια αξία, όπως έκαναν και οι Αλβανοί/Βούλγαροι την δεκαετία του 90 & του 00 με αποτέλεσμα να υπάρχουν πολλά διαφεύγοντα κέρδη τα οποία επιβαρύνουν την χώρα και βγάζουν τον πλούτο της έξω ανεξέλεγκτα.

Μπορεί να είναι αυτό δεν γνωρίζω, απλά να προσπαθεί κάποιος να τηρήσει τις νομοθεσίες που έχουν ψηφιστεί δεκάδες χρόνια πριν οι οποίες υπάρχουν για να διατηρούν σταθερή μία χώρα.

Κάτι παρόμοιο γίνεται και με την Huawei εδώ, μία εταιρεία "φάντασμα" που υποθετικά ανήκει στους "εργαζόμενους". Ακόμα και ένα παιδάκι θα μπορούσε να καταλάβει πως δεν είναι ιδιωτική και ανήκει στην Κινέζικη κυβέρνηση ενώ ταυτοχρόνως χρησιμοποιεί ευρεσιτεχνίες για τις οποίες δεν έχει πληρώσει δεκάρα με αποτέλεσμα να μπορούν να μειώσουν το κόστος των κινητών τους και να εξαπλωθούν, παράνομα.

Ο Αμερικάνος κάνει πρακτικά το αυτονόητο, υπερασπίζεται τις εταιρείες του διότι άμα δεν το κάνει ποιος ο λόγος αυτές οι εταιρείες να δίνουν ένα σωρό εκατομμύρια στο R&D και να προσλαμβάνουν εξειδικευμένο προσωπικό όταν οι Κινέζοι απλά τους αντιγράφουν χωρίς καμία άδεια και καμία επίπτωση ;

Από την άλλη την ZTE (αρχικά που έλυσαν το πρόβλημα τους) στόχευσε και τώρα την Huawei γιατί αυτοί είναι το πρόβλημα, με την Xiaomi π.χ. δεν έχει κανένα θέμα γιατί είναι σωστοί. Τα φθηνά Κινέζικα κινητά δεν έχουν να πάνε πουθενά, οπότε εμείς σαν καταναλωτές μια χαρά είμαστε καλυμμένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Προσπαθω να αποφασισω αν το γεγονος οτι  πηρα το P30 πετυχαινοντας το σε πεσμενη τιμη, ηταν εξυπνη κινηση, η χοντρη μαλακια

χοντρη μακακια ειναι τωρα πια ετσι οπως εχει γινει με την εταιρεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι..Στα υπάρχοντα μοντέλα εκτός του ότι δεν θα παίρνουν android αναβαθμίσεις, θα μπορούμε να μπαίνουμε στο play store και να κάνουμε update τις εφαρμογές ή να κατεβάζουμε καινούριες ή θα κοπεί εντελώς η πρόσβαση?

Επεξ/σία από ant_mpi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, ant_mpi said:

Παίδες εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι..Στα υπάρχοντα μοντέλα εκτός του ότι δεν θα παίρνουν android αναβαθμίσεις, θα μπορούμε να μπαίνουμε στο play store και να κάνουμε update τις εφαρμογές ή να κατεβάζουμε καινούριες ή θα κοπεί εντελώς η πρόσβαση?

Οντως αυτο το εχω και εγω απορια. Για τις καινουριες συσκευες σιγουρα θα ισχυει κατι τετοιο, αλλα τι γινεται με τις υπαρχουσες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Cocomel είπε

Τα είπες όλα... Βλέπω κάποιες Ελληνίδες που νομίζουν ότι τα παιδιά τους είναι τα ποίο έξυπνα.... Αυτό μας έφαγε δεν μπορούμε να δεχτούμε την αλήθεια ότι η Ελλάδα σαν κράτος είναι 200 χρόνια ότι δεν έχουμε καμία σχέση με τούς αρχαίους Έλληνες και αυτό το καταλαβαίνεις από τα καφενεία από τα τσιφτετέλια τν τεμπελιά ...... Άσε δούμε τν αλήθεια κατάματα.....απλά γίνονται και θαύματα  δεν υπάρχει άλλη χώρα στο κόσμο με σοβιετική οικονομία κουλτούρα Ανατολής και παρόλα αυτά αντέχει εστί και δύσκολα

Να υποθέσω ότι ούτε οι αρχαίοι Έλληνες έχουν σχέση με τους αρχαίους Έλληνες που έχεις στο μυαλό σου αφού πανηγύρια και γιορτές είχαν κάθε μέρα στις αρχαίες Ελληνικές πόλεις. Άμα είναι να κάνουμε συγκρίσεις να ξέρουμε για τι πράγμα μιλάμε πρώτα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...