Προς το περιεχόμενο

Η Ινδία σχεδιάζει να θέσει σε τροχιά τον δικό της διαστημικό σταθμό μέχρι το 2030


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει ειλικρινά έστω και ένας εδώ μέσα που πραγματικά να δίνει δεκάρα που η Ινδία σε 11 χρόνια από τώρα θα στείλει αυτο που θα στείλει εκεί πάνω? 

 

Ας μιλήσουμε για την τεχνολογία της σερβιέτας, πιο ενδιαφέρον μου φαίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, panoskatos said:

Υπάρχει ειλικρινά έστω και ένας εδώ μέσα που πραγματικά να δίνει δεκάρα που η Ινδία σε 11 χρόνια από τώρα θα στείλει αυτό που θα στείλει εκεί πάνω? 

Ναι.

Spoiler

05f97a1796204636a7f7-1428190495.jpg.233a8c44f4aa1a66622f9deb7a402b28.jpg

1 minute ago, panoskatos said:

Ας μιλήσουμε για την τεχνολογία της σερβιέτας, πιο ενδιαφέρον μου φαίνεται. 

Άνοιξε ένα θέμα να το συζητήσετε όσοι ενδιαφέρεστε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Δεν διαφωνω σ'αυτο, αλλα και παλι οχι οσο καλα θα επρεπε να ειμαστε με βαση τις συνθηκες 

Μα η ουσία όλων των επιστημών είναι ανθρωποκεντρική. Όταν η έρευνα παύει να το εξυπηρετεί έστω στην ουσία τότε είναι απλά σπατάλη πόρων και δυναμικού.

Εκτός βέβαια κι αν βρήκε τρόπο η Ινδία να τραβήξει το λαό της από το βούρκο σε κάτι περισσότερο ανθρώπινο και αξιοπρεπές.

Θα έπρεπε κι εμείς να ήμασταν αρκετά μπροστά, αλλά σε καμιά περίπτωση δεν θα ήθελα να ήμουν στη θέση του μέσου ινδού, ακόμα κι αν είχαμε κατακτήσει τον κόσμο όλο, ακόμα και το ηλιακό μας σύστημα.

 

Επεξ/σία από spectaculator
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ευκαρια να τους νοικιασουμε το space canaveral της καλαματας που καθεται (και το πληρωνουμε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, xristoss1 είπε

Εχεις απολυτο δικιο,διαβασα οτι οι βιασμοι εκει ειναι ατελειωτοι...+οτι αλλα θεματα εχουνε(δεν πανε σχολειο,δεν εχουν υδρευση,τουαλετες) και ποιος ξερει τι αλλα θεματα.

Τουαλετες να κανουν την αναγκη τους δεν εχουν, περιμενουν την αμπωτη στη βομβαη και πανε και τα αμολανε στην αμμο κατα χιλιαδες. Με την πλημμύρα , ετσι λενε αυτοι, τα καθαριζει η θαλασσα.  

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ νομίζω μόνο το διάστημα δε θα έπρεπε να τους ενδιέφερε.

 

Τους λείπουν τα βασικά, και η ανάπτυξη τους είναι βέβαιη.

Αφού από το 1 πήγανε στο 5 είναι ραγδαία ανάπτυξη και ας συνεχίσουν να παίζουν cricket με το βρακί στο δρόμο δίπλα στην ανάγκη που έκανε ο γείτονας.

 

Εν τέλη "Yes sir".....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλύτερα να αγοράσουν κανα κινεζικό διαστημικό σταθμό από το aliexpress και με τα ρέστα να φτιάξουν τπτ τουαλέτες,ώστε να σταματήσουν να τα αμολανε στο δρόμο...

 

Επεξ/σία από Apaleytos80
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panoskatos είπε

Υπάρχει ειλικρινά έστω και ένας εδώ μέσα που πραγματικά να δίνει δεκάρα που η Ινδία σε 11 χρόνια από τώρα θα στείλει αυτο που θα στείλει εκεί πάνω? 

Ας μιλήσουμε για την τεχνολογία της σερβιέτας, πιο ενδιαφέρον μου φαίνεται. 

Θα έπρεπε γιατί όταν, πολύ πιθανό, το κέντρο του κόσμου σε 20 χρόνια θα ειναι στην Ασια, αποκλειστικά, ε, κάτι θα πάρεις πρέφα και εσύ και όλοι μας.
Απλά ειναι η άγνοια, ιδίως στην Ελλάδα για το το γίνεται πέρα από Κωνσταντινούπολή και πέρα από τη Γαύδο (βλέπε Αφρική, που εκει θα έπρεπε να μας νοιάζει).
 

58 λεπτά πριν, spectaculator είπε

Μα η ουσία όλων των επιστημών είναι ανθρωποκεντρική. Όταν η έρευνα παύει να το εξυπηρετεί έστω στην ουσία τότε είναι απλά σπατάλη πόρων και δυναμικού.

Εισαι ωραίος!
Δυστυχώς όμως λίγοι ειναι αυτοί που βλέπουν την επιστήμη με αυτό το τρόπο, πέρα από ένα προσωπικό σκοπό (προσωπικό στοιχημα των ερευνητών), τη χρηστικότητα που προσφέρει και φυσικά το κέρδος. Σπάνια λαμβάνει υπ'όψη την ανθρώπινη φύση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...