Προς το περιεχόμενο

[USB 3.0 Flash Drive] Bestrunner 256GB 11,43€ @ Banggood


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε αυτή την τιμή δε μπορείς να κάνεις λάθος αν το αγοράσεις ως backup φλασάκι ή για αρχεία που δε σε νοιάζει κι αν χαθούν. Μπορεί να πάρει κάποιος και παραπάνω από ένα.

Προσωπικά όχι για σημαντικά αρχεία γιατί σε αυτή την τιμή δεν εμπιστεύομαι την ποιότητα.

https://www.banggood.com/Bestrunner-128GB-256GB-USB-3_0-Flash-Drive-U-Disk-For-Laptop-Notebook-Desktop-PC-Speaker-p-1497487.html

Υπάρχει και σε 128GB αλλά δεν αξίζει ν' ασχοληθεί κανείς.

Το βάζετε στο καλάθι, ανοίγετε το app από το κινητό και ολοκληρώνετε από εκεί την αγορά για να πάρετε αυτή την τιμή. Αλλιώς είναι λίγο ακριβότερα.

Ανταγωνισμός δεν υπάρχει. Ίσως είναι και brand του Banggood.

Στις εκπτώσεις προ ολίγων ημερών είχε βάλει και ένα Teclast σε αυτή την τιμή, πολύ καλύτερη ποιότητα (κανονική τιμή ~35€) αλλά εξαφανίστηκε άμεσα.

 

Επεξ/σία από imvrios
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Jorvik είπε

δεν θα αγοραζα με τιποτα. Βλεπω επαναληψη του επεισοδιου με την backpack απο το aliexpress

Καμμία σχέση το Banggood με τα μαγαζάκια του AliExpress. Μιλάμε για το πιο σοβαρό και αξιόπιστο Κινέζικο μαγαζί.

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ανησυχούσα τόσο για την χωρητικότητα.

Αυτή είναι εφικτή στις μέρες μας με τόσο χαμηλό κόστος από Κίνα μεριά, άσχετα ότι κάποιοι πουλάνε ακόμα ψηλά για υπεραξία, κέρδος ή λόγω ποιοτικού ελέγχου (και αυτό πληρώνεται και μαλιστα σημαντικα).

Όταν το αγγλικό mymemory που ειναι αξιοπιστο, πουλάει τις δικές του branded micro sd των 128gb στα 17 ευρώ περίπου, δεν μου φαίνεται παράλογη η τιμή αυτού του usb 256γβ για κινεζο κινεζο.

Θα ανησυχούσα πιο πολύ για την ταχύτητα. Μπορεί να λέει usb 3.0 αλλά αν οι ταχύτητες είναι πιο κοντά σε usb 2.0 θα θέλει ώωωωρα για να γεμίσεις τα 256gb άρα αυτόματα καθίσταται "άχρηστο" για γρήγορες μεγάλες μεταφορές (π.χ. γρήγορα backups).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέμα χωρητικότητας δεν θα έχει (ούτε θα είναι μουφα κτλπ γιατί μιλάμε για banggood) 

To πολύ πολύ να ειναι πιο αργό σε σχέση με αυτά που λέει για ταχύτητα. 

Πάντως για τα χρήματα του να το φορτώσεις πραμα μέσα αξίζει 100%

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Innersense είπε

Μου κάηκε το Telcast 128 που είχα πάρει πριν ενα μήνα και ενεδωσα στο να πάρω καινούργια παπαρια.

Οψόμεθα λοιπόν...

Και μένα έγινε raw, όσο και αν προσπάθησα να ανάκτησω τα αρχεία με 10 διαφορετικούς τρόπους η να κάνω φορματ τζίφος.πηρα Refund και παρήγγειλα και γω αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Innersense είπε

Μου κάηκε το Telcast 128 που είχα πάρει πριν ενα μήνα και ενεδωσα στο να πάρω καινούργια παπαρια.

Οψόμεθα λοιπόν...

To ιδιο και μενα και ενω επαιζε τον κινεζο ο κινεζος το paypal την ειδε αλλιως και πηρα τα λεφτα μου πισω μετα απο αποστολη του teclast πισω...

2 λεπτά πριν, sokelas είπε

Και μένα έγινε raw, όσο και αν προσπάθησα να ανάκτησω τα αρχεία με 10 διαφορετικούς τρόπους η να κάνω φορματ τζίφος.πηρα Refund και παρήγγειλα και γω αυτό 

Προφανως μας πασαραν ελλατωματικα οι κινεζοι με τετοιο rating σε raw...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, forgotten είπε

To ιδιο και μενα και ενω επαιζε τον κινεζο ο κινεζος το paypal την ειδε αλλιως και πηρα τα λεφτα μου πισω μετα απο αποστολη του teclast πισω...

Προφανως μας πασαραν ελλατωματικα οι κινεζοι με τετοιο rating σε raw...

Άντε ρε έκανες αίτημα για επιστροφή;

Εγώ δεν έκανα γιατί το περιστατικό συνέβει σε ύποπτη USB θύρα που παίζει και δεν κάνει καλή επαφή και χαλάνε διαφορά.

Παρόλα αυτά μου κάνει εντύπωση ότι αυτή τη στιγμή το φλασάκι αναγνωρίζεται κανονικά, φαίνεται η χωρητικότητα του σε RAW αλλά οταν πας να κανεις format ξεκιναει και βγαζει μυνημα "Windows was unable to format"

Ευτυχώς που στο Bangood ειναι μεσω PayPal η αγορά, αυτή τη φορά δε θα το αφήσω να περάσει έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...