Προς το περιεχόμενο

[USB 3.0 Flash Drive] Bestrunner 256GB 11,43€ @ Banggood


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, salida είπε

  Συγγνώμη πού φτιάχνονται τα kingston και τα adata γιατί ξεχάστηκα ?  Αν η διάθεσή σου είναι να δείξεις ανωτερότητα πετώντας τα ονόματα απο δυο μάρκες η πρόσθηκη σου είνια μάλλον περιττή.

Άλλωστε μη ξεχνάμε τι έγινε με Xiaomi και Huawei που προ 5ετίας ήταν μάρκες άγνωστες και χτύπησαν του κολοσσούς με χαρακτηριστικά ναυαρχίδων σε τιμές low-mid range

Δεν διαφωνώ με αυτά που λες, αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν μιλάμε για κάποια εταιρεία όπως π.χ. η Kingdian που είναι κινέζικη, έχει αρκετά δικά της προϊόντα (ssd, ram κ.α.) αλλά δεν είναι τόσο γνωστή εκτός Κίνας, αλλά για ένα απλό OEM προϊόν που απλά έχει κοτσάρει πάνω του κάποιος μία ονομασία. Αυτά συνήθως ονοματίζουμε "κινεζιές" γιατί κυρίως είναι σαβούρα.

https://www.ebay.com/itm/128GB-USB-Flash-Drive-PU-Leather-Key-Chain-Protection-Storage-Stick-Drive/183790845062?hash=item2acac9bc86:g:EKkAAOSwRiFcxWCJ

https://www.aliexpress.com/item/32418158443.html?spm=2114.search0104.8.31.42921ba1epVxxE&transAbTest=ae803_3

Επεξ/σία από JoannisV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παραδόξως στο αρχικό θέμα για το TECLAST δεν έχει σχολιάσει κανένας ότι κάηκε, σταμάτησε να λειτουργεί κλπ

https://www.insomnia.gr/forums/topic/700792-flash-drive-teclast-128gb-1266-euro-sto-joybuy-εξαντληθηκε 

Ίσως όπως κι εγώ που συνέβει με συγκυρία ύποπτης USB να το θεωρήσαμε κάτι πολύ ευτελές για να ασχοληθούμε.
Μετά από τα δικά σας σχόλια πάντως, είπα να μπω σε διαδικασία dispute για refund, μιας και ευτυχώς η πληρωμή ήταν μέσω Paypal οπότε έστω και μετά από 4μισι μήνες κάτι μπορεί να γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη ξεγελιεστε με κινεζικα φλασακια... Τσιμπησα κανα 2-3 sandisk usb 3.0 απο διαφορετικους sellers. Κανενα δεν κραταει σταθερη ταχυτητα, ξεκιναν με 50+mbs και πευτουν σε δευτερολεπτα στα 10...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, salida είπε

Εγώ προτείνω να το κυνηγήσεις. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα παρά μόνο λίγο χρόνο για αν συντάξεις ένα μήνυμα και να αναφέρεις τα γεγονότα.
Αν χρειαστείς βοήθεια πες μου.

  Συγγνώμη πού φτιάχνονται τα kingston και τα adata γιατί ξεχάστηκα ?  Αν η διάθεσή σου είναι να δείξεις ανωτερότητα πετώντας τα ονόματα απο δυο μάρκες η πρόσθηκη σου είνια μάλλον περιττή.

Άλλωστε μη ξεχνάμε τι έγινε με Xiaomi και Huawei που προ 5ετίας ήταν μάρκες άγνωστες και χτύπησαν του κολοσσούς με χαρακτηριστικά ναυαρχίδων σε τιμές low-mid range

Ευχαριστώ φίλε μου. Όχι , δεν χρειάζεται να σε απασχολήσω, θα συντάξω ένα κείμενο , και ότι γίνει. Ναι σαι καλά για την προθυμία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, TED437343 είπε

Εγώ δε τη ξαναπατάω πήρα ένα EGEAT f70 128 

Και εγώ το ίδιο έχω εδώ και 8 μήνες αλλά "χτύπα ξύλο" ακόμα μια χαρά είναι,νομίζω στα 15 - 16 ευρώ που είχε τότε ήταν καλή ευκαιρία.

Τωρα να πούμε την αλήθεια όλα μπορούν να βγούνε off και όλα μπορούν να βγούνε καλά απλά στα φθηνιαρικα είμαστε και εμείς λίγο προκατελημένοι όπως και με τα κινητά παλιότερα.Στα 11,63 με 256gb θα το έπαιρνα (αν δεν είχα ένα ακόμα σφραγισμένο eaget)😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση, επειδή μόλις πήρα τον σκληρό 1T+usb 16 Gb στα 26 από κωτσο και δεν το χρειάζομαι,  αν δεν το παραλάβω επιστρέφει πίσω στον κινεζο και μπορώ να πάρω πίσω τα λεφτά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Innersense είπε

Παραδόξως στο αρχικό θέμα για το TECLAST δεν έχει σχολιάσει κανένας ότι κάηκε, σταμάτησε να λειτουργεί κλπ

https://www.insomnia.gr/forums/topic/700792-flash-drive-teclast-128gb-1266-euro-sto-joybuy-εξαντληθηκε 

Ίσως όπως κι εγώ που συνέβει με συγκυρία ύποπτης USB να το θεωρήσαμε κάτι πολύ ευτελές για να ασχοληθούμε.
Μετά από τα δικά σας σχόλια πάντως, είπα να μπω σε διαδικασία dispute για refund, μιας και ευτυχώς η πληρωμή ήταν μέσω Paypal οπότε έστω και μετά από 4μισι μήνες κάτι μπορεί να γίνει.


To ξέρω εγώ ηθελα να γράψω προχθές, αλλα δυστυχώς: 

"""
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
"""

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/6/2019 στις 6:20 ΜΜ, salida είπε

Just my case τόσο σε eaget όσο και σε Teclast, το έχω σε video που κάνω αντιγραφή 4gb έχει πέσει ΑΠΕΙΡΕΣ φορές στο 0mb/sec.

Ζήτησα και στα δυο full refund και μετά απο λίγο πρήξιμο και ενα video του προβλήματος πήρα το refund μου. Να μην τους αφήνετε σε ησυχία, αν αγοράζετε κάτι και δε δουλεύει-χαλάει να διεκδικειτε αποζημίωση. Επίσης να ζητάτε refund στο paypal wallet και ΟΧΙ σε λεφτά στο wallet του καταστήματος. Μη λέτε για 3-4€ τώρα δεν αξίζει να ανοίγω ticket. 

Σωστός , έτσι ακριβώς θέλει , πρέπει να τους πιέσεις , ειδικά όταν δίνουν χρήματα σε επιστροφή είναι πάρα πολύ λίγα και μετά απο παζάρι τα ανεβαζουν

Επεξ/σία από sokada
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, sokelas είπε

Να κάνω μια ερώτηση, επειδή μόλις πήρα τον σκληρό 1T+usb 16 Gb στα 26 από κωτσο και δεν το χρειάζομαι,  αν δεν το παραλάβω επιστρέφει πίσω στον κινεζο και μπορώ να πάρω πίσω τα λεφτά; 

Δεν νομίζω να επιστρέφει μόνο του πίσω στον Κινέζο! Μόνο αν το στείλεις εσύ με δικά σου έξοδα , αλλά με χρέωση, οπότε δεν συμφέρει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχει παραλάβει κανένας παιδιά;
[off topic]
Για την ιστορία να αναφέρω ότι μετά τα όσα διάβασα για το Teclast 128GB από το JoyBuy, ξεκίνησα διαδικασία Refund με πλήρη αναφορά του προβλήματος, screenshots κλπ, μου έκαναν το σκληρό πεπόνι για καμιά δεκαριά μέρες από το JoyBuy, ζήτησαν βίντεο, τους το έστειλα, μου απάντησαν να το πάω σε επαγγελματιά τεχνικό να μου το φτιάξει ( :D ), έφαγαν ένα ωραίο escalate και σε δυο μέρες μπήκε full refund, παρόλο που αγγίξαμε πλέον τους 5 μήνες από τότε που είχε γίνει η παραγγελία.
[/off topic]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Innersense είπε

Έχει παραλάβει κανένας παιδιά;
[off topic]
Για την ιστορία να αναφέρω ότι μετά τα όσα διάβασα για το Teclast 128GB από το JoyBuy, ξεκίνησα διαδικασία Refund με πλήρη αναφορά του προβλήματος, screenshots κλπ, μου έκαναν το σκληρό πεπόνι για καμιά δεκαριά μέρες από το JoyBuy, ζήτησαν βίντεο, τους το έστειλα, μου απάντησαν να το πάω σε επαγγελματιά τεχνικό να μου το φτιάξει ( :D ), έφαγαν ένα ωραίο escalate και σε δυο μέρες μπήκε full refund, παρόλο που αγγίξαμε πλέον τους 5 μήνες από τότε που είχε γίνει η παραγγελία.
[/off topic]

Παρελαβα την Παρασκευη, το εβαλα σημερα και ξεκινησα διαδικασιες refund. Πας να αντιγραψεις κατι και μετα απο λιγο νεκρωνει και αποσυνδεεται ενω το chkdsk βρίσκει errors, τα οποια εστειλα στους κινεζους αλλα εκεινοι θελουν βιντεο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Vormulac είπε

Παρελαβα την Παρασκευη, το εβαλα σημερα και ξεκινησα διαδικασιες refund. Πας να αντιγραψεις κατι και μετα απο λιγο νεκρωνει και αποσυνδεεται ενω το chkdsk βρίσκει errors, τα οποια εστειλα στους κινεζους αλλα εκεινοι θελουν βιντεο. 

προφανως το joybuy ειναι η παλαι ηλιθια εταιρεια jd.com , και πουλα σκαρτα , εμενα παρελαβαν το usb αλλα δεν εκαναν refund περιμενουν την αποφαση του paypal ταχα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, forgotten είπε

προφανως το joybuy ειναι η παλαι ηλιθια εταιρεια jd.com , και πουλα σκαρτα , εμενα παρελαβαν το usb αλλα δεν εκαναν refund περιμενουν την αποφαση του paypal ταχα....

Ότι κάνει το joybuy τώρα το κάνει και το banggood. Από κανέναν Κινέζο μην περιμένετε after sale πλέον. Οποιος αγοράζει από εκεί να είναι προετοιμασμενος πάντα για την περίπτωση που χρειαστεί να τον καλύψει η εγγύηση ή ακόμα και DOA, θα είναι σαν να αλληλογραφεί με πιθήκους. (αφού βέβαια μπορούν να συμπεριφερονται έτσι, γιατί όχι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέφτασε και μαμεί το εργαλείο, απο τις καλύτερες επενδύσεις που έχω κάνει.
Τεσπα μακάρι να είχα εγγύηση ότι θα λειτουργεί αξιόπιστα έστω και έτσι.
Πλέον ξέρω ότι ανά πάσα στιγμή μπορεί να το βάλω στη USB και να δω... RAW, Windows cannot format the drive κλπ...

ewdwe.jpg

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...