Προς το περιεχόμενο

Powerline TP-Link TL-WPA8730 AV1200 Gigabit Wi-Fi Kit 54.90 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά εγώ δεν καταλαβαίνω ένα πράγμα. Από τη στιγμή που η ταχύτητα στο σπίτι είναι στα 24 Mbps σε ADSL, άντε στα 100 Mbps σε οπτική ίνα, έχει διαφορά αν το powerline είναι στα 1000, 1300, 1750 ή ακόμα στα 600 ή 300 Mbps; Μπορεί κάποιος να με ξεμπερδέψει σ' αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, turbakiasss είπε

Λογικά ναι απλά θα κλειδώνει στα 1000

Μακάρι να κλείδωνε και στα 1000, έχω κανα χρόνο το wifi του θέματος και κάτι άλλα 1000άρια ή 1200άρια της tp-link και οι ταχύτητες είναι κάπου στα μόλις 75-80mbps. Βέβαια τεράστιο ρόλο παίζει και η ηλεκτρολογική εγκατάσταση, όπως και η απόσταση(όπου στην περίπτωσή μου είναι μεγάλη).

14 λεπτά πριν, spe0500380 είπε

Παιδιά εγώ δεν καταλαβαίνω ένα πράγμα. Από τη στιγμή που η ταχύτητα στο σπίτι είναι στα 24 Mbps σε ADSL, άντε στα 100 Mbps σε οπτική ίνα, έχει διαφορά αν το powerline είναι στα 1000, 1300, 1750 ή ακόμα στα 600 ή 300 Mbps; Μπορεί κάποιος να με ξεμπερδέψει σ' αυτό;

Αν δεν μου διαφεύγει κάτι δεν έχει καμία διαφορά στο ιντερνετ, διαφορά έχει στην ταχύτητα μεταφοράς αρχείων σε επίπεδο τοπικού δικτύου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, spe0500380 είπε

Παιδιά εγώ δεν καταλαβαίνω ένα πράγμα. Από τη στιγμή που η ταχύτητα στο σπίτι είναι στα 24 Mbps σε ADSL, άντε στα 100 Mbps σε οπτική ίνα, έχει διαφορά αν το powerline είναι στα 1000, 1300, 1750 ή ακόμα στα 600 ή 300 Mbps; Μπορεί κάποιος να με ξεμπερδέψει σ' αυτό;

Και εγω εχω την ιδια απορια αλλα δεν μετριεται το ιδιο, αν δεν κανω λαθος το 1000 mbps δεν ειναι duplex αρα πεφτεις στα 500 ανα direction, και τα 500mbps ειναι σαν να λεμε 50mbps wired

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, spe0500380 said:

Παιδιά εγώ δεν καταλαβαίνω ένα πράγμα. Από τη στιγμή που η ταχύτητα στο σπίτι είναι στα 24 Mbps σε ADSL, άντε στα 100 Mbps σε οπτική ίνα, έχει διαφορά αν το powerline είναι στα 1000, 1300, 1750 ή ακόμα στα 600 ή 300 Mbps; Μπορεί κάποιος να με ξεμπερδέψει σ' αυτό;

Γιατί τα νούμερα είναι ονομαστικά/θεωρητικά κι όχι βρέξει/χιονίσει/πραγματικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ που έχω 100αρα σπίτι, με το av500 πιάνω, από οποιαδήποτε πρίζα, μέχρι 24mps. Λογικά τερματίζει το plc εκεί 

Επεξ/σία από turbakiasss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
14 λεπτά πριν, spilios6 είπε

Που φίλε μου ?

Χθες το κοίταζα καμία ώρα και ήταν διαθέσιμο μάλλον είχε λίγα κομμάτια.

Αν πρόλαβε κάποιος να ενημερώσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, loukas599 είπε

Χθες το κοίταζα καμία ώρα και ήταν διαθέσιμο μάλλον είχε λίγα κομμάτια.

Αν πρόλαβε κάποιος να ενημερώσει

Παράγγειλα χθες βράδυ ένα για φίλο που δεν το είχε προλάβει...

3 ώρες πριν, spilios6 είπε

μηπως ηταν αλλο γιατι δεν εχει καν το προιον 

 

3 ώρες πριν, spilios6 είπε

μακαρι φιλε μου να το ξαναβγαλουν 

Καλη μερα και καλη συνεχεια 

https://www.germanos.gr/product/tp-link-wi-fi-kit-powerline-tl-wpa8730/20371911/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...