Προς το περιεχόμενο

[Voip VDSL Modem Router] FRITZ!Box 7530 100€ @amazon.it


turbat0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

όχι δεν χρειάζονται κωδικοί. βάζεις στο fritz το profil του cosmote και είσαι οκ.

Αν δεν πάρει αυτόματα τους κωδικούς παίρνεις τηλ στο 13888 και να τους λες οτι έχεις fritzbox. Σε 10 λεπτά είσαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω για την Τελευταια εκδοση του FRITZ!OS αλλα με τις προηγουμενες μεχρι τα τελη του 18' που ειχα δοκιμασει τοσο το 7530 οσο και το 7590 ΔΕΝ επαιρναν αυτοματα τις ρυθμισεις απο τον ΟΤΕ. Βεβαια δεν ειναι δυσκολο να τις βαλει καποιος χειροκινητα αλλα ειπα να το αναφερω για παν ενδεχομενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, smpt είπε

Για να συνδεθεί και να πάρει αυτόματα το user/pass του otenet, θέλει να είναι σε fritzos 7.  

Σε 7 το δοκιμασα και δεν περνουσε. Βεβαια πανε 8 μηνες απο τοτε και εχουν βγει 2 νεες εκδοσεις (αν θυμαμαι καλα) οποτε ισως τωρα να αλλαξε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχω 50αρα γραμμή ΟΤΕ. Κλειδώνω όλη την ταχύτητα . Καλό χρυσό αλλά. Αν κατεβάζω κάτι από το pc για παράδειγμα, και κάτσω στην τηλεόραση να δω Netflix , θα βλέπω Netflix σε 480p . Μιας και το speedport έχει ανύπαρκτο qos.

Αξίζει να πάρω αυτό ? Ή απλά να πάρω ένα σκέτο ρούτερ να μου βγει και πιο οικονομικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chris_g92 είπε

Λοιπόν έχω 50αρα γραμμή ΟΤΕ. Κλειδώνω όλη την ταχύτητα . Καλό χρυσό αλλά. Αν κατεβάζω κάτι από το pc για παράδειγμα, και κάτσω στην τηλεόραση να δω Netflix , θα βλέπω Netflix σε 480p . Μιας και το speedport έχει ανύπαρκτο qos.

Αξίζει να πάρω αυτό ? Ή απλά να πάρω ένα σκέτο ρούτερ να μου βγει και πιο οικονομικά?

εχω σε μια γραμμη το το fritz 7460  και σε αλλη το speedport.....

δεν συγκρινονται σε αποδοση ...mercedes vs Lada.....

αν βαλουμε και τις επιπλεον δυνατοτητες ...ξεφευγει το πραμα ακομα παραπανω...

 

Σημαντικο επισης οτι τα fritz εχουν υποστηριξη απ τον ΟΤΕ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...