Προς το περιεχόμενο

Πρόσθετα μέτρα ζητάει η Ευρώπη από τη Boeing για το 737 Max


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Giannakos83 είπε

Θεέ μου ???? ΦΥΛΑΞΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 🙏

Αυτο είναι ενα cargo αεροπλανο με 3 νεκρούς αμα θυμάμαι καλα . δεν είναι επιβατικό , δεν είναι το 737 max

1 ώρα πριν, nosstrom είπε

Και τι να κάνουν οι non-american να εισβάλουν στους americans? και τι σχέση έχουν οι τρομοκράτες? και καλά οι αμερικάνοι τι,  δεν ενδιαφέρονται για τους, μη αμερικάνους? Δηλαδή οι επενδύσεις που γίνονται στη Boeing είναι μόνο απο αμερικάνους? Δε καταλαβαίνω τον τρόπο που το λές... δηλαδή είσαι σε φάση "φονιάδες των λαών"?

To σωστό θα ήταν να αποσυρθεί εντελώς το αεροπλάνο γιατί αν ειναι να στέκεται softwa-ρικα στον αέρα θα υπάρξει κι άλλο πλήγμα. Αλλά εδώ μιλάμε για πολλά λεφτά επενδύσεις...δεν αποσύρεται ένα αεροπλάνο ετσι απλά, κάθε εταιρία θα προπαθήσει να περάσει κάτι τέτοιο με το μικρότερο κόστος και επιπτώσεις.

Πωωωωωώ ρεεεε φίλεεεεεε!!! Πρώτη φορά το βλέπω....ΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩ δε μιλάνε σοβαρά...ειναι πραγματικό γεγονός?

Είναι πραγματικό γεγονός αλλά αυτο είναι ενα cargo αεροπλανο με 3 νεκρούς αμα θυμάμαι καλα . δεν είναι επιβατικό , δεν είναι το 737 max

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

12 λεπτά πριν, Giannakos83 είπε

Θεοί ολοι λοιπόν....!!! 😁😁😁

Σιγά την υπομονή αδερφέ ! Στην τελική τι είναι ??? Professor ????

Εσύ ??? Γιατί δεν μας λες την δική σου εκδοχή μ***κιας ?????

Ελα να μου δείξεις την θάλασσα !!! Εχω τυφλωθεί από τις " pro level " απαντήσεις σας !!!! Ολοι οι ελληνες είμαστε ίδιοι....!!! Ποιος θα κάνει το εξυπνότερο πουλί !!!!

Δεν θα υπάρξει παραδοχή ! Περιμένω πρώτα τις δικές σας ;)

Λες να μην ξέρω τώρα πέρα από την πλάκα τι ήταν ??? Η λες να είμαι τόσο εκτός για να μην γνωρίζω το συμβάν ???? Ξέρεις κάτι ??? Ημουν σίγουρος οτι θα ξεσπούσε πόλεμος από super smart guys και φυσικά το απολαμβάνω 😁😁😁

Eχεις συνειδητοποιησει οτι στην ουσια αναπαραγεις fake news; εχουν παρει ενα βιντεο απο καποιο αλλο συμβαν κ εδωσαν εναν τιτλο που τους βολευε για τον σκοπο τους (στην προκειμενη περιπτωση να μαζεψουν κλικ κ λεφτα απο τις διαφημησεις).
Υπαρχουν παρομοιες περιπτωσεις που δινουν οτι ονομα θελουν κ οτι περιγραφη θελουν σε βιντεακια και φωτογραφιες με απώτερο σκοπο να φανατιστουν τα πληθη.

Οτιδηποτε βρισκουμε στο διαδυκτιο πρεπει να το φιλτραρουμε και λιγο και να μην τα "τρωμε αμασητα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, kallair said:

Eχεις συνειδητοποιησει οτι στην ουσια αναπαραγεις fake news; εχουν παρει ενα βιντεο απο καποιο αλλο συμβαν κ εδωσαν εναν τιτλο που τους βολευε για τον σκοπο τους (στην προκειμενη περιπτωση να μαζεψουν κλικ κ λεφτα απο τις διαφημησεις).
Υπαρχουν παρομοιες περιπτωσεις που δινουν οτι ονομα θελουν κ οτι περιγραφη θελουν σε βιντεακια και φωτογραφιες με απώτερο σκοπο να φανατιστουν τα πληθη.

Οτιδηποτε βρισκουμε στο διαδυκτιο πρεπει να το φιλτραρουμε και λιγο και να μην τα "τρωμε αμασητα".

Κανε μου μήνυση για αναπαραγωγή fake news !!!!

Επεξ/σία από Giannakos83
  • Confused 5
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Giannakos83 είπε

Κανε μου μήνυση για αναπαραγωγή fate news !!!!

Τρικυμία εν κρανίω.

Φορατε κανα καπέλο παιδιά, ο ήλιος βαράει τώρα το καλοκαίρι...

Στο θέμα μας, αφού είχε τάση ανύψωσης, δεν μπορούσαν να δώσουν ελαφρυα κλίση (μισής μοίρας) προς τα κάτω στο κινητήρα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, Giannakos83 said:

Κανε μου μήνυση για αναπαραγωγή fate news !!!!

Μη νομίζεις...

και το κόπυ πάστε θέλει τέχνη για να πετύχει. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Sheogorath said:

Τρικυμία εν κρανίω.

Φορατε κανα καπέλο παιδιά, ο ήλιος βαράει τώρα το καλοκαίρι...

Στο θέμα μας, αφού είχε τάση ανύψωσης, δεν μπορούσαν να δώσουν ελαφρυα κλίση (μισής μοίρας) προς τα κάτω στο κινητήρα;

Υπάρχουν καπέλα ?!! Ακόμη ?!!!

Just now, Giannakos83 said:

Υπάρχουν καπέλα ?!! Ακόμη ?!!!

Χαλαρώστε !!!!!! Ολοι γνώστες είμαστε ..... είπαμε.... ήθελα να δω αντιδράσεις....!!!!! Γιατί το παίρνετε τόσο προσωπικά εδώ μέσα ολοι ?!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Giannakos83 είπε

Θεέ μου ???? ΦΥΛΑΞΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 🙏

Αυτό είναι στρατιωτικό Boeing 747 και η πτώση του οφείλεται, αν θυμάμαι καλά, σε stall λόγω μετακίνησης φορτίου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, gianniskks said:

Αυτό είναι στρατιωτικό Boeing 747 και η πτώση του οφείλεται, αν θυμάμαι καλά, σε stall λόγω μετακίνησης φορτίου. 

Ναι ναι !!! Το γνωρίζουμε και μας το είπαν ολοι !!!!

ανέφερα εγώ ομως οτι ήταν για μεταφορά προσωπικού ?!! Ενα βίντεο επέλεξα να " δείξω " ...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Στο θέμα μας, αφού είχε τάση ανύψωσης, δεν μπορούσαν να δώσουν ελαφρυα κλίση (μισής μοίρας) προς τα κάτω στο κινητήρα.

Η νέοι κινητήρες αλλοίωναν υπερβολικά την αεροδυναμική σχεδίαση του αεροπλάνου και τα χαρακτηρηστικά πτήσης του.

Το MCAS είχε μπεί χωρίς να την δυνατότητα να κλείνει προκειμένου να επεμβαίνει αυτόματα στα χειριστήρια και να κάνει συνεχώς μικροδιορθώσεις για να φέρνει το αεροπλάνο στα «ίσα» του και να εξουδετερώνει την τάση που είχε να πετάει με την μύτη πάνω.
Όταν δε, η ταχύτητα του αεροπλάνου έπεφτε πολύ, π.χ. κατά την φάση της προσγείωσης, αυτό αναλάμβανε να ελέγχει την πιθανότητα να στολλάρει, να πέσει δηλαδή σαν πέτρα, με το να τραβάει τα χειριστήρια μπροστά και να ρίχνει απότομα την μύτη του αεροπλάνου προς τα κάτω προκειμένου να κερδίζει ταχύτητα.

Αυτό ήταν το ποιό τρομακτικό στα 2 ατυχήματα, η βλάβη στον αισθητήρα έκανε το MCAS να θεωρεί ότι το αεροπλάνο ήταν έτοιμο να πέσει και κατέβαζε απότομα την μύτη προς τα κάτω.
Αν αυτό γινόταν σε κάποιο ύψος θα μπορούσαν ενδεχωμένως να το σώσουν οι πιλότοι (χωρίς την δυνατότητα να το κλείσουν βέβαια αυτό είναι χλωμό) αλλά μόλις είχαν απογειωθεί και ο διαθέσιμος χρόνος αντίδρασης τους στο ύψος που βρίσκονταν μετριέται σε λίγα δευτερόλεπτα, δυστυχώς.
 

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, KilliK είπε

τα αεροπλανα ειναι ακομη καθηλωμενα; εχει ευνοησει τους ανταγωνιστες της αυτη η απαγορευση;

Ε προφανώς ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο,τι και να συζητάμε,είναι προφανες πως δε πρεπει να πετάει.

 

Σχεδιάστηκε λάθος,είπαν να σώσουν το πρόβλημα με sw,πέθαναν ανθρωποι.

Ανθρωποκτονία με ενδεχόμενο δόλο είναι,για την απόκτηση περιουσιακού όφελους,λέει το ξυράφι.

Αν το έκανε ο Κιλικ π.χ.,θα ήταν μέσα και θα τον λιντσάρανε,τώρα που το κάνει ο κολοσσός Boeing,καθόμαστε και το συζητάμε σε επίπεδο Ε.Ε.,μη και θυμώσει ο Τραμπ.

Είναι ο καπιταλισμός,ηλίθιε.

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόλαση...

Bloomberg's Peter Robison reported on June 28 that Boeing and its suppliers outsourced some of its 737 Max software development and testing to temporary workers. These temp workers, some of whom were recent college graduates, were employees or contract workers for Indian tech firms HCL Technologies and Cyient Ltd.

https://www.businessinsider.com/boeing-outsourced-737-max-report-2019-6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίρνεις αυτοκίνητο με το κινητήρα πίσω,του βαζεις τον κινητηρα μπροστα και δεξία γιατι βολεύει,αυτο τωρα τραβαει δεξια,φτιάχνεις πρόγραμμα να κραταει το τιμόνι αριστερα για να πηγαίνει ευθεία,και για να μην αργήσεις να το βγάλεις στην αγορά,βάζεις ενα μονον αισθητηρα να το ελέγχει όλο αυτο για να μην χρειαστεί να περασει περαιτερω ελέγχους ,με λογισμικο που εφτιαξε μια τριτη εταιρεία  με υπαλλήλους σαιζόν,και στον οδηγό λες πως ειναι οπως ολα τα αλλα αυτοκίνητα

Και όλα αυτά,για να βγάλεις λεφτά.

Σε ποιο βήμα ,κατ'εσέ, παύεις να είσαι αμελής,και ενεργείς με δόλο;Σε κανένα;

ΉΞΕΡΕ πως χρειαζόταν αλλη ατρακτος,αλλα πηρε το αεροπλάνο των Ράιτ.

Απλα ,τι είναι 346 άνθρωποι μπροστά στο πενταετες πλάνο;

 

Γνώμη μου πάντα,δεν ειμαι Αμερικάνος εισαγγελέας,που θα έπρεπε ήδη να ειχε τα εμαιλ των κεφαλιων της Μποινγκ απο την περιοδο του σχεδιασμου της νεκροφόρας

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...