Προς το περιεχόμενο

HyperX Alloy FPS RGB (διακόπτες Kailh Silver Speed)


venuets

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tα μπλε γενικα ειναι για εκεινους που γραφουν κειμενα, δεν ειναι τοσο για gamers και casual users.

Περα απο αυτο εμενα μου εχουν "πεθανει" 2 πληκτρολογια με Kailh διακοπτες μεχρι και σημερα. Απλα δεν ξερω αν φταινε οι διακοπτες για το οτι αρχισαν να γραφουν διπλα η να μην γραφουν καθολου οι οι πλακετες τους (το κακο ειναι αυτο με τα μηχανικα, σου λενε 50 εκκατομυρια κλικ ενω οι πλάκετες στα 2-3 χρονια μπορει να τα φτυσουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ένα razer που είχα, το  W 2 εβδομάδες άντεξε. Καλή αίσθηση αλλά το κολλητήρι η το service να θεωρείται σίγουρο. Αμφιβάλλω ότι 2 -3 διακόπτες δεν θα τα παίξουν πάνω στο χρόνο.

Επεξ/σία από SpoonyBar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πάντως σε αυτή τη τιμή και φθηνότερα έχω δει αρκετά με cherry.

ίσως όχι RGB.

δε θα το βγάλω άχρηστο αλλά δεν θα το έπαιρνα.

Επεξ/σία από SpoonyBar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, alexgr21 είπε

Αξιζει τελικως να το ριξουμε μια ματια η προσπερναμε?

φιλε μου σε αυτα τα λεφτα καλυτερο δεν εχεις ! ειναι μεσα στα τοπ 5

3 λεπτά πριν, SpoonyBar είπε

πάντως σε αυτή τη τιμή και φθηνότερα έχω δει αρκετά με cherry.

ίσως όχι RGB.

δε θα το βγάλω άχρηστο αλλά δεν θα το έπαιρνα.

εχω ακομη ενα G810 η διακοπτες την ακουσαν στα 3-4 χρονια με φουλ λιωσιμο ! μου κοστησε 25 ευρο να τους αλλαξω
αλλα το αποτελειωσε ο σκηλος μου ! απο εκει δεν φτιαχνετε ! και το ειχα παρει 210 ευρω ! το συγκεκριμενο και ειδικα για πλαισιο ειναι σε παρα πολυ καλη τιμη ! μιλαμε παντα με το τι υπαρχει τωρα γιατι αυριο μπορει να βγει ενα νεο καλυτερο επισης αυριο μπορει να μην ζουμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω ενα μηχανικο ομως να εχει αντοχη στο χρονο.Δεν θα αλλαζω καθε χρονο δυο πληκτρολογιο γι αυτο ρωταω.Εχω δει και στο σκρουτζ κατι μηχανικα της phillips 40-45 ευρω.Δεν ξερω τοσα για πληκτρολογια καθως βρισκω πολλα στο φασμα 40-70Ε.Το design του μ αρεσει μεταλλικο διαβαζω οτι ειναι εχει και ωραιο φωτισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, alexgr21 είπε

Θελω ενα μηχανικο ομως να εχει αντοχη στο χρονο.Δεν θα αλλαζω καθε χρονο δυο πληκτρολογιο γι αυτο ρωταω.Εχω δει και στο σκρουτζ κατι μηχανικα της phillips 40-45 ευρω.Δεν ξερω τοσα για πληκτρολογια καθως βρισκω πολλα στο φασμα 40-70Ε.Το design του μ αρεσει μεταλλικο διαβαζω οτι ειναι εχει και ωραιο φωτισμο.

η αντοχη στον χρονο εχει να κανει και με την χρηση ! μερικοι τα χτυπανε και λενε γιατι χαλασε !!! πχ τα Logitech οπως το 810 τα παιρνανε σε νετ γιατι αντεχαν και ξυλο και ηταν καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsoubas είπε

η αντοχη στον χρονο εχει να κανει και με την χρηση ! μερικοι τα χτυπανε και λενε γιατι χαλασε !!! πχ τα Logitech οπως το 810 τα παιρνανε σε νετ γιατι αντεχαν και ξυλο και ηταν καλα

Δεν θα το δερνω παιχνιδια θα παιζω και θα γραφω στο ινσομνια.Απλως θα θελα να χει στηριξει για τον καρπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alexgr21 είπε

Δεν θα το δερνω παιχνιδια θα παιζω και θα γραφω στο ινσομνια.Απλως θα θελα να χει στηριξει για τον καρπο.

εγώ προσωπικά παρήγγειλα το συγκεκριμένο στα 80 και την τρίτη θα το έχω και ένα σετ παλιό που είχα το έβαλα αγγελία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω παραλάβει από της 9:15 το πληκτρολόγιο HyperX δεν έχω μετανιώσει καθόλου για την αλλαγή μέχρι στιγμής ! η διάφορα της αποκρίσεις είναι αισθητή στο lol+apex που δοκίμασα ! θα επανέλθω με πιο πολλές λεπτομέρειες σύντομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις το πηρα!Το πρωτο μυνημα που γραφω μ αυτο.Πρωτη μου φορα σε μηχανικο,οκ πιστευα πως θα ναι πιο σκληρο αλλα τα κουμπια πατιουνται πολυ γρηγορα.Ειναι λιγο μικρο, αν δεν εχεις πολυ χωρο αυτο ειναι ενα συν αλλα για μενα, μου ναι καπως οταν πληκτρολογω καθως παταω λαθος πληκτρο και ειναι και λιγο αβολο.Μειον το οτι δεν εχει  wrist pad και πηρα ενα εγω.Νταξει θα δειξει ο καιρος και η χρηση του.

Επεξ/σία από alexgr21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexgr21 είπε

Μολις το πηρα!Το πρωτο μυνημα που γραφω μ αυτο.Πρωτη μου φορα σε μηχανικο,οκ πιστευα πως θα ναι πιο σκληρο αλλα τα κουμπια πατιουνται πολυ γρηγορα.Ειναι λιγο μικρο, αν δεν εχεις πολυ χωρο αυτο ειναι ενα συν αλλα για μενα, μου ναι καπως οταν πληκτρολογω καθως παταω λαθος πληκτρο και ειναι και λιγο αβολο.Μειον το οτι δεν εχει  wrist pad και πηρα ενα εγω.Νταξει θα δειξει ο καιρος και η χρηση του.

Οι Silver ειναι μαλακοι διακοπτες, αν θελεις σκληρους πας σε μπλε η σε κοκκινους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexgr21 είπε

Μολις το πηρα!Το πρωτο μυνημα που γραφω μ αυτο.Πρωτη μου φορα σε μηχανικο,οκ πιστευα πως θα ναι πιο σκληρο αλλα τα κουμπια πατιουνται πολυ γρηγορα.Ειναι λιγο μικρο, αν δεν εχεις πολυ χωρο αυτο ειναι ενα συν αλλα για μενα, μου ναι καπως οταν πληκτρολογω καθως παταω λαθος πληκτρο και ειναι και λιγο αβολο.Μειον το οτι δεν εχει  wrist pad και πηρα ενα εγω.Νταξει θα δειξει ο καιρος και η χρηση του.

το πλήκτρα είναι κανονικά ! προφανώς πριν είχες κανένα τεράστιο !! σχεδόν όλα τα μηχανικά είναι στο ίδιο μέγεθος !
όσο για το ότι πατάς λάθος κουμπιά είναι θέμα χρόνου να αλλάξει αυτό !
κάλο λιώσιμο ! συμβουλή μην πίνεις τρως πάνω στο πληκτρολόγιο ! πολύ το κάνουν και διαμαρτύρονται μετά γιατί χαλάνε η διακοπτες

1 λεπτό πριν, Salvation81 είπε

Οι Silver ειναι μαλακοι διακοπτες, αν θελεις σκληρους πας σε μπλε η σε κοκκινους.

μπλε οτι χειρότερο για τα αυτιά μ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsoubas είπε

το πλήκτρα είναι κανονικά ! προφανώς πριν είχες κανένα τεράστιο !! σχεδόν όλα τα μηχανικά είναι στο ίδιο μέγεθος !
όσο για το ότι πατάς λάθος κουμπιά είναι θέμα χρόνου να αλλάξει αυτό !
κάλο λιώσιμο ! συμβουλή μην πίνεις τρως πάνω στο πληκτρολόγιο ! πολύ το κάνουν και διαμαρτύρονται μετά γιατί χαλάνε η διακοπτες

μπλε οτι χειρότερο για τα αυτιά μ :)

Ευχαριστω φιλε.Εννοειται δεν τρωμε μπροστα απ τον υπολογιστη ποτεεε!!!Ο θορυβος ειναι ικανοποιητικος τουλαχιστον για τα αυτια μου.Βεβαια αυτο πρεπει να δοκιμαστει  το βραδυ για να χεις πληρη εικονα.Ειναι πολυ γρηγορο και μου φευγουν αρκετα κουμπια καθως λιγο να το πατησεις το πληκτρο τσαααακ εχει γραφτει.Ο φωτισμος ωραιος και τα εφε που μπορεις να του βαλεις.Και η κατασκευη ειναι πολυ καλη.Ομορφαινει το set up κανει παρεα το rgb σε αυτο της ηχομπαρας.Τωρα το μονο που εχει να κανει ειναι να περασει την αντοχη του χρονου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...